Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#539934 Θελω να βγαλω κατι αλατα από τον Μαζερατι που με το ποτισμα ειχε το νερο, που την πιτσιλιζε, Τι υγρο χρησιμοπουμε?? για να βγουν??? εχει και στα τζαμια λιγες.πιτσιλες...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#539959 Ευχαριστώ, μου το ειπαν και στο πλυντήριο που το πήγα, για πλύσιμο μετα το 9μηνο ακινησίας....θα το προσπαθήσω....

.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#540358 Έχουνε βάλει πάρα πολλά τετοια στους δρόμους στη γειτονιά.
Σε μερικούς δρόμους είναι απλωμένα ανά 50 μέτρα, σε μικρότερα στενά πιο αραιά
Ξέρει κανείς τι είναι;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#541018 θέλω να αφαιρέσω την πίσω μεμβράνη γιατί αρχίζει και γίνεται χάλια. Εχει βγάλει αρκετές φουσκάλες και γενικά παραμορφώνει πλέον την πίσω θέαση του τζαμιού. Την είχα 9 χρόνια. Τα φαγε τα ψωμιά της.

Η ερώτησή μου είναι, την κόλλα με τι να την καθαρίσω? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#541025
elteo έγραψε:θέλω να αφαιρέσω την πίσω μεμβράνη γιατί αρχίζει και γίνεται χάλια. Εχει βγάλει αρκετές φουσκάλες και γενικά παραμορφώνει πλέον την πίσω θέαση του τζαμιού. Την είχα 9 χρόνια. Τα φαγε τα ψωμιά της.

Η ερώτησή μου είναι, την κόλλα με τι να την καθαρίσω? :hmmm:

Ασετον και προσεκτικα στα γυρω εκτος τζαμιου. Λαστιχα σταγενοποιησης και χρωμα. Οσο πεφτει αν πεφτει, το σκουπιζεις ΑΜΕΣΩΣ με νερο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#541033 Δοκίμασε σε μια μεριά,δεν χάνεις κάτι.Εκτός αν σου αφήνει πολύ λαδίλα .....
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#541092
KiloMeater έγραψε:Έχουνε βάλει πάρα πολλά τετοια στους δρόμους στη γειτονιά.
Σε μερικούς δρόμους είναι απλωμένα ανά 50 μέτρα, σε μικρότερα στενά πιο αραιά
Ξέρει κανείς τι είναι;Εικόνα
Έχει και στους πεζόδρομους ακόμα και μέσα στα πάρκα σε χωμάτινα paths....
Μα τι να είναι;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#541097 Μήπως είναι εγκατάσταση για παροχή ρεύματος σε κάνα πανηγύρι; Εδώ γίνεται χαμός με τις γεννήτριες του καθενός. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#541118
KiloMeater έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Έχουνε βάλει πάρα πολλά τετοια στους δρόμους στη γειτονιά.
Σε μερικούς δρόμους είναι απλωμένα ανά 50 μέτρα, σε μικρότερα στενά πιο αραιά
Ξέρει κανείς τι είναι;Εικόνα
Έχει και στους πεζόδρομους ακόμα και μέσα στα πάρκα σε χωμάτινα paths....
Μα τι να είναι;


Τα μαύρα είναι σωλήνες ή καλώδια;
Όταν ζούσα Σουηδία, ο δήμος είχε εγκαταστήσει κομπρεσερ αέρα με πολλούς σωλήνες για να φουσκώνουν λάστιχα ποδηλάτων σε διάφορους δρόμους (και πεζόδρομους).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#541216 κατι σχετικο με αυτοματο ποτισμα μου φαινεται.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#541342 Καλώδια ειναι αυτα τα μαύρα
Εχω καταλήξει οτι ειναι κάτι είτε για μετρήσεις του αέρα, δονήσεις στη γη η μέτρηση διελεύσεων , ακόμα και πεζών
Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτό ενα κουτί απο κοντά να δω ποια εταιρία το φτιάχνει να την ψαξω στο Ίντερνετ
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#541345
elteo έγραψε:κάνει δουλειά το wd40? αν κάνει σώθηκα! :lol:


Δεν ξερω για την περιπτωση σου, αλλα ενας καλος μαστορας που ξερω εχει καψουρα με το WD40. Μονο που δεν το πινω για να ξεδιψασω ειναι το ρητο του. Σε ολα τα αλλα το χρησιμοποιω λεει!!!