Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#249172 Alexkid βαλε καμια φωτο απο την 944 να τη δουμε ρε συ!
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#249179 Αυτή είναι μία παράμετρος που δεν την σκεφθηκα!
Όντως τα καλά κομμάτια πλέον είναι σε χέρια ανθρώπων που τις εκτιμούν και δεν έχουν σκοπό να τις δώσουν κοψοχρονια.
Αυτό μαζί με τους εκμεταλλευτές απογειωνουν ήδη τις τιμές των καλών.

Προς επίρρωση οσων έγραψες, το 2008 ζούσα στη Γερμανια και παραλίγο να αγοράσω μία σχετικά καλή στα 3.5 χιλ τότε.

Δεν το αποφάσισα ,γιατί το θεωρησαμε υπερβολή με τη γυναίκα μου (λάθος!!) , αντ'αυτου ανεβασαμε το ίδιας και υψηλοτερης αξίας τοτε Polo μας :(
Και φυσικά, έχασα την ευκαιρία μου και μουντζωνομαι έκτοτε

.
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#249295
dimviii έγραψε:Alexkid βαλε καμια φωτο απο την 944 να τη δουμε ρε συ!


:inlove: Θέλω να πιστεύω πως τώρα πια είναι ένα από τα καλύτερα 944 πρώτης σειράς στην Ελλάδα :inlove:
Σε καμία περίπτωση δεν είναι τέλεια, αλλά είναι τόσο καλή όσο χρειάζεται για να την απολαύσεις στο 100%

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#249298 Οχι δε ζηλευουμε, δεν εχουν γεμισει σαλια πανω στο κινητο

sent >, γι' αυτό ίσως δεν έχω βάλει τόνους
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#249300 κουκλα! αυτο το φουσκωμενο πισω φτερο με την γραμμη της πισω κολωνας + την κλιση της τυριερας (γυαλινο μπαγαζ) δενει τοσο ομορφα!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#249309 Κούκλα είναι, να την χαίρεσαι!! Βόλτα πότε θα με πας;
Ψιτ μάγκες Εγώ ρώτησα πρώτος, αρα προηγουμαι
Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#249315 Aυτοκίνητο όνειρο-ζωής! Και ο alexkid, καμιά δεκαριά χρόνια που τον παρακολουθώ, το κυνηγούσε με μανία αλλά και μεράκι, για αυτό και του αξίζει που τη χαίρεται! :yahoo:

Εγώ πάλι κόλωσα πριν περίπου 6-7 χρόνια και είπα ότι δεν θα ξανασχοληθω με την εταιρεία παρά μόνο αν κάνω κάποια στιγμή στη ζωή μου πολλά λεφτά (ποτέ των ποτών δλδ).
Φυσικά και ήταν λάθος μου, μιας και ευκαιρίες υπήρχαν, όπως η αυτόματη του Στέφανου που θα μου ερχόταν κουτί (και έχω την αίσθηση ότι και τώρα υπάρχουν, ακόμα και στην Ελλάδα, αν κινηθείς μέσω των συνεργείων και όχι με μικρές αγγελίες και τέτοια, αλλά εγώ δεν έχω μία πλέον....) και αγόρασα την 107 που πιστεύω ότι είναι πιο δύσκολη τελικά... η 944 βλέπεις είναι γαλβανισμένη και αν δεν έχει κακοποιηθεί στο παρελθόν με οξυγόνα και τέτοια συνήθως δεν κρύβει δεινόσαυρους από κάτω!

Από τις καλύτερες περιπτώσεις για μελλοντική ελαφρά χρήση (σαν ιστορικό ή 2ο αυτοκίνητο, αν υπάρχουν τα χρήματα για πινακίδες υπουργείου) με πολλές προοπτικές αναβάθμισης της αξίας της και σύντομα.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#249449 Alexkid, τι να πω....τρεχουν σάλια!

Μπράβο σου από κάθε άποψη, είναι υπέροχη !
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#249596 αμην . Αυτό που "κυνηγούσε χρόνια" που ειπε ο Djet, μου ήρθε στο μυαλό. Αν ανέβεις προς τα πάνω κανονιζω φωτογράφιση.

:inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#249602 Ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Πραγματικά ήταν ένα όνειρο ζωής. Την ήθελα από 16 χρονών. Το μεγαλύτερο βασανιστήριο ήταν από όταν είχα την οικονομική άνεση να την αποκτήσω και να την συντηρήσω αλλά δεν μπορούσα να βρω κάτι κοντά σε αυτό που ήθελα και νόμιμο κυρίως.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#249782 τελικα πως την βρηκες? απο αγγελια,απο γνωστο? χλμ? 1ο χερι 3ο χερι? για λεγε. Νομιμο τι εννοεις οτι ηταν μετατροπη οι περισσοτερες απο 2λιτρες 924 και ηταν αδηλωτες?
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#249841 Την έχω εδώ και 1.5 χρόνο περίπου και την βρήκα από γνωστό. Πότε δεν μπήκε αγγελία. Είμαι ο 4ος κάτοχος στην Ελλάδα (ήρθε από Γαλλία κάποια στιγμή). Χιλιόμετρα άγνωστο καθώς το κοντέρ είναι 5ψηφιο. Υπολογίζω περίπου 180000 δεδομένης της κατάστασης που βρίσκεται.

Σχετικά με την νομιμότητα...

Μία μετατροπή αδηλωτη είναι πτέσμα μπροστά σε αυτά που έχω δει.

Από γνησιες 944 με χαρτιά και νούμερο σασί από 924, από αμάξια χωρίς χτυπημένα νούμερα, άλλα νούμερα στο σασί και άλλα στην άδεια, πραγματικά η μαϊμού πάει σύννεφο.

Και το πιο στάνταρ φυσικά, πολλά γνήσια 944 με ιστορικές πινακίδες, όλων των λεσχών, χωρίς να έχουν εκτελωνιστεί ως ιστορικά ούτε να είχαν ποτέ στο παρελθόν πινακίδες υπουργείου.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#249854
Alexkid έγραψε: (ήρθε από Γαλλία κάποια στιγμή).


εκει πηγε το μυαλο μου μολις ειδα τα κιτρινα φωτα.

στο καντραν γιατι δεν φωτιζει σωστα το 260πχ στο ταχυμετρο,οπως και η μεση του στροφομετρου? καμμενο λαμπακι? ή ετσι ειναι ο φωτισμος στη φωτο?

Κουκλα Αλεξ παντως,να εισαι καλα να την χαιρεσαι ρε συ!
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#249926
dimviii έγραψε:
Alexkid έγραψε: (ήρθε από Γαλλία κάποια στιγμή).


εκει πηγε το μυαλο μου μολις ειδα τα κιτρινα φωτα.

στο καντραν γιατι δεν φωτιζει σωστα το 260πχ στο ταχυμετρο,οπως και η μεση του στροφομετρου? καμμενο λαμπακι? ή ετσι ειναι ο φωτισμος στη φωτο?

Κουκλα Αλεξ παντως,να εισαι καλα να την χαιρεσαι ρε συ!

Τώρα το παρατήρησα κι εγώ... Νομίζω είναι η φωτογραφία, αν και επειδή τα όργανα έχουν κονικά και όχι επίπεδα καλίματα ίσως να υπάρχει ανομοιομορφία στον φωτισμό.

< >