Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#591507
Νίκος Παππάς έγραψε:
KiloMeater έγραψε:με ενα γκουκλαρισμα των 10 δευτερολεπτων
https://www.elit-carwash.at/autowaesche-spezial.php

100 ευρω σπεσιαλ τιμη, χωρις κερωμα

για "μεγαλα" αμαξια βαζουμε και ενα +20%

και κανουν αυτα...
Hand wash exterior
Sucking the interior
Interior and exterior cleaning of the windows
dashboard cleaning
Seat upholstery cleaning
floor mats care
rim cleaning
final check
Νταξ, πολλα δεν τα λες :lipsealed:



g, για εσενα δουλευω :s_cool

Και χάπι εντινγκ

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#591508
mirage έγραψε:Ούτε στην Ελβετία τέτοια ακρίβεια



Βλεπω τι εκανες εκει. μονο που εδω η κατασταση δεν προσφερεται για χαβαλε. :vava:

Κιλο ηθελα να ξερα πως την παλευεις, λογικα χρειαζεται ατσαλινα νευρα για να ζησεις στη Βιεννη. :vava:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#591513 Για sucking και rimjob τα λες και λίγα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#591514
g8777 έγραψε:Κιλο ηθελα να ξερα πως την παλευεις, λογικα χρειαζεται ατσαλινα νευρα για να ζησεις στη Βιεννη. :vava:


Ε ναι αλλά μετά έρχομαι Ελλαδα και αγαπάω όλο τον κόσμο :-)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#591685 Στα παιδια στην αρχη της Παπανικολη με τα 12 σου πλενουν και την κατω επιφανεια...( εχουν ξεκασμο αναμεσα στις ροδες στο πατωμα) εαν θελεις και εισαι απο χωματοδρομους κλπ. εξαιρετικοι στη δουλεια πολλα χρονια τωρα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#592671 Πώς κάνουμε ξεθάμπωμα φαναριών asap; Σάββατο περνάμε ΚΤΕΟ. Τα γνωστά μαγαζιά (carglass, paintbull) είναι κλειστά το απόγευμα. Οδοντόκρεμα δεν ξέρω αν θα πιάσει στο στάδιο που είναι
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#592683 https://wd40.gr/diy/%CE%BE%CE%B5%CE%B8%CE%AC%CE%BC%CF%80%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-wd-40/

Δεν το έχω δοκιμάσει όμως...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#592684 Κυκλοφορούν διάφορα κιτ, της 3μ είναι πολύ καλό για diy . Αλλά σιγά μην σε κόψουν.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#592689
Dimitris_P έγραψε:Πώς κάνουμε ξεθάμπωμα φαναριών asap; Σάββατο περνάμε ΚΤΕΟ. Τα γνωστά μαγαζιά (carglass, paintbull) είναι κλειστά το απόγευμα. Οδοντόκρεμα δεν ξέρω αν θα πιάσει στο στάδιο που είναι


elteo έγραψε:Πηγαίνετε σε ένα χρωματοπωλειο και ζητηστε σπρέι βερνίκιου για πλαστικά μέρη (φώτα).

Ότι άλλο και να κάνετε θα έχει αμφίβολο αποτέλεσμα. Γυάλισμα κτλ χωρίς βερνίκι θα θαμπωσουν σε ένα 6μηνο.

Εγώ χρησιμοποίησα γυαλοχαρτα νερού 800, 1200 και 2000. Μετά καθάρισμα με σπρέι ειδικό διαλύτη κατάλληλο για τον καθαρισμό των επιφανειών που πρόκειται να ασταρωθούν ή να βαφούν, ώστε να αποφύγουμε το κίνδυνο δημιουργίας ΚΡΑΤΗΡΩΝ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ και μετά 2 χέρια βερνίκι. Την επόμενη μέρα το πέρασα κι ένα χέρι με κερί και τέλος.

Όταν το είχα δώσει σε φαναρτζη που μου το έκανε με αλοιφαδορους κτλ τέτοιο αποτέλεσμα δεν είχε και μου πήρε και 40 ευρώ ο αλήτης.


wd40, οδοντόκρεμες και λοιπές |λογοκρισία| ούτε που να τα αγγίξεις. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#592691 Θα εκπλαγείς...https://clear-lights.com/
12,90 ευρώ!!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#592698 Απλά το θέμα είναι να έχει αντοχή. Γιατί όλα τα καθαρίζουν στιγμιαία και μετά από λίγο γίνονται χειρότερα.