Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#364289
otso έγραψε:...και κατι που μου συμβαινει και δεν μπορω να καταλαβω .οι πιο πολλοι μου κανουν σινιαλο οτι τους θαμπωνω . εχω κατεβει και εχω μετρησει μπροστα δεν φωτιζουν τον δρομο περισσοτερο απο 30 μετρα . χθες ειχα και τα παιδια ακομα και νταλικα μου εκανε σιναλο σταματησαμε σε αδειο δρομο , μετρησαμε πηγαμε προστα να δουμε τι στο διαολο δεν μπορω να οδηγαω με την μεσαια στα 20 μετρα θα σκοτωθω .


How to Adjust Car Headlights

How to Adjust Your Headlights

How to Adjust Your Headlights

Μήπως σε κάνουν σινιάλο όταν το αυτοκίνητο είναι φορτωμένο; Ρυθμίζεις την δέσμη ανάλογα με τους επιβάτες και το φορτίο από το ρυθμιστικό που έχει στην καμπίνα, ή έχεις την ίδια ρύθμιση για όλα τα φορτία; Σε οφθαλμίατρο έχεις πάει προσφάτως;
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#364305
Thomas_C200K έγραψε:
htanso21 έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:άλλαξα τα ομίχλης με κίτρινες λάμπες :inlove: :shifty: :iconcool:


Γιατί; :hmmm:

Για την ομίχλη :lol:


Μα τα εργοστασιακά δεν είναι για την ομίχλη;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#364306 Η κίτρινη λάμπα έχει καλύτερη απόδοση στην ομίχλη.
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#364309
drdino έγραψε:Η κίτρινη λάμπα έχει καλύτερη απόδοση στην ομίχλη.


Άρα τα εργοστασιακά δεν είναι τόσο καλά, όσο τα κίτρινα...
...άρα η Mercedes δεν έκανε το καλύτερο...
...άρα The best or nothing, κρατάμε το nothing. :shifty:

(εκεί το πήγαινα αλλα μου το χάλασες :lol: )
Άβαταρ μέλους
By otso
#364342
Pitt έγραψε:
otso έγραψε:...και κατι που μου συμβαινει και δεν μπορω να καταλαβω .οι πιο πολλοι μου κανουν σινιαλο οτι τους θαμπωνω . εχω κατεβει και εχω μετρησει μπροστα δεν φωτιζουν τον δρομο περισσοτερο απο 30 μετρα . χθες ειχα και τα παιδια ακομα και νταλικα μου εκανε σιναλο σταματησαμε σε αδειο δρομο , μετρησαμε πηγαμε προστα να δουμε τι στο διαολο δεν μπορω να οδηγαω με την μεσαια στα 20 μετρα θα σκοτωθω .


How to Adjust Car Headlights

How to Adjust Your Headlights

How to Adjust Your Headlights

Μήπως σε κάνουν σινιάλο όταν το αυτοκίνητο είναι φορτωμένο; Ρυθμίζεις την δέσμη ανάλογα με τους επιβάτες και το φορτίο από το ρυθμιστικό που έχει στην καμπίνα, ή έχεις την ίδια ρύθμιση για όλα τα φορτία; Σε οφθαλμίατρο έχεις πάει προσφάτως;


κυριε Δημητρη ευχαριστω

σε κανα σουπερ μαρκετ πρεπει να παω ,ωστε να εχω χωρο πισω 7,5 μ αλλα εχουν πεζοδρομιο δεν θα μπορω να πλησιασω τοσο κοντα οσο στα βιντεακια.
οταν το κανουμε αυτο το ρυθμιστικο που το εχουμε ; τερμα πανω;
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#364349
οταν το κανουμε αυτο το ρυθμιστικο που το εχουμε ; τερμα πανω;


Στο μηδέν! Στο "χωρίς φορτίο" δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#364723 Έβαλα τις xtreme vision (Philips). Καλύτερο φως χωρίς να μπλεδίζει. Πιο ισχυρή δέσμη, βλέπω αρκετά πιο μακρυά σε σχέση με τις μαμά. Το μόνο κακό είναι ότι κοιτώντας στο βάθος, κάνει ένα κενό μεταξύ αριστερού και δεξιού φανού. Ίσως να θέλει ρύθμιση στον οριζόντιο άξονα;
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#366231 Τσικνοπέμπτη βράδυ έβρεχε και είχε πιάσει μια πυκνή ομίχλη σε μερικά σημεία, οι κίτρινες λάμπες σε σχέση με τις συμβατικές στα ομίχλης κάνανε μαγικά :inlove: , χώρια το οπτικό αποτέλεσμα, μου φαίνεται το αγρίεψε :inlove: . Αη στο καλό με αναμμένα τα ομίχλης θα κυκλοφορώ :lol: 5€ το προστιμό :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#366288 Θέλω ν αλλάξω την πλαφονιερα στο kia pride αλλά το τρέχον βύσμα βγάζει 2 καλώδια , βλ φωτό, ενώ η καινούρια που πήρα από το ebay έχει 3 καλώδια, μαύρο κόκκινο και κίτρινο για το σήμα πόρτας.

Σύμφωνα με το πολυμετρο όταν ανοίγω την πόρτα το αρνητικό είναι αυτό που έχω κολλήσει την ταινία


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#366863 Θα εχουμε καποια μαστορεματα σημερα! :thumbsup:

Εν τω μεταξυ φαινονται καλης ποιοτητας και γραφουν γιαπωνια. Λες? :hmmm:

Και για κάποιο λόγο αρνείται το tapa να ανεβάσει φώτο! :x

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#366890 Σήμερα είναι το εύκολο. Μόνο πλαφονιέρες, χώρος αποσκευών και ντουλαπάκι.

Τα άλλα είναι τα ζόρικα αλλά παρήγγειλα σήμερα κάποια προκαταρκτικά. :iconcool:

http://www.ebay.com/itm/201684125433?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/151547524309?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/261935850547?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Άβαταρ μέλους
By dimik
#366952 Εγώ πρέπει να ξηλωσω τα πλαστικά κάτω από τιμόνι, AC και κάτω από ντουλαπάκι, να περάσω ένα καλώδιο από την μία μεριά στην άλλη και να βάλω τα φώτα στις άδειες τρύπες που υπάρχουν.
Για τις πόρτες θέλει μεγαλύτερη μανούρα και κόψιμο πλαστικού οπότε μάλλον δεν θα ασχοληθώ, ο φωτισμός στα πόδια είναι αρκετός.

< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#367041
dimik έγραψε:χτυπάω μια 4δα για μικρή και μεγάλη σκάλα? :hmmm:

φαρμάκι είναι :dizzy:


τις χτύπησες τελικά;;