Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By allonsanfan
#195789 Εχω καμια δεκαρια καψιματα στο αμαξι μου απο τσιγαρο,κολωνα(υφασμα ουρανου),καθισμα,πατωμα,τιποτα δεν εχει ξεφυγει.ξερεις κανεις αν μπορει να γινει επισκευη και ποιο ειναι το κοστος;νομιζα οτι θα εμενα παντα με τις τρυπες αλλα ειδα κατι βιντεο στο γιουτιουμπ που υποτιθεται τις επισκευαζουν με κατι σπρευ και κατι αλλα υλικα.βασικα σκεφτομαι να παω σε μια γνωστη αλυσιδα φαναρτζιδικων που ειδα οτι το κανει αυτο κ θελω να μαθω αν εχει κανεις εμπειρια απο εκει για την εργασιας τους κ τις τιμες.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#196953 Εϊναι προφανές ότι εσύ ή και όποιος άλλος καπνίζει στο αυτοκίνητό σου είστε απρόσεκτοι, αδιάφοροι κλπ. Οπότε αν δεν κόψετε το κάπνισμα δεν αξίζει να ασχοληθείς. Αν το κόψεις τότε 2 τα τινά.
- ανοίγει η όρεξη οπότε αρχίζεις τα μεζεδάκια και καθώς θα παραμείνεις απρόσεκτος το αυτοκίνητο θα γεμίσει με ψίχουλα, χαρτάκια, λεκέδες από λάδι, σάλτσες κλπ δηλαδή πάλι στα ίδια θα είσαι απλά δεν θα μυρίζει τσιγαρίλα.
- αν δεν το ρίξεις στην κραιπάλη και υπολογίσεις όσα λεφτά γλυτώνεις από το τσιγάρο ίσως βρεις ότι σου βγαίνει δωρεάν η αλλαγή σαλονιού. Γιατί αν νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις κάτι για το καμμένο... Αστειεύομαι μεν αλλά αν έχει αρπάξει καλά το υλικό κινδυνεύεις αν προσπαθήσεις να αφαιρέσεις τη μαυρίλα να μείνεις με τρύπα. Σε κάποιες περιπτώσεις ίσως να μπορείς να βάψεις πάνω από τη μαυρίλα.... Αν είναι επιφανειακό τότε μόνο μελίγο τρίψιμο και κάποιο καθαριστικό να γίνει καλύτερο, τέλειο δύσκολα.
Άβαταρ μέλους
By spoky
#197217
sknipper έγραψε:Εϊναι προφανές ότι εσύ ή και όποιος άλλος καπνίζει στο αυτοκίνητό σου είστε απρόσεκτοι, αδιάφοροι κλπ. Οπότε αν δεν κόψετε το κάπνισμα δεν αξίζει να ασχοληθείς. Αν το κόψεις τότε 2 τα τινά.



Δεν νομίζω οτι είναι απρόσεκτοι, απλά ο ιδιος θα ειναι πολυ γληγορος οδηγός, και κακά τα ψέμματα αν δεν εχει κάλα μπακέτ και ζώνες 4 σημείων ειναι προφανές οτι γίνεται προσπάθεια να κρατηθούν στην θέση τους με οποια αποτελέσματα απο την αποσταθεροποίηση του τσιγάρου απο το χέρι.

Εγω πιστεύω πως απλά πρέπει να κόψει ταχύτητα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#197308 Τι να σκέφτεται τώρα ο αγαπητός συμφορουμίτης...

Τον κατακεραυνώσαμε.