Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#373290 Εν αναμονή των piaa extreme...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#373294
JimClark έγραψε:
dimik έγραψε:χτυπάω μια 4δα για μικρή και μεγάλη σκάλα? :hmmm:

φαρμάκι είναι :dizzy:


τις χτύπησες τελικά;;

Όχι γιατί χτύπησα το αμαξι

Τον άλλο μήνα τώρα...

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#373295
JimClark έγραψε:Εν αναμονή των piaa extreme...

Περιμένω review για να ξέρω αν δεν είναι καλές να πάω κατευθείαν σε αλλαγή φαναριών.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#374210 Τι λάμπες λέτε να βάλω στο σμαρτίδι (διασταύρωσης/μεσαία); Από εδώ ή αλλού, δεν έχω πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#374691 Για αυτές έχουμε άποψη; --> [url=http://autobosch.gr/11791-λαμπτήρες/752-12972whvsm-λαμπεσ-philips-h7-white-vision-12v-55w-4300k-60-περισσοτερο-φωσ-2-w5w.html#.WMQq7GnRbqB]Phillips white vision[/url]

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#374801 Θα βάλω της Piaa μου φαίνεται, να τις κάνω και σετάκι με τους υαλοκαθαριστήρες της Piaa που έχουν αποδειχτεί σκυλιά.


< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#381067
JimClark έγραψε:Εν αναμονή των piaa extreme...


η οποία λήγει σήμερα! μετά από έλλειψη τους περίμενα τόσο καιρό. Να πώ την αλήθεια αδημονώ να βγάλω τα μουφοξένα, και γιατί ψιλο-ενοχλώ μερικούς της απέναντι λωρίδας (κυρίως τους νταλικιέρηδες και οδηγούς ψηλών οχημάτων που από καμιά φορά μου παίζουν τα φώτα, φαίνεται ένα κομμάτι της δέσμης θα σκάει προς τα πάνω), αλλά και γιατί βαρέθηκα να αλλάζω μια το ballast μια τη λάμπα μια την καλωδίωση και ξανά κ ξανά.

Λογικά εντυπώσεις την Κυριακή βράδυ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#381068
JimClark έγραψε:
JimClark έγραψε:Εν αναμονή των piaa extreme...


η οποία λήγει σήμερα! μετά από έλλειψη τους περίμενα τόσο καιρό. Να πώ την αλήθεια αδημονώ να βγάλω τα μουφοξένα, και γιατί ψιλο-ενοχλώ μερικούς της απέναντι λωρίδας (κυρίως τους νταλικιέρηδες και οδηγούς ψηλών οχημάτων που από καμιά φορά μου παίζουν τα φώτα, φαίνεται ένα κομμάτι της δέσμης θα σκάει προς τα πάνω), αλλά και γιατί βαρέθηκα να αλλάζω μια το ballast μια τη λάμπα μια την καλωδίωση και ξανά κ ξανά.

Λογικά εντυπώσεις την Κυριακή βράδυ


Ωραίος, και ήταν να τις παραγγείλω σήμερα που πέφτουν τα μισθά, τώρα θα περιμένω αναλυτικό review :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#382804 Πρώτη βραδυνή διαδρομή το λοιπόν

Μεγάλη η "ξενέρα" (αν κ δεν έχω τέτοια θέματα) το 4100 δείχνει κάτι σαν 3500. Μάλλον συνηθισμένος στο 5500 των μουφοξένον.

Στα θετικά. Επανήρθε το "ανω όριο" φωτισμού δλδ το όριο της δέσμης που μπορείς να καταλάβεις οτι δεν τυφλώνεις τον άλλο. Με τα μουφοξένα δε το είχα αυτό.

Επίσης η ομοιομορφία στη φωτεινότητα αμέσως μπροστά είναι όπως πρέπει κ όχι δυνατή εδώ κ αδύναμη εκεί.

Το μεγάλο ατού είναι η μεγάλη σκάλα. Ανακριτικό. (δε το συζητω αν σε Η4 κρατάς το μοχλό να κάνεις σινιάλο που ανάβει κ το ένα τύλιγμα κ το άλλο)

Αρκετά τσιμπητερή η τιμή στα 90, πλην όμως (μακάρι δλδ) να μου βγάλουν ικανοποιητική διάρκεια ζωής.

να θυμήσω ότι το φιέστα δεν έχει φακό / κάτοπτρο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#382807 Θα ξενερώσω άσχημα αν βγάλω τα led όπως το βλέπω.
Σε δοκιμές με φίλο και με τον αδερφό μου και οι 2 μου είπαν ότι δεν τους τυφλωναν τα φώτα μου όποτε προς το παρόν θα μείνω με αυτά.

< >
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#382842
JimClark έγραψε:Πρώτη βραδυνή διαδρομή το λοιπόν

Μεγάλη η "ξενέρα" (αν κ δεν έχω τέτοια θέματα) το 4100 δείχνει κάτι σαν 3500. Μάλλον συνηθισμένος στο 5500 των μουφοξένον.

Στα θετικά. Επανήρθε το "ανω όριο" φωτισμού δλδ το όριο της δέσμης που μπορείς να καταλάβεις οτι δεν τυφλώνεις τον άλλο. Με τα μουφοξένα δε το είχα αυτό.

Επίσης η ομοιομορφία στη φωτεινότητα αμέσως μπροστά είναι όπως πρέπει κ όχι δυνατή εδώ κ αδύναμη εκεί.

Το μεγάλο ατού είναι η μεγάλη σκάλα. Ανακριτικό. (δε το συζητω αν σε Η4 κρατάς το μοχλό να κάνεις σινιάλο που ανάβει κ το ένα τύλιγμα κ το άλλο)

Αρκετά τσιμπητερή η τιμή στα 90, πλην όμως (μακάρι δλδ) να μου βγάλουν ικανοποιητική διάρκεια ζωής.

να θυμήσω ότι το φιέστα δεν έχει φακό / κάτοπτρο.



για 90 ευρω θα τα πρότεινες ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#382844
dimik έγραψε:Θα ξενερώσω άσχημα αν βγάλω τα led όπως το βλέπω.
Σε δοκιμές με φίλο και με τον αδερφό μου και οι 2 μου είπαν ότι δεν τους τυφλωναν τα φώτα μου όποτε προς το παρόν θα μείνω με αυτά.

< >

Συγγνώμη, LED έχεις τέτοια ή xenon aftermarket;