Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#517516 Εμένα που αφήνουν γραμμές οι PIAA?
Σκατά στα μούτρα τους και των Ιαπώνων, φτηνιάρικοι και ας είναι ανα 2μηνο από εδώ και πέρα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#517520 Εν τω μεταξύ το λάστιχο το πιάνω και φαίνεται ΟΚ. Το συγκρίνω και με το πίσω και δε βλέπω διαφορές. Ούτε πολύ ήλιο έχει δει το αμάξι να πεις ότι ξεράθηκαν ή κάτι.

Έχει νόημα να τους πάω πίσω? Άντε να αποδείξεις οτιδήποτε...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#517524
dimik έγραψε:Εμένα που αφήνουν γραμμές οι PIAA?
Σκατά στα μούτρα τους και των Ιαπώνων, φτηνιάρικοι και ας είναι ανα 2μηνο από εδώ και πέρα
Τους καθάρισες;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#517532
mirage έγραψε:
dimik έγραψε:Εμένα που αφήνουν γραμμές οι PIAA?
Σκατά στα μούτρα τους και των Ιαπώνων, φτηνιάρικοι και ας είναι ανα 2μηνο από εδώ και πέρα
Τους καθάρισες;


Ναι, πάνω από 1 φορά.
Μου αρέσει κιολας που δεν τους δούλευα όταν είχε ξεραμένα μυγάκια για να μην τους χαλάσω :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#517597
dimik έγραψε:
mirage έγραψε:
dimik έγραψε:Εμένα που αφήνουν γραμμές οι PIAA?
Σκατά στα μούτρα τους και των Ιαπώνων, φτηνιάρικοι και ας είναι ανα 2μηνο από εδώ και πέρα
Τους καθάρισες;


Ναι, πάνω από 1 φορά.
Μου αρέσει κιολας που δεν τους δούλευα όταν είχε ξεραμένα μυγάκια για να μην τους χαλάσω :lol:


οταν ολοι βγαζουν 10+ χρονια και καθαριζουν σαν την 1η μερα,κατι εχει παιχτει με τους δικους σου.
Άβαταρ μέλους
By fot
#517652
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:
mirage έγραψε:
dimik έγραψε:Εμένα που αφήνουν γραμμές οι PIAA?
Σκατά στα μούτρα τους και των Ιαπώνων, φτηνιάρικοι και ας είναι ανα 2μηνο από εδώ και πέρα
Τους καθάρισες;


Ναι, πάνω από 1 φορά.
Μου αρέσει κιολας που δεν τους δούλευα όταν είχε ξεραμένα μυγάκια για να μην τους χαλάσω


οταν ολοι βγαζουν 10+ χρονια και καθαριζουν σαν την 1η μερα,κατι εχει παιχτει με τους δικους σου.

Φαντάζομαι 10 χρόνια όλοι οι PIAA. Εμένα στο παντα μέσα σε ένα χρόνο και κάτι παρέδωσαν πνεύμα οι εργοστασιακοί. Ήδη του οδηγού αφήνει κάτω ακριβώς από την βάση του ασκούπιστα νερά. Θα τους αφήσω και το καλοκαίρι και μετά θα ψαχτώ.

Μαλλον σε κάποιον οικονομικό του στυλ βαλέο θα πάω, αφού το αυτοκίνητο παρκάρει σχεδόν μόνιμα έξω.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#517665
fot έγραψε: αφού το αυτοκίνητο παρκάρει σχεδόν μόνιμα έξω.


Αυτό είναι το keypoint και για μένα μάλλον :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#517709 2,5 χρόνια παρκαρίσματος έξω, σε δύσκολες έως άθλιες (τουλάχιστον στη γειτονιά μου...) συνθήκες και οι Aerotwin καθαρίζουν ακόμα σαν καινούριοι. Βέβαια τους καθαρίζω στην πλειονότητα των περιπτώσεων πριν δουλέψουν :rtfm: !
Γενικά τους συγκεκριμένους δύσκολα θα τους άλλαζα, έχουν σταθερή απόδοση εδώ και πάρα πολλά χρόνια που τους επιλέγω.
Άβαταρ μέλους
By Adriver
#555997
Govus έγραψε:Είδα στο Praktiker σήμερα τους παρακάτω :

Εικόνα

Μάλλον πρόκειται για πιο "προσιτή" σειρά από τους AeroTwin (περίπου -40% η διαφορά γι' αυτούς που κάνουν στο Φόκους).
Aν τους έχει δοκιμάσει κανείς, ας πει μια γνώμη (πληροφορίες δεν υπάρχουν ούτε στο σάιτ της Bosch :hmmm: ...) .

Τους έχω περίπου 1 μήνα. Σε καθάρισμα του παρμπριζ κάνουν λίγο θόρυβο και μένει μια στενή λωρίδα νερού στο τόξο προς τα δεξιά, που διαγράφει η άκρη του υαλοκαθαριστήρα του οδηγού. Στη βροχή μια χαρά δουλεύουν και αθόρυβα.
Με ενοχλεί λίγο και ότι στο σημείο που συνδέεται ο βραχίονας με το λάστιχο έχουν ένα ογκώδες πλαστικό καμια 10αρια εκατοστά, που εξέχει σχετικά και "σπάει" το οπτικό πεδίο της εμπρός άκρης του αυτοκινήτου.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#746216 Εικόνα

Δωράκι για το Leon.
Μιας και οι πρώτης τοποθέτησης εμπρός και πίσω άρχισαν να μην καθαρίζουν καλά μετά από 4+ χρόνια.
Οι γνήσιοι από αντιπροσωπεία έχουν διπλά λεφτά.

Μένει να υποδεχθούμε τις βροχές για να δοκιμαστούν. Αν και φαίνονται σαν τους εργοστασιακούς.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#746234 valeo silencio?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#746236 Ποτέ δεν έχω καταφέρει να βρω τόσο καλούς υαλοκαθαριστηρες όσο οι εργοστασιακοί.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#746237 Ποτέ δεν έχουν κρατήσει υαλοκαθαριστήρες πανω απο 1,5 χρόνο σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο είχα.
Πώς σας βγάζουν χρόνια ρε παιδες;
Τους δουλεύετε μόνο όταν βρέχει;

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#746243
saxon_747 έγραψε:Ποτέ δεν έχω καταφέρει να βρω τόσο καλούς υαλοκαθαριστηρες όσο οι εργοστασιακοί.


piaa ανετα πανω απο 10 χρονια.Japan.