Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#263597 Όπως λέει και ο τίτλος, αναζητώ κάποιον να αναλάβει μια ιδιαίτερη αποστολή...

Εδώ και περίπου ένα χρόνο προχωράω σιγά σιγά στo the restomod ενός Audi coupe b2 που μου χάρισε (σχεδόν) ένας φίλος αφού το κανιβάλλισε μηχανολογικά σε βαθμό που η επιστροφή σε εργοστασιακή μορφή είναι οικονομικά ασυμφορη.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το πρότζεκτ θα δώσω μόλις προχωρήσει λίγο ακόμα.

Αυτό που θέλω είναι κάποιον να μου φουσκωσει τα φτερά με μέταλλο, όχι με πολυεστερα.

Κάτι πολύ κοντά σε αυτή τη δουλειά:

Εικόνα

Σε ένα τέτοιο αμάξι:
Εικόνα

Αναζητώ κάποιον που έχει ξανακάνει κάτι ανάλογο και δεν θα ζητήσει μια περιουσία.

Θα εκτιμούσα τις προτάσεις σας...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#263598 και ενας Αγγλος ετσι ξεκινησε.

Εικόνα
Εικόνα

και δεν μπορεις να φανταστεις που θελει να φτασει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#263603 Με βάση αυτά τα 2 κατά 99% θέλει να φτιάξει ρεπλικα του sport quattro αφού κόψει στη μέση το coupe gt για να κοντινει και κολισει τις κολώνες του παμπριζ από το άλλο... Και το γλυκό θα δέσει με fiberglass body kit της κακιάς ώρας.

Εγω θεωρώ απαράδεκτο και το κόψιμο του αμαξιου στη μέση και το fiberglass.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#263607
Alexkid έγραψε:Με βάση αυτά τα 2 κατά 99% θέλει να φτιάξει ρεπλικα του sport quattro αφού κόψει στη μέση το coupe gt για να κοντινει και κολισει τις κολώνες του παμπριζ από το άλλο... Και το γλυκό θα δέσει με fiberglass body kit της κακιάς ώρας.

Εγω θεωρώ απαράδεκτο και το κόψιμο του αμαξιου στη μέση και το fiberglass.

< >


μεσα επεσες.Αυτος ομως οχι μονο δεν το θεωρει απαραδεκτο, αλλα θα τρεξει και στο Pikes Peak με αυτο. :lol:

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=523461
Άβαταρ μέλους
By Alexkid
#263609 OK ο τύπος έχει τεράστιο budget και φτιάχνει αυτοκίνητο για αγώνα με ρολμπαρ και σωληνωτά υποπλαίσια.

Εμένα η τόλμη και το μπατζετ εξαντλούνται σε αυτό που θέλω να κάνω (επιτρέψτε μου να δώσω λεπτομέρειες αργότερα).

Διστυχώς λόγω περιορισμενου μπατζετ και χρόνου προχωράω πολύ αργά, αλλά υπολογίζω σύντομα να μπορώ να σας παρουσιάσω ένα δείγμα της προόδου και το σχέδιο

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#263616 κατσε να μπει ο Διγετιος,ολο και κατι θα εχει στο νου του.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#281787
Alexkid έγραψε:Όπως λέει και ο τίτλος, αναζητώ κάποιον να αναλάβει μια ιδιαίτερη αποστολή...

Εδώ και περίπου ένα χρόνο προχωράω σιγά σιγά στo the restomod ενός Audi coupe b2 που μου χάρισε (σχεδόν) ένας φίλος αφού το κανιβάλλισε μηχανολογικά σε βαθμό που η επιστροφή σε εργοστασιακή μορφή είναι οικονομικά ασυμφορη.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το πρότζεκτ θα δώσω μόλις προχωρήσει λίγο ακόμα.

Αυτό που θέλω είναι κάποιον να μου φουσκωσει τα φτερά με μέταλλο, όχι με πολυεστερα.

Κάτι πολύ κοντά σε αυτή τη δουλειά:

Εικόνα

Σε ένα τέτοιο αμάξι:
Εικόνα

Αναζητώ κάποιον που έχει ξανακάνει κάτι ανάλογο και δεν θα ζητήσει μια περιουσία.

Θα εκτιμούσα τις προτάσεις σας...


viewtopic.php?f=28&t=1458