Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#368965 Από αυτή τη γωνία που φαίνεται;;; :hmmm: Οι ζάντες μήπως;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kostis2001
#368987 Ανακλαστήρες στο προφυλακτήρα led πισω φώτα και 3 πλαϊνά led στο πίσω φωτιστικό σώμα.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#369301 Εικόνα

Σκεφτόμουν να ανοίξω τοπικό στα ΄΄Μοντέλα΄΄ αλλά μάλλον θα ένιωθα μοναξιά.

Μετά από 15 χρόνια με 3 μοντέλα εξ Ιαπωνίας ( το τρίτο βασικά ήταν Made in China ) ανέβηκα πλέον κατηγορία και απολαμβάνω: πάτημα, ηχομόνωση, μαλακά πλαστικά και κινητήρα diesel :lol:
Είναι το 218d, αυτόματο, με 150 PS και στις πρώτες βόλτες με τα χειμερινά λάστιχα είμαι :yahoo: :yahoo:
Αφήνοντας στην άκρη τον χαμό των ηλεκτρονικών-ψηφιακών-λογισμικών καταιγίδων, απολαμβάνω επιτέλους ΄΄τιμόνι΄΄, από το πρώτο προσθιοκίνητο της μάρκας.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#369327 Καλορίζικο και καλοτάξιδο!
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#369335
belgarion έγραψε:Καλορίζικο και καλοτάξιδο!
dimik έγραψε:Ωραίο!!!! Να το χαρείς.

< >


Σας ευχαριστώ πολύ!
alexandros.K έγραψε:Με γεια :superman:
Τα 3 Ιαπωνικά ποια ηταν ?


Σ΄ ευχαριστώ!
Με σειρά ήταν : Honda Jazz 1st Gen. , Toyota Starlet ΄94, Honda Jazz 2nd Gen. f/l
Άβαταρ μέλους
By g8777
#369339 Καλοταξιδος!
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#369407 Με γειές, καλοτάξιδο!! Από καιρό μου αρέσει για τη δουλειά που έχει ταχθεί να κάνει. Βάλε και άλλες φωτό μέσα έξω αν μπορείς. Και το κινητηράκι πρέπει να είναι επαρκέστατο! Πες μας λίγα και για το αυτόματο + κατανάλωση.
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#369440
Kon5 έγραψε:Με γειές, καλοτάξιδο!! Από καιρό μου αρέσει για τη δουλειά που έχει ταχθεί να κάνει. Βάλε και άλλες φωτό μέσα έξω αν μπορείς. Και το κινητηράκι πρέπει να είναι επαρκέστατο! Πες μας λίγα και για το αυτόματο + κατανάλωση.
g8777 έγραψε:Καλοταξιδος!
Νίκος Παππάς έγραψε:Καλοτάξιδο να είναι!!

Από το Moto G

Ευχαριστώ και εσάς :thumbsup:
Φώτο σίγουρα θα ανέβουν και άλλες, διότι είναι το ομορφότερο στη κατηγορία του! :rtfm: ( imo μετά το C-Max )
Ο κινητήρας είναι 2L 4κίλυνδρος, στη μικρή-αδύναμη έκδοση. Ο ισχυρότερος με τα 190 δε μου ταίριαζε ( κατανάλωση + τέλη ).
Ελπίζω να αρκούν ( φορτωμένο) για το cruising στυλ που οδηγώ και να μη με προδώσουν.
Εδώ που ζώ το cc χτυπά υπερωρίες στα 100-120..
Το steptronic μέχρι στιγμής μου φαίνεται ήσυχο, ομαλό ( οι μόνες αλλαγές που καταλάβαινα ήταν 1-2-3 ....μετά τίποτα ). Το χειροκίνητο και Sport δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμη..
Από κατανάλωση είναι νωρίς ακόμα...θα επανέλθω σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#369451
Dimsabas έγραψε:Το ομορφότερο; Έχουμε κάποιους καλούς οφθαλμίατρους στο φόρουμ.

+1
Σαφώς ομορφότερη η B :shifty:

Καλοτάξιδο nomarxis!

< >
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#369793
Dimsabas έγραψε:Το ομορφότερο; Έχουμε κάποιους καλούς οφθαλμίατρους στο φόρουμ.


Γούστα είναι αυτά!! Να τρέχω τώρα στους γιατρούς για το πως βλέπω τα κάρα?? :thumbsdown:
Scotch έγραψε:Σαφώς ομορφότερη η B :shifty:


Τη μάσκα της τη βρίσκω πιο αρμονικά δεμένη με τη γραμμή της φίρμας σε σχέση με την A/T..
Πίσω με χαλάει ( η Β ).
Στη κατηγορία το πιο MPV ( σαν σχέδιο ) για μένα είναι το C-Max...στα 7θέσια το Zafira.
Τα Γαλλικά τα βρίσκω πλέον υπερβολικά φλύαρα.

Scotch έγραψε:
Καλοτάξιδο nomarxis!


Σ΄ευχαριστώ!

Όσο βρισκόμουν στη φάση αναζήτησης και έρευνας για τη BMW παρατήρησα το εξής με τα λάστιχα ( σε 17άρες πάντα ):
Το αυτοκίνητο ερχόταν με 3 μάρκες ελαστικών..1) Michelin Primacy, 2) Kuhmo Ecowing, 3) Hankook Ventus Prime.. :hmmm:
Πιστεύω πως κάποια θα ήταν η επιλογή για run flat..
Στη παραγγελία ζήτησα να μην έρθει με κάποια από τα κορεάτικα. Μου είπαν πως δε γίνεται στη παραγγελία να διαλέξω μάρκα ελαστικών...με ότι έρθει ( είναι δοκιμασμένα και τα συνιστά ολόκληρη η Βαυαρία )...
Τελικά ήρθε με Bridgestone Turanza t001 :hmmm: Τα χειμωνιάτικα τα διάλεξα εγώ..
Γνωρίζει κανείς πως γίνεται η επιλογή των ελαστικών? Τόσες πολλές επιλογές για το ίδιο αυτοκίνητο? Με ότι βρούν στην αποθήκη? Παίζει κάποιο ρόλο ο εξοπλισμός-επιπλέον βάρος από τις βασικές εκδόσεις?