Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#300571 55W πάνε στη λάμπα αν βγάλει πιο πολύ ενέργεια σε φως θα διώξει λιγότερη σε θερμότητα.


Οι μουφοξένον έχουν τεράστια διαφορά από τα εργοστασιακά. Φυσικά αν το δεις ότι ξένον η μία ξένον και η άλλη και φωτίζει καλύτερα τότε ναι ίδιες είναι. Όπως και το Ματιζ και η Ρολς-ρόυς 4 ρόδες κι ένα τιμόνι έχουν και είναι καλύτερα από ποδήλατο άρα το ίδιο είναι.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#300574
sknipper έγραψε:55W πάνε στη λάμπα αν βγάλει πιο πολύ ενέργεια σε φως θα διώξει λιγότερη σε θερμότητα..


Έεεετσι! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#305033 Στο V40 όταν σβήνω το μοτέρ ανάβει ο εσωτερικός φωτισμός, το ίδιο και όταν ξεκλειδώνεται (νομίζω και το 308 έτσι είναι). Αυτά τα κόλπα μπορώ να τα βάλω και στο MX5; :oops: :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#305037
panos2171 έγραψε:Στο V40 όταν σβήνω το μοτέρ ανάβει ο εσωτερικός φωτισμός, το ίδιο και όταν ξεκλειδώνεται (νομίζω και το 308 έτσι είναι). Αυτά τα κόλπα μπορώ να τα βάλω και στο MX5; :oops: :tomato:


Όλα γίνονται αν πάς σε μερακλή ηλεκτρολόγο... :s_wink
Άβαταρ μέλους
By drdino
#305043 Mε ένα ρελεδακι από τον τρίφτη όλα γίνονται :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#305053
Pitt έγραψε:
panos2171 έγραψε:Στο V40 όταν σβήνω το μοτέρ ανάβει ο εσωτερικός φωτισμός, το ίδιο και όταν ξεκλειδώνεται (νομίζω και το 308 έτσι είναι). Αυτά τα κόλπα μπορώ να τα βάλω και στο MX5; :oops: :tomato:


Όλα γίνονται αν πάς σε μερακλή ηλεκτρολόγο... :s_wink


Σαφώς αλλά να μην είναι καμιά μεγάλη δουλειά σε φάση να λύνουμε κονσόλες και ταμπλό.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#305060 Εξαρτάται από την δομή των καλωδιώσεων του αυτοκινήτου. Δεν το ξέρω το αυτοκίνητο, αλλά γενικά δεν είναι μεγάλη δουλειά.
Δεν χάνεις κάτι αν το πας σε κάποιον ηλεκτρολόγο για να σου πεί τι, πως και πόσο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#306395
panos2171 έγραψε:Στο V40 όταν σβήνω το μοτέρ ανάβει ο εσωτερικός φωτισμός, το ίδιο και όταν ξεκλειδώνεται (νομίζω και το 308 έτσι είναι). Αυτά τα κόλπα μπορώ να τα βάλω και στο MX5; :oops: :tomato:


Για ένα λαμπάκι πλαφονιέρας μια σταλιά που δεν φωτίζει και τπτ, θα μπλέξεις; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#307520 Ναι αυτό ρωτάω, αν δεν είναι κάποια απλή συνδεσμολογία και ''μπλέξω'' σίγουρα δεν αξίζει. Είναι πολύ πρακτικό πάντως. Σαφώς το φωτάκι της πλαφονιέρας δεν είναι για να κάθεσαι και να διαβάζεις εκεί μέσα αλλά για απλές χρήσεις όπως το να βρεις το που είναι η μίζα ή να μαζέψεις τα πράγματά σου είναι χρήσιμο πόσο μάλλον όταν αναβοσβήνει αυτόματα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#309704 Λοιπόν, πείστηκα και πήρα και εγώ τις PIAA και ένα έχω να πω!!!!!!!!!!!!! :omg: :omg: :omg:

Δεν κατάφερα να τις βάλω! :lol: Ρε το γαμω bmw! Δεν μπαίνει χέρι με τπτ εκεί. Ασταδυάλα! :protest:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#309710
xenos έγραψε:Λοιπόν, πείστηκα και πήρα και εγώ τις PIAA και ένα έχω να πω!!!!!!!!!!!!! :omg: :omg: :omg:

Δεν κατάφερα να τις βάλω! :lol: Ρε το γαμω bmw! Δεν μπαίνει χέρι με τπτ εκεί. Ασταδυάλα! :protest:


παιδια μην ακουτε μαλακιες για Ιαπωνεζικες λαμπες,αγοραστε Γερμανικες, philips,osram,μην πετατε τζαμπα λεφτα.
Άβαταρ μέλους
By swiftakias
#309727
dimviii έγραψε:
xenos έγραψε:Λοιπόν, πείστηκα και πήρα και εγώ τις PIAA και ένα έχω να πω!!!!!!!!!!!!! :omg: :omg: :omg:

Δεν κατάφερα να τις βάλω! :lol: Ρε το γαμω bmw! Δεν μπαίνει χέρι με τπτ εκεί. Ασταδυάλα! :protest:


παιδια μην ακουτε μαλακιες για Ιαπωνεζικες λαμπες,αγοραστε Γερμανικες, philips,osram,μην πετατε τζαμπα λεφτα.


Οι PIAA φτιαχνονται και στην Γερμανια...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#309733 Ετσι και αλλιως δεν μπαινουν με τπτ οποτε απ οπου και να ναι...

<
Άβαταρ μέλους
By dactilidis.john
#309739 Philips, Osram και PIAA ακουγεται οτι ειναι οι καλυτερες. Εγω πριτιμω τις Philips γιατι εχουν ΚΑΙ διαρκεια ζωης που δεν εχουν οι Osram. Τις ιαπωνικες δεν τις εχω δοκιμασει.