Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#368298 Μια βδομαδα Tομας το τραινακι... :) :)

Σημερα δεν πηρα καν τον καπνό και αναπτήρα μαζι....

Οσοι κανουν "τσιγαρισια" ας δοκιμασουν το υγρό AROMA CLUB της ecig. Μου αρεσε πολύ περισσότερο από το MARY JANE..
Άβαταρ μέλους
By fokion
#368789 Πλέον και η συζηξ "ατμιζει"...........

Ενω ειχε δοκιμασει τις δικές μου γευσεις ( και της αρεσαν ) τελικά επιτοπου της ταιριαξε και διαφορετική αντισταση και διαφορετικές γευσεις....
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#369595 Εικόνα

9 ημέρες μου έφτασε τo υγρό Nutacco της Atmos Lab των 30ml αξίας 8.00€. Μέσα σε αυτές, άλλαξα και μια αντίσταση των 3.80€
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#369771
fokion έγραψε:Αρα με το 10αρι στις 3 καλα ειμαι....
Αντισταση τοσο γρηγορα??


Κυριακή 19 Φεβρουαρίου έβαλα καινούρια και είναι ακόμα installed.
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#372046
Pitt έγραψε:
gianik έγραψε:
antonis78 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.

......................

Ευχαριστώ.


:hmmm:


Λες; :hmmm:

Μπαααα.... Ούτε ένα "εγώ"... :s_no


Δυστυχώς ο χρόνος μου δεν μου επιτρέπει να μπαίνω συχνά οπότε είδα λίγο αργά το μήνυμα. Αν κατάλαβα καλά το σχόλιο, σας απαντώ πως όχι, καμία σχέση :lol: .

Στο θέμα του παθητικού ατμίσματος, έρευνες έχουν δείξει ότι δεν υφίσταται τέτοιο πράγμα. Ακόμα και υγρό με νικοτίνη να κάνει κάποιος η ποσότητα που μένει στον αέρα είναι περίπου όση νικοτίνη περιέχουν 2 μελιτζάνες. Επειδή όμως καταλαβαίνω ότι η μυρωδιά μπορεί να ενοχλεί, δεν ατμίζω/α σε δημόσιους χώρους (τώρα πια και δια νόμου) και στο σπίτι το αποφεύγω (για να μην βλέπει η μικρή κυρίως). Παρ' όλα αυτά, αν είμαι σε χώρο όπου καπνίζουν τότε θα ατμίσω και εγώ.

Σε αυτούς που το σκέφτονται, η καλύτερη συμβουλή είναι να πάνε σε κάποιο κατάστημα και να δοκιμάσουν εξοπλισμό και υγρό. Πολλές φορές με ρωτάνε "τι να πάρω;" και προσπαθώ να τους εξηγήσω ότι δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό. Πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις τι σε καλύπτει (άλλοι κάνουν τσιγαρίσιες τζούρες, πρώτα στο στόμα και μετά κατέβασμα, άλλοι πνευμονικές, απευθείας κάτω). Ακόμα και το σετάκι που πρότεινα, μπορεί να μην καλύψει κάποιον. Ειδικά δε, στο υγρό όπου παίζει ο παράγοντας γεύση είναι τόσο υποκειμενικό που μπορούμε να συζητάμε για ώρες.

Τέλος, να σας πω ότι αυτό που είπε ο Pitt για την μελέτη και την ενημέρωση πρέπει να το κάνετε οπωσδήποτε γιατί έτσι θα αποφύγετε τους διάφορους "guru" και την παραπληροφόρηση που προσφέρουν. Το forum που ανέφερε (vaping.gr) καθώς και άλλα (greekvapers.gr) είναι εξαιρετικές πηγές πληροφόρησης όπως επίσης και το site του συλλόγου (gvc.gr)
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#373133 Remap έκανες? Μήπως δουλεύει πλούσιο στα χαμηλά και στεγνώνει ψηλά? Στο vapisti ειχαν γραφτεί παράπονα για μπερδέμεται στις χαμηλομεσαίες και καμμένα MAF. Ισισισισι :shifty:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#373183 Καλη πατεντα εχουν βρει παντως ολοι αυτοι για να κονομανε...ξεκινας για ενα Η.Τ κ καταληγεις στον Καταραμενο για downsizing κ κοντρες με αλλους ατμιστες ...
Άβαταρ μέλους
By Morx
#373185 Πως πατε και μπλεκετε ετσι ρε γαμωτο και αγοραζετε τετοια μαρκουτσια ...
Παρε εκει ενα μικρο μαραφετουδι που να βγαζει μια-μιαμιση μερα και τελος.
Οσα τετοια εχω δει, δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα.

Χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο αυτο:

Εικόνα

Οχι με τετοιο ατμοποιητη βεβαια, αλλα τον Fumytank II
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#373213 εάν εσυ βγαζεις 1,5 μερα με αυτό,οι αλλοι με τα μαρκούτσια ποσο βγαζουν? μηπως δεν τραβας τις ιδιες τζουρες?
Άβαταρ μέλους
By Morx
#373219 Σε καθε τζουρα βγαζω οσο καπνο εβγαζα και με το τσιγαρο (στριφτο).
Μη φανταστεις ομιχλη στο σπιτι σε φαση να βγαινει ο Ρουβας απο το backstage...
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#373221 Προφανώς δεν κάνει τις ίδιες, το δικό μου με 2600mAh στα 20w με 0.5Ω δεν βγάζει μέρα με τίποτα.
Κάνω 200-220 τζούρες τη μέρα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#373224 Το δικό μου με 3000mAh μπαταρία, 1,5 ohm αντίσταση στα 16,5 watt, βγάζει 3μέρες με 1,5 ml υγρού την ημέρα.

Από το Moto G