Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#230669
kovathe έγραψε:Αυτό μου θυμίζει όταν νοικιαζα αμάξι στο εξωτερικο που κοιταγα συνέχεια στα ποσα χλμ θα πεσει η πρωτη γραμμή του δείκτη για να ξέρω να το γυρίσω όσο γίνεται πιο οριακά πριν πεσει και να φαίνεται φουλαρισμενο!


:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#280592 Εξαιρετικη περιπτωση θεωρω το Leon 1.8 / 180 FR, το οποιο εχει την -καλη- ανεξαρτητη πισω αναρτηση και τιμολογειται -με το νεο καθεστως- απο 19,600 ευρω το SC και 19,950 το 5πορτο... :thumbsup:

http://www.seat.gr/pdf/leon-prices-new.pdf

Στα 20κ ευρω παιρνεις ενα σπορτιφ, ευρυχωρο αλλα και αρκετα γρηγορο μικρομεσαιο... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#367019 Μια εβδομάδα μαζί...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Τι φοβερό αυτοκίνητο είναι αυτό...

Έχουμε και Apple car play το οποίο γ@μει btw...

Εικόνα



< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#367028 Σοβαρό αμάξι. Τα χουμε ξαναπεί. :iconcool:

Εάν έφευγε το Audi όταν έπρεπε, ήταν απ' τα φαβορί για αντικαταστάτης. Ένα καλοεξοπλισμένο ενδεχομένως να το προτιμώ κι από Giulietta QV TCT.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#367033 ...πιστολερο-sleeper για οσους δεν βλεπουν κατι περισσοτερο απο ενα "ζαντωμενο Leon"... :metalo:

Σε στεγνο κυνηγας με ευκολια σχεδον τα παντα. :twisted:

Το πηρε και σε ωραιο χρωμα ο αδερφος σου Νικο!

P.S Μια συνολικη αποτιμηση τυπου "Long Termer" θελουμε! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#367040 Είναι απίστευτο.

Ντραφι-ρινγκ ήμουν σήμερα το απόγευμα.


< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#368516 Review: viewtopic.php?f=8&t=58&p=368385#p368385

Φωτογραφίες, εξωτερικα...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

ΕικόναΕικόνα

Εικόνα

Εσωτερικό :

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Sport ενδείξεις

Εικόνα

Apple carplay

Εικόνα

Εικόνα

Driver profiles και ρυθμίσεις...

Comfort :

Εικόνα

Sport:

Εικόνα

Cupra:

Εικόνα

Individual ρυθμίσεις :

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Υπάρχει και αλλη μια γραμμή που δε φαίνεται και είναι ο εσωτερικός φωτισμός.

Κατανάλωση :

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα




< >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#368524 Αρκετά ατσούμπαλο απ' έξω. Εσωτερικά το σώζουν οι καθισματάρες. Εύκολα κάποιος μπορεί να ξεχαστεί απ' τα αρκετά γκατζετάκια του (όχι ότι είναι κακό).
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#368529
rocsta έγραψε:Αρκετά ατσούμπαλο απ' έξω. Εσωτερικά το σώζουν οι καθισματάρες. Εύκολα κάποιος μπορεί να ξεχαστεί απ' τα αρκετά γκατζετάκια του (όχι ότι είναι κακό).


Εγώ πάλι το βρίσκω ωραίο εξωτερικά και μάλιστα πιο ωραίο από το Golf 7 για παράδειγμα. Και σε όλες τις αντίστοιχες εκδόσεις.
Θα του άλλαζα όμως (αν ήμουν σχεδιαστής στη Seat):

1) τον πίσω προφυλακτήρα που δεν συνάδει με το υπόλοιπο σύνολο
2) τις απολήξεις της εξάτμισης
3) ο πίσω άξονας θέλει σήκωμα κατά 10mm
4) ζάντες 18άρες για λίγο μεγαλύτερο προφίλ ελαστικού


Στο εσωτερικό αυτό που "ενοχλεί" είναι η φθηνοποιότητα των πλαστικών. Κατά τα άλλα σαν σχεδιασμό το βρίσκω αρκετά οδηγοκεντρικό.
Ναι οκ, τα καθίσματα είναι έπος. Λογικά οι σχεδιαστές στη Seat έχουν στα δωμάτια τους, αφίσες της Alfa Romeo.

Κατά τα άλλα η πλατφόρμα MQB του Group είναι αξιοσημείωτη και το Leon σε όλες του τις εκδόσεις είναι τίμιο™ αυτοκίνητο.

Αν θα το αγόραζα; Αν ήμουν 25, τότε ναι.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#368532
rocsta έγραψε:Αρκετά ατσούμπαλο απ' έξω. Εσωτερικά το σώζουν οι καθισματάρες. Εύκολα κάποιος μπορεί να ξεχαστεί απ' τα αρκετά γκατζετάκια του (όχι ότι είναι κακό).

Ακριβως αυτό.
Το προηγούμενο μου άρεσε πιο πολύ απέξω (φαντασου) και παραλίγο να ηταν και το αμάξι μου κάποτε.
Τα καθίσματα είναι όντως το πλεονέκτημα του.
Εμένα τα πλαστικά του δε με χαλάνε πάντως.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#368779 Πέρασα μια μερα και ειδα το 185αρι, απο τις φωτογραφίες χανει πολύ το εσωτερικο και δεν φαίνεται η ποιότητα. Στην πραγματικότητα ειναι πολυ ποιοτικό μέσα και οδηγοκεντρικο οπως αναφέρθηκε. Εγώ το γουστάρω πολύ και εξωτερικά!

Πάντως η κατανάλωση στα 9,7 δεν είναι τραγική για αυτο το αμάξι. Τα 12,2 πρεπει να είναι με το ποδι στο πάτωμα....

Νίκο με αυτες τις ζαντες πας για λιθοτριψια ή ειναι οκ;

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#368869
RXristos έγραψε:Πέρασα μια μερα και ειδα το 185αρι, απο τις φωτογραφίες χανει πολύ το εσωτερικο και δεν φαίνεται η ποιότητα. Στην πραγματικότητα ειναι πολυ ποιοτικό μέσα και οδηγοκεντρικο οπως αναφέρθηκε. Εγώ το γουστάρω πολύ και εξωτερικά!

Πάντως η κατανάλωση στα 9,7 δεν είναι τραγική για αυτο το αμάξι. Τα 12,2 πρεπει να είναι με το ποδι στο πάτωμα....

Νίκο με αυτες τις ζαντες πας για λιθοτριψια ή ειναι οκ;

< >



Χαχαχαχαχα όχι εντάξει, όχι τόσο. Παλεύεται.


< >
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#369446 Πάντως με αυτά που ακούω και διαβάζω μετά το γνωστό ατύχημα ,αν λέω αν, κέρδιζα το ΛΟΤΤΟ ούτε Porsche ούτε Ferrari ούτε lambo και εδώ που τα λέμε ούτε mb , bmw ούτε καν audi! Κανένα αμάξι που προκαλεί ούτε καν με το χρώμα του! Και εννοείτε άπλυτο να δείχνεις φτωχός αλλά τίμιος!

Αλλά επειδή είμαι petrolhead δε θα μπορούσα να αντισταθώ σε ένα leon cubra station 4κίνητο με πρόγραμμα abt στα 350 άλογα , χωρίς σήματα εννοείτε , σε κανένα άνοστο γκρι και με παραγγελία 17αρες μαγνησίου που να μοιάζουν με σιδερένιες (αμα έχεις λεφτά όλα στα φτιάχνουν), τουλάχιστον να μη σε ματιάζουν και σε γλωσσοτρώνε!

ΥΓ1 τώρα που το σκέφτομαι 17άρες (άσχημες) έχει το Α5 πρέπει να ταιριάζουν :hmmm:
ΥΓ2 αμα το αφήσω άπλυτο θα λερώνομαι όποτε ακουμπάω πάνω του, καλλίτερα μεμβράνη που να το κάνει να φαίνεται βρώμικο , είπαμε αμα έχεις λεφτά όλα στα φτιάχνουν :roll:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#407834 Έσκασε μύτη και το καινούργιο Ibiza
http://www.4troxoi.gr/odigoyme/paroysia ... at-ibiza-1
Πάντως ένα FR 1.5 150 hp , μου φαίνεται μια χαρά για τα 15.750€ που κοστίζει.