Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#409735
106s16 έγραψε:Αν δεν έχεις αλλάξει τα ζύγια κατα 99% αυτά είναι, σε D τα άλλαξα μόνος στα 45.000Κμ (εύκολο) , αν θυμάμαι καλά αγορά 35-40Ε τα γνήσια από Πολίτη (Θεσσαλονίκη)


Ζυγια;;;
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#409757 Τα μπαράκια που πιάνουν την αντιστρεπτική στα αμορτισερ, σχιζεται η φυσούνα από το μπαλάκι τους και φθείρεται το μπαλάκι (κλασσικό πρόβλημα στα D ) δημιουργείται ο ''μεταλικός΄΄ θόρυβος σε κίνηση εμπρός πίσω πάνω κάτω, σκύψε και κάνε ένα έλενχο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#409840
106s16 έγραψε:Τα μπαράκια που πιάνουν την αντιστρεπτική στα αμορτισερ, σχιζεται η φυσούνα από το μπαλάκι τους και φθείρεται το μπαλάκι (κλασσικό πρόβλημα στα D ) δημιουργείται ο ''μεταλικός΄΄ θόρυβος σε κίνηση εμπρός πίσω πάνω κάτω, σκύψε και κάνε ένα έλενχο.


Α, τα ζαμφοράκια της αντιστρεπτικής λες, σωστά; Και κάνουν τέτοιο θόρυβο; Μακάρι να ναι αυτό.
Ευχαριστώ. :)
Άβαταρ μέλους
By GTS
#409850
xenos έγραψε:Σε corsa d (70k χλμ) ακούγεται ένα (περίπου) "κρακ¨ στην αρχή κάθε κίνησης του τιμονιού από ευθεία σε οποιαδήποτε κατεύθυνση (και σε πορεία και σταματημένο). Ιδέες πριν πάω στον μάστορη; :hmmm:
Διαβάζω για μπιλιοφόρους κ κρεμαριέρα; :hmmm:


Κατι πλαστικες φουσκες ηταν στο δικο μου, νομιζω μου ειχαν πει οτι ειναι βασεις αναρτησης.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#409855 Για άλλο πράμα μιλάς εσύ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#409866 Nαι, top mount=/=συνδέσμου αντιστρεπτικής.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#409867 Ναι οντως, δεν θυμομουν ακριβως πως το ειχε πει ο μαστορας αλλα σιγα σιγα το θυμηθηκα. Αυτο που εβαλα οταν χαλαει κανει τον μεταλλικο θορυβο οταν γυρνας το τιμονι.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#409892 edit: Το ζαμφοράκι ολόκληρο ε;
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#410003 Ναι, πάντο κάπου στο δίκτιο ή εξω για έλενχο π.χ ''καλοκαιρινό δωρεαν'' που παίζει αυτό το διάστημα, 1 λεπτό είναι αλλά το κατοσταρικο αν στα αλλάξουν επιτόπου είναι σίγουρο, αν είναι αυτό λες, Οκ σήμερα δεν μπορώ θα έρθω αύριο, πας σε κατάστημα ανταλλακτικών τα παίρνεις σε γνήσια ή ιμιντασιον (καλής εταιρείας) και τα αλλάζεις εσύ με κόστος 30-40Ε, μην έχεις ενοχές σκέψου μόνο πόσες φορές στο παρελθόν σε ''δάγκωσαν'' οι μαστοράτζες.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#412521 Σχετικο με τον τιτλο




Ο ανθρωπος ειναι σε αλλο πλανητη, οποιος δεν τον ξερει ας παρει τα βιντεο του απο την αρχη.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#412523 Γαμάτος και ξέρει να χρησιμοποιεί τα εργαλεία σωστά.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#415444 Με κατεβασμένα παράθυρα και περίπου 20χλμ στο 308 όταν στριβω το τιμόνι κάνει ένα μουγκρητό που δε μου φαίνεται και τόσο φυσιολογικό. Έχει 292.000 χλμ και δε νομίζω να έχουν αλλαχτεί ποτέ τα υγρά. Παίζει να ωφειλεται σε αυτό;

< Note >