Τα πρωτότυπα και τα μελλοντικά μοντέλα των κατασκευαστών
Άβαταρ μέλους
By markvag
#167372 Να ζήσω να δω στην Ελλάδα ηλεκτρικά παρκαρισμένα στους δρόμους με μπαλαντέζες να κρέμονται από τα μπαλκόνια και τι στον κόσμο! :yahoo: :lol:

Bonus: Άμα βρέξει... :lol: :omg: :help:


Πέρα από τη μιζέρια της μπανανίας μας, η Tesla δείχνει σε όλους τους άλλους ότι αυτό που εκείνοι έλεγαν ότι δεν γίνεται, τελικά γίνεται και παραγίνεται! :rtfm: :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#167381
pik. έγραψε:παρουσιαση πολυ ομορφη του αυτοκινητου...

βεβαια στοιχιζει τα κερατα του...οποτε.... :lol:



Το ενδιαφέρον είναι στο Tesla 3 που θα έχει γήινη -απ οτι λένε τουλάχιστον- τιμή.

Ούτε θα καταλάβουν απο πού τους ήρθε οι λοιποί κατασκευαστές. :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By pik.
#167521
j.marr έγραψε:
pik. έγραψε:παρουσιαση πολυ ομορφη του αυτοκινητου...

βεβαια στοιχιζει τα κερατα του...οποτε.... :lol:



Το ενδιαφέρον είναι στο Tesla 3 που θα έχει γήινη -απ οτι λένε τουλάχιστον- τιμή.

Ούτε θα καταλάβουν απο πού τους ήρθε οι λοιποί κατασκευαστές. :s_laughat

μακαρι...και εγω πιστευω οτι μας εχουν πρηξει τα @@ με ολο τα ιδια και τα ιδια... :lol:
Άβαταρ μέλους
By soch
#167533 Για το Tesla Model 3 που θα βγει το 2017 οι αναφορές κάνουν λόγο για 35.000 δολάρια.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#167561 φαντασου τι θα βρει το auto moto und sport για να ριξει λασπη :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#167633 Να μην ανακαλυφθεί ένα παράνομο λογισμικό, κάτι σαν cooked rom κατά τη διάρκεια της μέτρησης κατανάλωσης;
Άβαταρ μέλους
By soch
#167672 Μπα, θα το κράξουν για την απουσία καταλύτη.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#167822 αυτοι οι ηλιθιοι ειναι ικανοι να το κραξουν γιατι δεν θα μπορουν να μετρησουν τα καυσαερια επειδη δεν εχει...
ειναι ΤΟΣΟ ζωα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#168044 Δε λέω καλές οι πίσω πόρτες για τα στενά μέρη αλλά αν δεν μπει ο οδηγός από την κανονική πόρτα δεν πάει πουθενά το αμάξι....
Εκτός αν βγάλουν και τηλεκατεύθυνση μέσω app στο κινητό.... που δεν πρέπει να είναι και πολύ δύσκολο με όλα τα ήδη ενσωματωμένα συστήματα ασφαλείας και αισθητήρια για πάρκινγκ κλπ. Έστω ένα ίσια πίσω για 4 μέτρα να μπει ο οδηγός.

Βλέπω αρκετά Tesla στην ξενιτιά, δεν είναι καθόλου κακά. Αρκεί να φτηνύνουν. Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν βλέπω αντίστοιχες προσπάθειες από άλλους κατασκευαστές. Γιατί άμα βγάλει μοντέλο σε πιο mainstream τιμές τι θα κάνουν όλοι οι άλλοι, θα τρέχουν κατόπιν εορτής; Δεν μπορεί κάτι θα ετοιμάζουν και περιμένουν την Tesla να βγάλει το φίδι από την τρύπα, να φάει το ρίσκο, τις δυσκολίες, την προώθηση, τους νόμους, τα δίκτυα και να πάνε μετά με την μαζικότητα παραγωγής να κατακλύσουν την αγορά.
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#168050 Έχω την αίσθηση οτι σε θέμα αισθητήρων -για να κινούνται αυτόνομα- τα τέσλα είναι πλήρη. Νομοθεσία και software τους λείπει νομίζω. :hmmm: :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By IKE
#168072 Είναι ή δεν είναι πλήρη αναλόγως τι θεωρείς "κινείται αυτόνομα".

edit mod. flame bait. Κουράζει αυτό το πράγμα συνέχεια. [Admin]
Άβαταρ μέλους
By dstou
#168091
Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν βλέπω αντίστοιχες προσπάθειες από άλλους κατασκευαστές.


Γιατί εντυπωσιάζεσαι? Ασχολούνται με άλλα πράγματα, πολύ πιο επικερδή. Η Τέζλα συσσωρεύει χασούρες μέχρι τώρα.

http://www.marketwatch.com/investing/stock/tsla/financials
Άβαταρ μέλους
By IKE
#168100 αμερικανια
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#168118
j.marr έγραψε:Έχω την αίσθηση οτι σε θέμα αισθητήρων -για να κινούνται αυτόνομα- τα τέσλα είναι πλήρη. Νομοθεσία και software τους λείπει νομίζω. :hmmm: :hmmm:

Αυτό αναρωτιόταν κάποιος τις προάλλες στο parking έξω από τη δουλειά. Δοκιμάζαμε να στέκεται κάποιος στο δρόμο, πάνω στην πορεία του tesla. Υποτίθεται ότι σταματάει μόνο του για να μην χτυπήσει τον πεζό.

Ε, δεν σταμάτησε :lol: