Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#547411 Αν πάρεις λεντ πχ απο bmw δεν θα ναι οκ;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#558981 Ξεθαβω το θέμα.

Stefan ήθελες να βάλεις led στο φανάρι που είναι με προτζεκτορα αν κατάλαβα καλά?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#559135 :inlove: :inlove: :inlove: έχε χάρη που τσιγγουνεύομαι τα 150€ αλλιώς τα είχα βάλει χθές :inlove: .
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#559198 +1000

Το ποσό σεβαστό, θέλει άτομο που να ξέρει πως να τις ρυθμίσει σωστά ώστε να μην στραβώνουν, δεν είναι road legal και δεν είσαι και σίγουρος από πριν για το αποτέλεσμα. Κατά πάσα πιθανότητα βέβαια θα έχουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με την αλογόνου, αλλά τα ρισκάρεις τα 150€;
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#559233 Βαζω και αυτο για πιο πληρες...

https://youtu.be/bMmHcpK1c18

Ομως απ οτι ειδα με μια πρωτη ματια ειναι 6000Κ
Εγω δεν θα τις εβαζα! Προτιμω κατι γυρω στα 2700 με 3200Κ, αντε να το σκεπτομουν μεχρι 4000Κ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#565971 Απλά αλλάζεις την λάμπα των angel eyes, έχω το ίδιο αυτοκίνητο και τις έχω αντικαταστήσει με led.
Προσοχή να είναι της προκοπής για να φωτίζουν ομοιόμορφα όλο το δαχτυλίδι.

edit: εδώ https://www.powerbulbs.com/ βρίσκεις ότι θέλεις σε καλές τιμές και άψογη εξυπηρέτηση.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#600135 Ford Focus mk1 hatchback τι λάμπες φοράει? Η4 ή Η7? και τι να προτιμήσω? Είναι για τον αδερφό μου
Άβαταρ μέλους
By drdino
#600136 https://www.powerbulbs.com/
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#600137 Καλά ρε τιμωρία τον έχετε; Άκου φοκους. Μη Καππα ένα...

Έχω ενάμισι χρόνο τις osram nightbreaker laser. Αξιοπρεπεις. Αν είναι η4 στην μεγάλη σκάλα είναι λίγο πιο ψυχρές δλδ λευκές.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#600138
JimClark έγραψε:Καλά ρε τιμωρία τον έχετε; Άκου φοκους. Μη Καππα ένα...

Έχω ενάμισι χρόνο τις osram nightbreaker laser. Αξιοπρεπεις. Αν είναι η4 στην μεγάλη σκάλα είναι λίγο πιο ψυχρές δλδ λευκές.

Δεν θέλει να το αλλάξει δεν φταίω εγώ, προσπαθώ να τον πείσω να του πάρω ένα ωραίο ντιζελάκι τώρα που τα σκοτώνουν εδώ πάνω, αλλά αγαπάει το Φόκουσακι του.
Η αξιοπρέπεια μου φαίνεται λίγη, έπρεπε να πείς κάτι ποιό καλό :lol:

@ντιριντίνο Η4 είδα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#600139 Τώρα βλέπω βγήκε η επόμενη γενιά των laser με ακόμα πιο δυνατή τιμή και απόδοση. Έχουν φτάσει δυο κλικ πιο κάτω από τις καλές piaa που ναι μεν ήταν θεοπανακριβες άλλά μια κλάση μόνες τους. H11 στα 55 ευρώ η4 στα 35ευρώ το ζεύγος.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#600169
JimClark έγραψε:Τώρα βλέπω βγήκε η επόμενη γενιά των laser με ακόμα πιο δυνατή τιμή και απόδοση. Έχουν φτάσει δυο κλικ πιο κάτω από τις καλές piaa που ναι μεν ήταν θεοπανακριβες άλλά μια κλάση μόνες τους. H11 στα 55 ευρώ η4 στα 35ευρώ το ζεύγος.


Σε ποιες PIAA αναφέρεσαι γιατί έχω βάλει PIAA στον γυναικάμαξο και δεν εντυπωσιάστηκα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#600233 xtreme white plus σε Η4
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#605743 Υπάρχουν από Ελλάδα λάμπες led για το εσωτερικό του αυτοκινήτου σε λογική τιμή που να είναι και αξιόπιστες;
Από ebay που δοκίμασα καίγονται γρήγορα.