Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By NIGA
#43515 Όντως κάνουν ό,τι μπορύν για να μας ξενερώσουν. Τι έγραψες σήμερα και στο έσβησαν; Δεν πρόλαβα να δω
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#43565 Θεωρητικά δεν είχαμε κανένα λόγο να τα μαζεύουμε στα καλά του καθουμένου και να αλλάζουμε "σπίτι". Όταν όμως η κεφαλή που καθορίζει τη βασική γραμμή βλέπει το φόρουμ σαν κάτι υλικό που το πουλάει και το αγοράζει η παρακμή είναι προδιαγεγραμμένη.
Όπως σας είχα γράψει και τότε, μεγάλα παιδιά είμαστε, μπορούμε να κρίνουμε. Ειδικά για τους ιστορικούς, ό,τι και να λέμε για υλικά και βιβλιοθήκες γνώσεων και τα ρέστα (αν και τα φόρα δεν είναι σε καμμία περίπτωση εγκυκλοπαίδεια, έτσι; ), αν δεν περνά καλά η παρέα δεν έχουν κανένα νόημα...Αν κάποια στιγμή και ο . τη δει πατριάρχης και αρχίσει τους αφορισμούς, ε μοιραία η παρέα θα μετακινηθεί αλλού, το έχω δει πολλές φορές το έργο σε παρεϊστικους χώρους που το γυρίσανε στο εμπορικό και μέσα σε μια νύχτα βαρούσανε μύγες...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το παρεάκι το αρχικό δε θα ξαναγίνουμε ποτέ, πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει το κέφι και η αρχική όρεξη (είναι και τόσα χρόνια αυτό το κακό πάνω από τα κεφάλια μας σε αυτή τη χώρα, που ποινικοποιείται οποιαδήποτε δραστηριότητα έχει ψυχαγωγικό χαρακτήρα και μόνο).

Ωστόσο, φυσικό είναι και τον ελάχιστο χρόνο που διαθέτουμε να θέλουμε να τον διαθέσουμε για να περνάμε καλά και όχι για να μας σπάνε τα νεύρα.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#43585 Πως το λένε οι πολιτικοί ?
Καμμιά χούντα δεν κρατάει αιώνια, ε! κάπως έτσι έχουν τα πράγματα, το κακό είναι ότι οι δικτάτορες και οι δικτατορίσκοι το καταλαβαίνουν by hard way και μετά αναρωτιούνται τι έφταιξε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#43586
NIGA έγραψε:Όντως κάνουν ό,τι μπορύν για να μας ξενερώσουν. Τι έγραψες σήμερα και στο έσβησαν; Δεν πρόλαβα να δω

Έγραψα πως ξαφνικά μου κλείδωσαν την δυνατότητα να στέλνω πμ και πως υπάρχει χώρος αλλού (απαντώντας στο ερώτημα πού πάμε). Χωρίς ν' αναφέρω το εδώ φόρουμ.
Αλλά και πάλι το έσβησαν. Και μου είπαν πως αυτός δεν είναι ο χώρος να λέω τέτοια (μιλάμε τώρα για το καφενείο ναι; :svivhaha: ) και φυσικά, στο άλλο θέμα με τα Τεχνικά δεν μου απάντησαν ποτέ...
:ninja:

Τέλος πάντων, μάλλον δεν περίμεναν την επιτυχία αυτού εδώ του φόρουμ, γι' αυτό και κάνουν αυτά που κάνουν.

Ούτε εγώ την περίμενα, γιατί το φόρουμ είναι οι χρήστες και αυτοί δίνουν αξία και αυτοί αν λείψουν, δεν υπάρχει φόρουμ. Και κάθε άλλο παρά δεδομένοι είναι, είναι το πιο δύσκολο κοινό! Δύσκολο να έρθουν, δύσκολο να μείνουν.

Εγώ προσπαθώ στο να φτιαχτεί μια ωραία γωνιά για όλους μας και αυτή να είναι βιώσιμη ώστε να μην έχει κανέναν ανάγκη (ιδανικά, ούτε εμένα κάποια στιγμή... εννοώ, πως μόλις τελειώσω με το τεχνικό κομμάτι και το φόρουμ βγάζει τα έξοδά του, τότε θα είμαι ένα απλό μέλος και θα χαίρομαι αυτό που φτιάξαμε όλοι μαζί).
:s_yes

Γιατί, το σημαντικότερο σε ένα φόρουμ, είναι αυτά που γράφονται και αυτά τα γράφουν τα μέλη που συμμετέχουν. Ούτε το όνομα, ούτε το πόσο όμορφο είναι, ούτε τίποτε.
Και το μόνο που προσπαθώ, είναι και να φτιαχτεί κάτι ωραίο, αλλά και να έρθει νέο αίμα, ώστε να μην πεθάνει. :s_bye