Τα πρωτότυπα και τα μελλοντικά μοντέλα των κατασκευαστών
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#179806 Ή 360 Modena και να σου μείνει η διαφορά για ρουλεμάν...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179814 Δύο Ε92 Μ3, να έχω καβάντζα αν σπάσει κανένα μοτέρ?

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#244465

Εεπ, γαμεί το βιντεάκι.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#244496
morpheus έγραψε::lol:
Μάλλον είμαι συντριπτική μειοψηφία εδω μέσα αλλά μου αρέσει (όπως και η απλή σειρά 2) και σαν σχέδιο και σαν φιλοσοφία κατασκευής (σε αντίθεση με κάτι άλλες μαούνες που φτιάχνει τέλευταία η bmw)...

Και η τιμή της καινούρια είναι αρκετά λογική (ας μην αρχίσουμε πάλι τι παίρνεις μτχ με τα ίδια λεφτά), τουλάχιστον στο εξωτερικό...
Να'χαμε να λέγαμε για την Ελλάδα... εδώ θέλεις για τη μικρή elise των 136 ίππων 70κ και πάνω απο 100κ για Μ3/Μ4...


+1

Εικόνα

TOY-MΠΑ-ΝΟ... :lol: :metalo: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#244506 Παίδες ωραίος ο βίντεος αλλά κάποια στιγμή που άρχισε να κράζει ο χεράς τη BMW για το αυτόματο συγχρονισμό στροφών στο κατέβασμα, έσταξε πιουρίλα και έπρεπε να σφουγγαρίσω να ουμ.

Είχα την εντύπωση ότι εν έτει 2016 οι δημοσιογράφοι ειδικού τύπου θα είχαν συνειδητοποιήσει ότι το μεροκάματο (και άρα τη δυνατότητα να παράγουν νέα προϊόντα συνέχεια) οι εταιρείες δεν το βγάζουν με τους πιουρίστες/χεράδες κλπ αλλά με τα μπαρμπάδια/κουλάδια που θα πάρουν τη Μ2 επειδή "γουστάρουν σουλούπι, ήχο, σήμα κλπ" και όχι επειδή είναι purists' approved.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#244508 Bασικά δεν μανούριασε με την ύπαρξη του rev-match per se, αλλά με το γεγονός πως δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις ξεχωριστά...
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#244537
EDDIE_147 έγραψε:Παίδες ωραίος ο βίντεος αλλά κάποια στιγμή που άρχισε να κράζει ο χεράς τη BMW για το αυτόματο συγχρονισμό στροφών στο κατέβασμα, έσταξε πιουρίλα και έπρεπε να σφουγγαρίσω να ουμ.

Είχα την εντύπωση ότι εν έτει 2016 οι δημοσιογράφοι ειδικού τύπου θα είχαν συνειδητοποιήσει ότι το μεροκάματο (και άρα τη δυνατότητα να παράγουν νέα προϊόντα συνέχεια) οι εταιρείες δεν το βγάζουν με τους πιουρίστες/χεράδες κλπ αλλά με τα μπαρμπάδια/κουλάδια που θα πάρουν τη Μ2 επειδή "γουστάρουν σουλούπι, ήχο, σήμα κλπ" και όχι επειδή είναι purists' approved.


Κάτσε εσύ μπάρμπα τώρα με την SMG να σου κάνει rev match που θα μιλήσεις και για τους Π.Ο. (ΤΜ).
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#244565 Πάντως me like M2.
Σαν καλογυμνασμένο ξεκωλάκι είναι. :eat: :eat:

Η Μ4 μου αρέσει ακόμα περισσότερο αλλά η αλήθεια είναι ότι από κοντά που είδα μια μου φάνηκε πολύ παπόρι (σε μήκος).

Να φανταστώ Μορφέα ότι το m-pack που έχεις βάλει δεν είναι οπτικά το ίδιο με το τουμπάνιασμα της Μ2.
Ορθόν;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#244566 Ποτέ δεν ήταν/είναι τα m pack ίδια οπτικά με τα M-cars.

< >
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#244593
EDDIE_147 έγραψε:Πάντως me like M2.
Σαν καλογυμνασμένο ξεκωλάκι είναι. :eat: :eat:

Η Μ4 μου αρέσει ακόμα περισσότερο αλλά η αλήθεια είναι ότι από κοντά που είδα μια μου φάνηκε πολύ παπόρι (σε μήκος).

Να φανταστώ Μορφέα ότι το m-pack που έχεις βάλει δεν είναι οπτικά το ίδιο με το τουμπάνιασμα της Μ2.
Ορθόν;


Διαβάζω ότι είναι 10 πόντους πιο φαρδιά μπροστά και 6 πόντους πίσω από την M235.

https://www.google.gr/search?q=bmw+m2+v ... 36&bih=730
Άβαταρ μέλους
By Roulis
#244706 οι τιμες στην ελλαδα δε δικαιολογουν τα +20 χιλιαρικα για το Μ2 vs M235i
για τους μη "συλλεκτες" και "χεραδες"
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#244719 Μια τέτοια αγορά, ενός M-car, δε μπορεί κριθεί με οικονομοτεχνικα κριτήρια.

Το βάζεις στο γκαράζ σου γιατί σου αρέσει και μπορείς. Period.

< >
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#244786
Nikos! έγραψε:Μια τέτοια αγορά, ενός M-car, δε μπορεί κριθεί με οικονομοτεχνικα κριτήρια.

Το βάζεις στο γκαράζ σου γιατί σου αρέσει και μπορείς. Period.

< >


:s_thumbsup

Σχετικο-ασχετο, ηδη τα εργοστασιακου επιπεδου Μ3 Ε30 εχουν φτασει μεσα σε λιγα χρονια να πωλουνται απο 20κ στα 50κ ευρω εντωμεταξυ...
Δεν θα μου κανει εντυπωση μετα απο καμμια δεκαετια αν προσεγγισουν το 100αρικο...
Το hype πλεον με παλαιοτερα Μ cars, μετα και την απιστευτη τρελα διαφορων συλλεκτων με την πρωτη γενια των 911, ειναι εντονο νομιζω, για την κατηγορια/ευρος κοστους...

Θεωρω οτι στο μελλον, (σε 30-40 χρονια :lol: ) καπως ετσι θα γινει και με την Μ2...
Άβαταρ μέλους
By Roulis
#244902
EDDIE_147 έγραψε:Παίδες ωραίος ο βίντεος αλλά κάποια στιγμή που άρχισε να κράζει ο χεράς τη BMW για το αυτόματο συγχρονισμό στροφών στο κατέβασμα, έσταξε πιουρίλα και έπρεπε να σφουγγαρίσω να ουμ.


https://www.youtube.com/watch?v=Q4FNZkuV2-Y

εδω λεει ο συγχρονισμος στροφών στο προγραμμα sport plus παει περιπατο
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#245628