Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#367788 στο 5 gt ειχα αυτό

Εικόνα

στο 306 τιποτα

στο Μητσο αυτό, για να καλυψω μια γρατζουνια στο πισω καπω(τους ειπα να βγαλουν το ''Σ'' πριν το παραλαβω,και το εγδαραν μεχρι ασταριου, ΠΡΙΝ βαλουν πινακίδες επανω. :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#367789 Απο αυτοκόλλητα μονο του clubford.gr παίζει. Την Εχω περάσει εδώ και καιρό τη φαση της αυτοκολλητομανίας.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#367801 Τις βινιέτες κι εγώ τις κρατάω. 3 πρόλαβε το ΤΤ, 2 η clk, πάει για τη 2η το καλοκαίρι το Lexus. Το οποίο τώρα έχει κι αυτά πίσω (ίσα που διακρίνονται με το φιμέ):
Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#367811 19 Ιουλίου 2009, μετά από παράσταση στην Επίδαυρο :iconcool: και ένα χαλαρό 3ήμερο στ'Ανάπλι, πετυχαίνουμε τρελή ουρά στα διόδια του Ισθμού. Χαζεύοντας τριγύρω βλέπω:

Εικόνα

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#367857
Dimsabas έγραψε:
cmarin έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Καρχαριάκι: μία γνωστή μου έλεγε ότι το κολλάνε οι μασόνοι.

Όπως και το ψαράκι ΙΧΘΥΣ οι Ευαγγελιστές ή κάτι παρόμοιοι

Αυτό ξέρω ότι το βάζουν οι ορθόδοξοι χριστιανοί, προφανώς οι πιο θερμοί.

Έχω γείτονα που το έχει και ξέρω ότι είναι της Ευαγγελικής εκκλησίας, γι αυτό το είπα.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#368031 Α ναι ξέχασα να πω οτι Εχω κρατήσει ενθύμιο Βουλγαρική βινιετα του 14.

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#368035
Focusman91 έγραψε: Την Εχω περάσει εδώ και καιρό τη φαση της αυτοκολλητομανίας.


Εγω αντιθετα αθεραπευτος αυτοκολλητακιας ... από μικρός έως και τώρα!

Φυσικά το αγαπημένο μου!
Εικόνα
Το 1991 με 1999 στο Sunny ... Πολλά μέτρα σε μάσκα, φανάρια, παράθυρα.

Στο πρώτο μου αμάξι, στο Cinquecento ο πωλητής σαν δώρο μου έβαλε πεταλιερες Momo και ένα αυτοκόλλητο στην πίσω πόρτα...
Εικόνα

Στα υπόλοιπα "βελτιωναν την έκδοση" ... not! ή μπορεί να έδιναν και παραπάνω άλογα...
Σε Audi είχα αυτό:
Εικόνα

Στο Megane έβαλα αυτό:
Εικόνα
(Fidji ήταν η πλούσια έκδοση του Megane coupe και το σήμα μου το χάρισαν από ένα τρακαρισμένο)

Στο QQ και στα Micra είχα/έχω βάλει:
Εικόνα
Με τα αυτοκόλλητα... ήταν diesel!
Άβαταρ μέλους
By elvet
#368128 Δεν θέλω καθόλου αυτοκόλλητα στο αυτοκίνητο. Δεν κόλλησα ποτέ εκείνα τα άθλια-θήκες των ασφαλιστηρίων, ενώ το αυτοκόλλητο των τελών κυκλοφορίας έμπαινε πάντα πίσω από τον καθρέπτη στη θέση του προηγούμενου για να μην το βλέπω.
Στο ένα μου αυτοκίνητο το μόνο που κόλλησα είναι ένα μικρό εθνόσημο, γιατί οι πινακίδες είναι παλιές και στο εξωτερικό είναι (;) υποχρεωτικό το εθνόσημο. Έτσι έβαλα ένα όσο πιο μικρό γινόταν κάτω κάτω δίπλα στην πινακίδα.
Παρά τις πιέσεις της συζύγου δεν έχω βάλει ακόμα αυτοκόλλητο baby on board και τα συναφή, οπότε μόνο στο «επαγγελματικό» έχω κολλήσει ένα κι αυτό στο τζάμι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#368157 Το baby on board καλό είναι να υπάρχει, ειδικά όταν υπάρχει παιδί που ζαλίζεται εύκολα και σε αναγκάζει να παίρνεις σαν granny τις στροφές.
Και αυτά με τη βεντούζα βγαίνουν κι εύκολα.

< >
Άβαταρ μέλους
By nass
#368226
cmarin έγραψε:3) Baby on board
Ο τυπικός λόγος ύπαρξης του - να προσέχει ο πίσω και να μην σφάζει φανάρια και 2πλες διαχωριστές επειδή υπάρχει μωρό στο αμάξι - δεν παίζει!


Ποτέ δεν κατάλαβα το ρόλο αυτού του αυτοκόλλητου αλλά αυτό που λες δε νομίζω ότι έχει νόημα. Ισως είναι το ανάποδο: "έχω μωρό άρα πάω αργά-προσεκτικά, μη μου κολλάς και προσπέρνα όποτε μπορείς" :hmmm:

EDIT: Αυτό που λέει ο Scotch :rtfm:

cmarin έγραψε:Anek, minoan lines, superfast, κλπ
Αυτά που σου βάζουν μέσα στο καράβι


Οποτε έχω πάει με καράβι που σου κολλάνε (Ιταλία και Κρήτη) έχω αφήσει σημείωμα πίσω στο αυτοκίνητο "μην κολλήσετε αυτοκόλλητο!!!!" :lol:
Μια φορά που παρόλα αυτά μου κόλλησαν :x, πήγα στην έξοδο στο ύπαρχο και του το 'πα και έβαλε αμέσως ένα ναύτη και το ξεκόλλησε
Στο δικό μου δεν έχω και ούτε είχα ποτέ κανένα αυτοκόλλητο.

@dimviii
Κανονικά έπρεπε να μην παραλάβεις και να τους βάλεις να σου βάψουν το καπό :x