Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#623742
Scotch έγραψε:Σύμφωνοι, αλλά ζώνη και μηχανισμός πάνε πακέτο (σε δύο συνεργεία που ρώτησα). Βρώμικες δεν τις λες με τίποτα. Τώρα αν έχει μαζευτεί βρωμιά στο εσωτερικό, δεν το ξέρω. Αλλά σπάνια ανοίγουν τα παράθυρα, οπότε σπάνια μαζεύεται πολλή σκόνη. :hmmm:

Σχετική/άσχετη ερώτηση: η αντικατάσταση είναι εύκολη υπόθεση ή καλύτερα να γίνει στην αντιπροσωπεία;

< >


Καθαρίζεις τις ζώνες ή/και την θυρίδα αν έχει "βουρτσάκι" στις άκρες τις. Επιμένεις δλδ να αντικαταστήσεις τις ζώνες, οκ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#623747 Δεν επιμένω. Για να ακυρώσω το ραντεβού στην αντιπροσωπεία ρωτάω, ώστε να πάω να το τσεκάρουν σε κάποιο εξειδικευμένο MB (και αναγκαστικά να την αλλάξουμε εκεί, αν τελικά δεν διορθώνεται).

< >
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#795146 Δεν εχω αεροσακο,τοτε δεν μου εφταναν τα λεφτα να παρω την επομενη εκδοση αλλα απο την αλλη δεν θα μπορουσα να αλλαξω το τιμονι με σπορ οπως εχω κανει.

Εχω βαλει αγωνιστικες ζωνες 3 σημειων,εβγαλα την εργοστασιακη του οδηγου γιατι με εκνευριζε οταν φοραγα κατι χοντρο ενω με τιποτα δεν περιοριζει την κινηση του σωματος απο δεξια προς τα αριστερα.

Με τις αγωνιστικες αμα τις νεταρω πριν το ταξιδι σχεδον δεν φτανω το ραδιο,με κρατανε σχεδον κολλημενο στο καθισμα.

Τωρα με αεροσακους πλαϊνους-οροφης συν ζωνη συν νεα αμαξωματα,καλυτερο σχεδιασμο καμπινας η παθητικη ασφαλεια εχει φτασει πολυ ψηλα σε σχεση με το παρελθον.