Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By GTS
#368692 Να δουμε και τιμες για το 60.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#368700
g8777 έγραψε:Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο άρνηση για τον 1.6. :hmmm:

Για μένα μιλάμε. Μέχρι και γω νυστάζω όταν οδηγώ. :s_dunno

Αυτό που λέει ο Δίας. Αυτό που σου πρότεινα ήταν 1.8 και εννοείται station, γιατί είναι πιο πρακτικό (ειδικά για οικογένεια με παιδιά), άσε που έχει και καλύτερη ορατότητα και παρκάρει ευκολότεραα
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#368705
REALZEUS έγραψε: Είσαι εμφανώς biased ΣυνΔία. :lol:
Ένα 9-3 του 2005 είναι καλύτερο οδηγικά από το αντίστοιχο S60, και τα δύο με δίλιτρα τουρμπομοτέρ εννοείται.

Εχω πει άπειρες φορές ότι τα βολβο, ειδικά εκείνης της εποχής, είχαν στάνταρ την comfort ανάρτηση. Αμφιβάλω να έχεις οδήγηση κάποιο με dynamic ή sport και να έχεις καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#368708
GTS έγραψε:Να δουμε και τιμες για το 60.

Δες το 90 με τον ανταγωνισμό..κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και με το 60
Άβαταρ μέλους
By g8777
#368710
elvet έγραψε:
g8777 έγραψε:Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο άρνηση για τον 1.6. :hmmm:

Για μένα μιλάμε. Μέχρι και γω νυστάζω όταν οδηγώ. :s_dunno

Αυτό που λέει ο Δίας. Αυτό που σου πρότεινα ήταν 1.8 και εννοείται station, γιατί είναι πιο πρακτικό (ειδικά για οικογένεια με παιδιά), άσε που έχει και καλύτερη ορατότητα και παρκάρει ευκολότεραα


Δεν το περιμενα αυτο με το 1,6 να πω την αληθεια. :(
Στα 1,8 βλεπω φτωχια στον εξοπλισμο για τιμες κατω απο 10κ :(

Station δεν υπαρχει περιπτωση, ειναι αρκετα μεγαλυτερο απ οσο μπορει να χωρεσει στην αυλη (don't ask :thumbsdown: ) :oops:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#368713
g8777 έγραψε:
Station δεν υπαρχει περιπτωση, ειναι αρκετα μεγαλυτερο απ οσο μπορει να χωρεσει στην αυλη (don't ask :thumbsdown: ) :oops:


Τοτε δεν χωραει ουτε το S40 αφου εχουν 38 χιλιοστα διαφορα!

Length 4476 mm vs 4514 mm 1% or 38 mm shorter
http://cararac.com/comparison/volvo-s40-volvo-v50.html
Άβαταρ μέλους
By g8777
#368715 :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#368769
tsilis έγραψε:Σού δίνω εναλλακτική ενδιαφέρουσα , και τα ρέστα τέλη:

https://www.car.gr/8985710-saab-9-3-a-t-se-185hp

https://www.car.gr/6584775-saab-9-3-aero

Ιν φακτ, το σκέφτομαι σοβαρά και για μένα το αέρο, τώρα που έδωσα την Bmw! :eat:
Πιστεύω θα έχει πλάκα σαν αυτοκίνητο ΚΑΙ θα κάνεις και τη δουλειά σου! :innocent:


Άμα πάρεις ένα από αυτά, ιδίως το aero, κατεβαίνω Αθήνα μόνο και μόνο για να με κάνεις βόλτα. Απίστευτος έρωτας από τότε που το πρωτοείδα ως SAAB 900 κάπου αρχές δεκαετίας του '90... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#368806
Zeus έγραψε:
REALZEUS έγραψε: Είσαι εμφανώς biased ΣυνΔία. :lol:
Ένα 9-3 του 2005 είναι καλύτερο οδηγικά από το αντίστοιχο S60, και τα δύο με δίλιτρα τουρμπομοτέρ εννοείται.

Εχω πει άπειρες φορές ότι τα βολβο, ειδικά εκείνης της εποχής, είχαν στάνταρ την comfort ανάρτηση. Αμφιβάλω να έχεις οδήγηση κάποιο με dynamic ή sport και να έχεις καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα.


Δεν ξέρω ποια έκδοση οδήγησα να πω την αλήθεια, αλλά ήταν δύο διαφορετικά αυτοκίνητα. Αλλά η διαφορά δεν ήταν μόνο στην ανάρτηση, αλλά και στο τιμόνι, στο turn in και στην συμμετοχή της ουράς. :iconcool: Το S60 είναι σαφώς πιο προσανατολισμένο στην άνεση και ευκολία.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#368849 Aν κρίνω από το V40 μόνο για άνεση δεν είναι αλλά κατά πως φαίνεται κάποια μ@λ@κια έγινε με τις αναρτήσεις του συγκεκριμένου. Είτε κάναν λάθος από το εργοστάσιο είτε μπήκε χέρι εδώ για κάποιο λόγο.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#370083 Megas, τι σάπια νέα ειναι αυτά; :lol: Το νέο διπλοσυμπλεκτο θα υπάρχει σαν επιλογή και στα 2.0, και το υβριδικό Τ5 θα μπει και στη σειρά 60...γνωστά αυτά εδώ και καιρό..
Τα νέα ειναι εδώ...
http://www.volvocars.com/intl/cars/new- ... c60_reveal

7 του μήνα live online στο YouTube.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#370149 ναι εχεις δικιο,ειναι παλια τα νεα..εγω δεν τα ειχα δει αυτα ομως.
σε ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν μου απαντησες...σε τι τιμη το υπολογιζεις εδω το 60αρι??
Άβαταρ μέλους
By GTS
#370173 Λογικα απο 40κ και πανω.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#370174 Βάλε 5 - 6 ακόμα