Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elvet
#6697
famas έγραψε:Χθεσινή επίδειξη στην Ελβετία. Από το 8:36 μέχρι το 8:55 με υψηλή ΑοΑ :yahoo: Ελπίζω να τα είδε ο τρύφων για το που πάνε τα λεφτά των φορολογουμένων.

Ο Τρύφων γνωρίζει οτι η ελβετική πολεμική αεροπορία λειτουργεί 9 το πρωί με 5 το απόγευμα, Δευτερα-Παρασκευή. Πέρσυ, όταν χρειάστηκε αναχαίτιση σε ένα ύποπτο αεροπλάνο πάνω από την ελβετία, καθώς ήταν 8 το βράδυ σηκώθηκαν Γάλλοι γι ανα κάνουν τη δουλειά. Επίσης, ο ξέρει οτι το ελβετικό ακροβατικό σμήνος καταργείται, γιατί τους πέφτει πολύ ακριβό...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#6700
kostis20 έγραψε:http://www.e-nautilia.gr/ellines-nautikoi-katagrafoun-tin-suntrivi-aeroskafous/
:s_omg :s_omg


Κάτι βογκητά που ακούγονται στο τέλος τι είναι;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#7357 Image
Άβαταρ μέλους
By JpoL
#7404 Από Payerne

Άβαταρ μέλους
By Zeus
#7827 Την περασμενη εβδομαδα στο (ακυρο) αεροδρομιο της Constanta (CND)...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

..ηταν 3 αλλα το ενα εφυγε μεχρι να βγουμε...πολυ τουμπανα!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#9604
Άβαταρ μέλους
By mirage
#9612
Dimitris_P έγραψε:Τύπος α/κ 32S τι είναι ; (Alitalia)

Airbus 320 series. Μπορεί να είναι από 319 μέχρι 321 στην Alitalia. Θα το καταλάβεις τι είναι όταν πας να επιλέξεις θεση
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#9855 Στη πτήση Βουδαπέστη - Κων/πολη πέταξα με ένα καινούριο αεροσκάφος των Turkish, ένα boeing στο οποίο για να είμαι ειλικρινής δεν έχει τύχει να ξαναμπώ.

Μου φάνηκε γενικώς πιο ευρύχωρο μέσα από κάποια άλλα, ακόμα και οι θέσεις στις εξόδους κινδύνου (όπου καθόμουν) φαινόταν να έχουν λίγο περισσότερο legroom. Στα συν, η προσωπική οθόνη στον καθένα, το διαφορετικό άνοιγμα των overhead bins τα οποία υποχωρούσαν προς τα μέσα κι έτσι δημιουργούσαν ένα λιγότερο κλειστοφοβικό χώρο αλλά και η οροφή με κρυφό (μπλε) φωτισμό που δημιουργούσε έναν συνολικά ευχάριστο διάκοσμο.

Ήταν το 737-700ER.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#9859 Turkish είχα πετάξει με 737 και ήταν το πιο επώδυνο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ. Είναι καλή εταιρία απλά δεν υπάρχει πρόβλεψη για ανθρώπους που έχουν πόδια.

Αν δεν έχεις πόδια είσαι οκ.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#9864
IKE έγραψε:Turkish είχα πετάξει με 737 και ήταν το πιο επώδυνο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ. Είναι καλή εταιρία απλά δεν υπάρχει πρόβλεψη για ανθρώπους που έχουν πόδια.

Αν δεν έχεις πόδια είσαι οκ.


:s_biggrin

Την επόμενη φορά να κλείνεις έξοδο κινδύνου. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By IKE
#9874 Με Lufthansa είχα κλείσει αλλά λόγω απεργίας πήγαμε μέσω Κων/πολης με Turkish με πατέντες της τελευταίας στιγμής.