Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#428814
Deleted User 1 έγραψε:Άμα είναι να πάρω μεταχείρα, επισκευάζω το δικό μου. Χώρια που ζητάνε κάτι 250αρια+...


Τι λες μωρέ;
Έχει τρακάρει ένα αμάξι στον κώλο και βγήκε ολική, ενώ το μπροστινό μέρος είναι άθικτο.
Πάει στους ανταλλακτικατζίδες με το 1/3 και 1/2 της αξίας του καινούριου προφυλακτήρα. Σε χαλάει;
Από το να πάρεις αμφιβόλου ποιότητος, κάνεις αυτό που είπα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#430685 μου εβαλαν μεσα λιγο το φτερο.. βαφη δεν θελει για να επανελθει π.χ. με βεντουζα ποσο χρεωνουν αυτοι με τα αναλογα μαγαζια... κανενα τετοιο στο Γαλατσι Ηρακλειο Μαρουσι ξερουμε??
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#430694 βεντούζες δεν ριχνουν ολοι καλα,εχε το υποψιν σου.Ο κορυφαιος είναι καπου στο ποταμι στο Περιστερι. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#431032
dimviii έγραψε:βεντούζες δεν ριχνουν ολοι καλα,εχε το υποψιν σου.Ο κορυφαιος είναι καπου στο ποταμι στο Περιστερι. :iconcool:


και Περιστερι παω δωσε στιγμα τηλεφωνο... δεν βιαζομαι αλλα πρεπει να το κανω.....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#431109 μεχρι το βραδυ θα το βρω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#431223 φιλος φανοποιος που τους εχει δοκιμασει σχεδόν ολους,μου λεει ότι είναι ο καλυτερος.

http://www.autodent.gr/products6.php?wh ... =11&open2=
Άβαταρ μέλους
By otso
#442259 Περυσι απο καποιο αγροτικο μηχανημα ειχε σαπισει λαμαρινα τοσο ωστε να κανει τρυπα . Το βγαζουμε και λεει ο συνεταιρος , ξερω καποιον φαναρτζη ας του το παμε .
Παμε εκει και τι μας λεει ο μαστορας , Εγω λεει, δεν προλαβαινω αλλα ειναι ευκολο να το φτιαξετε μονοι σας οπως τα φτιαχνω εγω σε αυτοκινητα , τι θα κανετε;
κλειστε το σημειο της τρυπας με αλουμινοταινια και απο τις 2 πλευρες και περαστε απο πανω 2 με 3 στρωματα πολυεστερα , βαψτε το και θα ειναι τελειο .
το καναμε και παρολο την σκληρη εργασια δεν εχει παθει τιποτα μεχρι σημερα.
Γιατι τα γραφω ολα αυτα ;
επειδη στο ιστορικο φιεστακι μου ανακαλυψα τρυπα στο πορτμπαγκαζ .Να κανω αραγε το ιδιο; εχει κανεις γνωση και γνωμη ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#463119 Ουσιαστικά θα βάψει μόνον την γωνία στον προφυλακτήρα; Γιατί ο προφυλακτήρας δεν έχει κάτι, θα ξαναμπεί στην θέση του εύκολα.
Δεν το λες και φθηνά πάντως... :help:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#463124 Θα βγάλει όλο τον προφυλακτήρα, θα τον αποσυναρμολογήσει γιατί είναι 3 κομμάτια στην ουσία (δεξί, αριστερό και γρίλια) και θα βάψει το αριστερό κομμάτι αφού πρώτα λέει το ζεστάνει για να ισιώσει η γωνία εκεί για να μπορεί να κουμπώσει μετά σωστά πάνω στη βάση του. Με την ευκαιρία θα μου βάλει και το intercooler από το 3.0tdi που το χω και κάθεται κάνα 8μηνο. Δεν τον παζάρεψα. Λογικά και 70 να του πω δε θα μου πει όχι γιατί είναι 3η φορά που του πάω το αμάξι και του χω στείλει κι άλλους πελάτες.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#463125 Aν βγει ο προφυλακτήρας, τότε ΟΚ είναι η τιμή. Στην τιμή είναι και η τοποθέτηση του intercooler; Τότε ακόμη πιο ΟΚ.
Θα βάλεις μεγαλύτερο intercooler χωρίς να περάσεις πρόγραμμα; Ή είναι το επόμενο βήμα;
Γιατί χωρίς πρόγραμμα, δεν ξέρω αν κερδίζεις κάτι (παίζει και απλώς να χάνεις... :oops: ).