Τα πρωτότυπα και τα μελλοντικά μοντέλα των κατασκευαστών
Άβαταρ μέλους
By JBT
#55739 Μπορείς να κάνεις μια γρήγορη μετάφραση;

Πάντως το όνομα Πλανς δε με φαίνεται Και πολύ πιασάρικο.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55796 Εν συντομία.
Η εταιρία σκοπεύει το 2016 να παράδώσει στους πελάτες της την ανανεωμένη έκδοση της veyron με τον 8λιτρο turbocharged 16w κινητήρα της . Veyron successor λοιπόν υβριδική ,ηλεκτροκινητήρας, κινηση παντού, 7ρι κιβώτιο ιπποδύναμη κοντά στα 1500 ατια τελική 286 μιλια ανα ωρα, πολύ ανθρακόνημα,ότι καλύτερο τεχνολογικά σε ηλεκτρικά υποβοηθήματα και πολυτέλεια.
Εχουν κατασκευαστεί 5 πρωτότυπα αυτοκίνητα με διαφορετικές ιπποδυνάμεις αλλά χρησιμοποιούν ποικίλους τρόπους αποδοσής τους η λύσεις ως προς την απόδοση της δύναμης. Ηλεκτρική υποβοήθηση απο κινητήρα που βρίσκεται πάνω απο τον κυρίως, στο κέντρο , άμεσο ψεκασμο ,πετρελαιοκινητήρας με ηλεκτρικο μοτερ, θα παραμέινει κάτω απο 1840 κιλά,monococue καμπίνα , ενώ σε combuter simulation υπολογίζουν τα 0-100 σε 2,3sec . Θα παραχθεί σε μόλις 450 αντίτυπα!!! Ισως 451 αν το πάρω κι εγώ.... :s_cool
Θα το πάρω!!!!!!
Άβαταρ μέλους
By IKE
#55799 Νομίζω σε ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα θα άξιζε μία λιγότερο καθυστερημένη εισαγωγή.
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#55806
IKE έγραψε:Νομίζω σε ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα θα άξιζε μία λιγότερο καθυστερημένη εισαγωγή.



Με δεδομένο οτι είχαν κάποια δυσκολία -απ οτι κατάλαβα- να πουλήσουν τις τωρινές ποιος ο λόγος ύπαρξης ενός δεύτερου εξίσου ανούσιου μοντέλου.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#55814 Το "καθυστερημένη" το προσάπτω στο πως ξεκινά το συγκεκριμένο τόπικ, υπό την έννοια της νοητικής καθυστέρησης (ΠΛΑΝΣ).

Κατά τα άλλα, μια χαρά πωλούνται τα σημερινά μοντέλα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς την τιμή τους. Η Veyron είναι από τα αυτοκίνητα που πάνε τα πράγματα εμπρός, μπράβο στη VW που συνεχίζει (και βλέποντας τη γενική εικόνα δε νομίζω να ζημιώνεται).

ΥΓ. Πρίν 10 χρόνια, τα 1000hp ήταν υπερβολή, τρέλα, ύβρης, μπούρδα κλπ, σήμερα τα 1000 της LaFerrari μαμάνε και δέρνουν, τροφή για σκέψη..
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#55817
IKE έγραψε:Το "καθυστερημένη" το προσάπτω στο πως ξεκινά το συγκεκριμένο τόπικ, υπό την έννοια της νοητικής καθυστέρησης (ΠΛΑΝΣ).

Κατά τα άλλα, μια χαρά πωλούνται τα σημερινά μοντέλα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς την τιμή τους. Η Veyron είναι από τα αυτοκίνητα που πάνε τα πράγματα εμπρός, μπράβο στη VW που συνεχίζει (και βλέποντας τη γενική εικόνα δε νομίζω να ζημιώνεται).

ΥΓ. Πρίν 10 χρόνια, τα 1000hp ήταν υπερβολή, τρέλα, ύβρης, μπούρδα κλπ, σήμερα τα 1000 της LaFerrari μαμάνε και δέρνουν, τροφή για σκέψη..


Τι πάνε μπροστά ακριβώς τέτοια αυτοκίνητα πέρα απο horsepowerzz και την όποια καιγαμώτητα.

Να μιλούσαμε για forward thinking για τα Tesla το VW xl1 το i3 της bmw κλπ να πω οκ.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55830 O ΙΚΕ έχει δίκιο και ως μηχανολόγος είναι πιο διορατικός .....πιστεύω.
Ευχαριστώ τον Κο Ιάσων για την ορθή και γρήγορη επέμβαση στον τίτλο . Αυτός από το γραφείο του εγώ όρθιος με κινητό και καφέ και "παίξιμο"ματιού δεξιά αριστερά εε δε γίνονται σωστά πράγματα.
Πάντως Μία veyron με kers θα είχε πιο πολύ ενδιαφέρον.Καλά τα 460 km/h και οι ρεπριζ της LaFerrari δε παίζονται από την τωρινή bugatti super sport.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#55834 Κουπέα να προσέχεις, το πολύ "παίξιμο" προκαλεί τύφλωση και ξέρεις ότι σαν Γαστρεντερολόγος έχω δίκιο που στο λέω.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#55840
F&G έγραψε:Ευχαριστώ τον Κο Ιάσων για την ορθή και γρήγορη επέμβαση στον τίτλο . Αυτός από το γραφείο του

Ακριβώς αυτό.(ΝΟΤ)
Bonus: μια picoula μου στο γραφείο μου
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55847 Δεν ξέρω τι θεραπεία έκανες ΙΚΕ αλλά έπιασε!
Οκ θα προσέχω!
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55849 Α..... Ήμουν σε καφέ ξενοδοχείου. Νέο στέκι. Μία Veyron succeed απ έξω θέλω.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#55850
F&G έγραψε:Α..... Ήμουν σε καφέ ξενοδοχείου. Νέο στέκι. Μία Veyron succeed απ έξω θέλω.

You φάουλ;