Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#463126 Ναι η τιμή είναι μαζί με την τοποθέτηση του intercooler που είναι βέβαια plug n play. 2 βίδες υπόθεση και θα μαι κι εγώ εκεί, ίσως το κάνω και μόνος μου όσο ο άλλος βάφει.

Θεωρητικά είναι μία πρώτη κίνηση πριν το πρόγραμμα, ας το εκεί να υπάρχει μέχρι να το πάρω απόφαση. Αν δω επιδείνωση του lag εννοείται θα φάει ξήλωμα.
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#735327 Eχω δυο ζημιες στο πισω φτερο και λιγο πορτα

Εικόνα :s_sad :s_dunno
Εικόνα

Εχω κοντα μου ενα φανοβαφειο για τοπικες βαφες,που λεγεται CARE WAY επι της Δελφων 163(θεσσαλονικη),ειναι καταλληλο για να κανω τις επισκευες η να ψαχτω για αλλου?
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#735361 Καμια προταση για ανατολικα/θεσσ/νικη,ειχα παει παλαιοτερα στον kanatsios paintworks,προς θερμη και δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την επισκευη/δουλεια(για αλλο αμαξι). :vava:
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#735386 Λαμαρινά - Βαφέα θέλεις, στον παράδρομο που πάει προς Κτελ Χαλκιδικής, Πρακτικέρ, έχει δύο, ο πρώτος ο Καμπόσης είναι σχετικά καλός και λίγο ακριβός, ο δεύτερος λίγο πριν το Πράκτικέρ φτιάχνει τα ταξί και είναι φτηνός, γενικά ανατολικά είναι φαρμακεία
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#735416
alex έγραψε:φιλε μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις ονοματα και διευθυνσεις γιαυτους να παω και εγω?

https://www.facebook.com/Sarmis-Auto-Ce ... 652947276/

Καμπόσης Κωνσταντίνος Α.
Κουντουριώτη 46, Πυλαία, 55535, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2310458228
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#735528 Αυτοι οι δυο ειναι λαμαριναδες-βαφεις ? Αρα αυτο το μαγαζι που ποσταρα πριν,ειναι απο οτι καταλαβα μονο για τοπικες βαφες και οχι για λαμαρινοδουλιες και χτυπηματα(αν και αναφερει η σελιδα τους ¨Η μεθοδολογία μας επαναφέρει τα περισσότερα βαθουλώματα και μικροχτυπήματα της λαμαρίνας, ενώ στη συνέχεια βάφονται τα μέρη εφόσον χρειαστεί.".Ε ναι,χρειαζομαστε μια δουλεια ποιοτικη,οχι να γλιτωσω τα 30 ευρω και να γινει προχειροδουλεια.Θα τους εχω στα υποψην μου.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#735531
Sijune21 έγραψε:Αυτοι οι δυο ειναι λαμαριναδες-βαφεις ? Αρα αυτο το μαγαζι που ποσταρα πριν,ειναι απο οτι καταλαβα μονο για τοπικες βαφες και οχι για λαμαρινοδουλιες και χτυπηματα(αν και αναφερει η σελιδα τους ¨Η μεθοδολογία μας επαναφέρει τα περισσότερα βαθουλώματα και μικροχτυπήματα της λαμαρίνας, ενώ στη συνέχεια βάφονται τα μέρη εφόσον χρειαστεί.".Ε ναι,χρειαζομαστε μια δουλεια ποιοτικη,οχι να γλιτωσω τα 30 ευρω και να γινει προχειροδουλεια.Θα τους εχω στα υποψην μου.
Ο κανονικός φαναρτζης κάνει και μικροεπισκευές. Το ανάποδο δεν ισχύει συνήθως.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#735534 Μια αλλη ερωτηση,για καμμενο ουρανο,καπο η γενικα καμμενο χρωμα,το γυλιασμα επαναφερει/διορθωνει καπως την ζημια,η ξανα γινεται μετα απο καποιο διαστημα το ιδιο,αφου εχει καει το βερνικι και το χρωμα.Σε ενα 20ετιας αυτοκινητο ας πουμε,θα μπορουσε να γινει επαναφορα χρωματος η θα ειναι τοσο ακριβη η επισκευη που θα ξεπερναει και την αξια του ιδιου του αυτοκινητου.
Άβαταρ μέλους
By 106s16
#735598 20ετίας αυτοκίνητο με καμμένο βερνίκη, με στάμπες-ξεφλουδίσματα , αν το αξίζει δλδ θα το κρατίσεις 5-6 χρόνια, βρίσκεις έναν φτηνό βαφέα με φούρνο εννοείται,του δίνεις 140-150Ε για ουρανό και καπό και τέλος, σε κάθε άλλη περίπτωση μάλλον θα πετάξεις τα λεφτά σου έστω και αν είναι 30 ή 50ε
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#735606
106s16 έγραψε:20ετίας αυτοκίνητο με καμμένο βερνίκη, με στάμπες-ξεφλουδίσματα , αν το αξίζει δλδ θα το κρατίσεις 5-6 χρόνια, βρίσκεις έναν φτηνό βαφέα με φούρνο εννοείται,του δίνεις 140-150Ε για ουρανό και καπό και τέλος, σε κάθε άλλη περίπτωση μάλλον θα πετάξεις τα λεφτά σου έστω και αν είναι 30 ή 50ε


+1