Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By nido
#367894 No idea.
Παίζει και ένας μίνι-παλμογράφος (αλλά θέλει potential divider γιατί "βλέπει" μέχρι 2v).
Άβαταρ μέλους
By xenos
#367902
Morx έγραψε:Εχουν καμια διαφορα οι Ιαπωνικές με τις Ταιβανέζικες Yuasa ?

Σε moto εχω χρησιμοποιησει 3 φορες Ταιβανέζικη και μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος.


Απ ότι μου είχε πει ο Κυριαζής δεν υπάρχει πλέον 'εργοστάσιο' κατασκευής στην Ιαπωνία και πλέον οι Ταιβανέζικες θεωρούνται οι "καλές".
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#368169 Η Taiwan, γενικώς κάνει ποιοτικά προϊόντα και έχει δική της τεχνογνωσία, ειδικά σε ηλεκτρονικά και ΙΤ. Καμία σχέση μηδέ την Κίνα που ακόμη και σήμερα είναι κυρίως αντιγραφείς. Αν και αυτό έχει αλλάξει πια.
Η Taiwan σε σχέση με το μέγεθος της, είναι υπολογίσιμη δύναμη.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#374038 Η μπαταρία στο kia χάλασε, μάλλον ξεχάστηκαν τα φώτα ανοιχτά. Μετράω τάση 7.67 :dizzy:
Βάζω ένα φορτιστή μπαταριών του Lidl που είχα στην άκρη (1η φορά, δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει), δείχνει να φορτίζει λίγο και μπαίνει σε idle mode. Πέθανε;

Είναι μια bosch s3002
http://www.automotobatteries.gr/%CE%B3% ... CF%82.html
Άβαταρ μέλους
By drdino
#374039 Είναι πολύ χαμηλά μάλλον για τον φορτιστή. Πόσο καιρό την έχεις;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#374059 Δεν ξέρω, ήταν ήδη πάνω κατά την αγορά.
Τελικά πήρε μπρος ο φορτιστής και φορτίζει τώρα. Ίδωμεν!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#374060 Ποτε αγοράστηκε αυτη η υπερπαραγωγή και ποιος τυχερος το οδηγει;

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#374065 Νομιζω το διαζύγιο ηταν πιο εύκολη λυση. Δεν υπαρχει λογος να της φερεσαι τοσο σκληρα

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#374072
mirage έγραψε:Νομιζω το διαζύγιο ηταν πιο εύκολη λυση. Δεν υπαρχει λογος να της φερεσαι τοσο σκληρα

< >

Έλα τώρα και εσύ, υπερβολές, εδώ ετοιμάζεται να της βάλει και ποτηροθηκες για να πίνει καφέ
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#374089
belgarion έγραψε:
mirage έγραψε:Νομιζω το διαζύγιο ηταν πιο εύκολη λυση. Δεν υπαρχει λογος να της φερεσαι τοσο σκληρα

< >

Έλα τώρα και εσύ, υπερβολές, εδώ ετοιμάζεται να της βάλει και ποτηροθηκες για να πίνει καφέ


... και ηχογραφημένο μήνυμα "σβήσε τα φώτα... σβήσε τα φώτα..." που θα ενεργοποιείται όταν ανοίγει η πόρτα του οδηγού! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#374213 Άπαξ και φορτίσει πλήρως η μπαταρία με τον φορτιστή μετά είναι πιο ευαίσθητη να μείνει ή είναι κομπλέ;