Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#367887 Ταξίδι έξω. Δεν είχα σκοπό να χρησιμοποιήσω το προσωπικό κινητό αλλά το άνοιξα μόνο σε περίπτωση που γίνει κάτι. Με το που ανοίγει μνμα ότι με χρεώνει 3 ευρώ για χρήση δικτύου. Και αν θέλω να το απενεργοποιήσω να στείλω κάπου μνμα. :x Μα τι μλκες. Το default είναι να σε χρεώνει για μια υπηρεσία που λογικά δεν θέλεις.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#368108
xenos έγραψε:Ταξίδι έξω. Δεν είχα σκοπό να χρησιμοποιήσω το προσωπικό κινητό αλλά το άνοιξα μόνο σε περίπτωση που γίνει κάτι. Με το που ανοίγει μνμα ότι με χρεώνει 3 ευρώ για χρήση δικτύου. Και αν θέλω να το απενεργοποιήσω να στείλω κάπου μνμα. :x Μα τι μλκες. Το default είναι να σε χρεώνει για μια υπηρεσία που λογικά δεν θέλεις.

ειχες ανοιχτα τα δεδομενα, οποτε με το παραμικρο που τραβηξε οταν το ανοιξες σε χρεωσε με το ελαχιστο.
Που εισαι ομως και πληρωσες 3€;
Βαλκανια, ή Αμερική;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#368191
bebes έγραψε:
xenos έγραψε:Ταξίδι έξω. Δεν είχα σκοπό να χρησιμοποιήσω το προσωπικό κινητό αλλά το άνοιξα μόνο σε περίπτωση που γίνει κάτι. Με το που ανοίγει μνμα ότι με χρεώνει 3 ευρώ για χρήση δικτύου. Και αν θέλω να το απενεργοποιήσω να στείλω κάπου μνμα. :x Μα τι μλκες. Το default είναι να σε χρεώνει για μια υπηρεσία που λογικά δεν θέλεις.

ειχες ανοιχτα τα δεδομενα, οποτε με το παραμικρο που τραβηξε οταν το ανοιξες σε χρεωσε με το ελαχιστο.
Που εισαι ομως και πληρωσες 3€;
Βαλκανια, ή Αμερική;


Τα δεδομενα ηταν κλειστα επιτηδες. Ευρωπη.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#368216
xenos έγραψε:
bebes έγραψε:
xenos έγραψε:Ταξίδι έξω. Δεν είχα σκοπό να χρησιμοποιήσω το προσωπικό κινητό αλλά το άνοιξα μόνο σε περίπτωση που γίνει κάτι. Με το που ανοίγει μνμα ότι με χρεώνει 3 ευρώ για χρήση δικτύου. Και αν θέλω να το απενεργοποιήσω να στείλω κάπου μνμα. :x Μα τι μλκες. Το default είναι να σε χρεώνει για μια υπηρεσία που λογικά δεν θέλεις.

ειχες ανοιχτα τα δεδομενα, οποτε με το παραμικρο που τραβηξε οταν το ανοιξες σε χρεωσε με το ελαχιστο.
Που εισαι ομως και πληρωσες 3€;
Βαλκανια, ή Αμερική;


Τα δεδομενα ηταν κλειστα επιτηδες. Ευρωπη.

στις περισσοτερες Ευρωπαϊκες χωρες η χρεωση για τα δεσομενα ειναι ελαχιστη.
Σε ποια χωρα χρεωθηκες τοσο;
(ο πάροχος σου δεν σου εστειλε μνμ με τις χρεωσεις; τι εγραφε;)

Εγω παντα ανοιχτα τα εχω (αν παω οδικως τα κλεινω μεχρι να περασω τη Σερβια)
Άβαταρ μέλους
By xenos
#368295

TO DAILY TRAVEL PACK EINAI ENEPΓOΠOIHMENO KAI ΛABATE 30'/30SMS/100MB ME 3.01E ΓIA 24ΩPEΣ.ΓIA AΠENEPΓOΠOIHΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ ΣTEIΛTE X ΣTO 1338.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#368512 Η wind γαμιώσαντε..... 6€/εξάμηνο πλέον κοστίζουν τα 300λεπτά δώρο σε κάθε ανανέωση από 10€. Ήταν τζάμπα... Πέρυσι το έβαλαν 5€ για όλο το χρόνο. Και φέτος 6€ το εξάμηνο....
Στην επόμενη μλκία θα αλλάξω. Και ας δίνω περισσότερα αλλού.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#368515 σε σας τους πιο παλιούς πήρε 5 για όλο το χρόνο σε μας τους πιο "νέους" είχε πάρει 8€ και μάλιστα η προσφορά αυτή μας ενεργοποιήθηκε πιο μετά στο 2016, όχι στην αρχή του χρόνου

όπως και να χει και με 12 πάλι συμφέρει :hmmm:

πώς γίνεται φέτος στα παίρνουν με το έτσι θέλω, ή τα στέλνεις μήνυμα; το 8αρι εμένα μου το είχαν πάρει έτσι

αυτό που τσούζει είναι ότι χάσαμε το 1GB..
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#368523 Έκανα ανανέωση, και απλά έστειλαν sms. Κουφάλες
Και με 12 συμφέρει, αλλά αφού δε ρωτάνε...
Το 1 γίγα έγινε 500 μέγα
Το κούτρα έγινε 5€/χρόνο
Το 5/χρόνο έγινε 12/χρόνο

Εικόνα
Στο επόμενο θα πάρουν το μέγα πτηνό.... Έχει και τώρα τελευταία κάτι προτάσεις για εταιρικές συνδέσεις με 30€/μήνα 2 γραμμές που γαμάνε. Θα περνάω και το φπα, θα περνάει και στα έξοδα.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#368526 ναι κι εμένα έτσι μου τα είχαν πάρει, όταν παραπονέθηκα γιατί δεν ενημερώθηκα μου είπαν ότι ενημερώθηκα ( :hmmm: ) αλλά αν ήθελα θα μου έβαζαν τα λεφτά πίσω

τους είπα ότι οκ η προσφορά είναι καλή, αλλά ας μου έστελναν ένα sms/mail ξέρωγω και να μου δίνουν τη δυνατότητα να το ενεργοποιώ με sms, όχι να μου τα παίρνουν από την ανανέωση

τέσπα, ελπίζω να έχω έστω και αυτή τη δυνατότητα γιατί με 500ΜΒ και χωρίς καν τα 300' λεπτά δε γίνεται δουλειά

βέβαια εγώ παίζω πααααρα πολύ και με τα 3 magic numbers και αυτό είναι το βασικό που με κρατάει (και θα με κρατάει) wind, αν δεν είχα αυτό ως τελευταίο οχυρό θα είχα φύγει ήδη
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#368555 Ήταν επόμενο να γίνουν όλα αυτά δυστυχώς, γιατί κάποιοι την βγάζαμε σχεδόν στο τσάμπα.
Θέλουν να φτάσουν έστω στο ένα 10άρικο το μήνα για όλους σαν μέσο όρο, αλλιώς ουσιαστικά μέσα τους βάζουμε.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#370006 Μήπως έχει κανείς MyWind app και πληρώνει με American Express να μου πει πως το κάνει?
Qsis?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#370027
Anonymous Founder έγραψε:Ήταν επόμενο να γίνουν όλα αυτά δυστυχώς, γιατί κάποιοι την βγάζαμε σχεδόν στο τσάμπα.
Θέλουν να φτάσουν έστω στο ένα 10άρικο το μήνα για όλους σαν μέσο όρο, αλλιώς ουσιαστικά μέσα τους βάζουμε.

Είδα το ιστορικό πληρωμών μου στην Q. Για όλο το 2016, μέσο όρο πλήρωνα 6,60€ το μήνα. Δεν είμαι από αυτούς που φλυαρούν στο τηλέφωνο, ούτε από αυτούς που δε μιλάνε καθόλου....
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#370063
NickTG έγραψε:Μήπως έχει κανείς MyWind app και πληρώνει με American Express να μου πει πως το κάνει?
Qsis?

για κάποιο λόγο από το app δε γίνεται, ενώ γίνεται πχ με πιστωτική master card :hmmm: (η αδερφή μου το κάνει έτσι)

η μόνη λύση είναι μέσω browser στο site τους όπου γίνεται κανονικά

αλλά προσοχή η μία χρεωστική/πιστωτική μπορεί να βάλει μονάδες μόνο σε 2 νούμερα/λογαριασμούς τη μέρα

μια φορά που δοκίμασα και σε 3ο δε μου προχώρησε τη πληρωμή
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#370100 Άρα καλά δεν το βρήκα πουθενά.
Μία εφαρμογή είπαν να φτιάξουν λάθος την έκαναν! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#373859 Καλα οι εταιρειες κινητης το εχουν τερματισει εντελως...

Πριν 1.5 χρονο καναμε συμβολαιο για 18 μηνες στην Cosmote.

το προγραμμα ηταν για 400 λεπτα ομιλιας για ολους, 400 MB και 40 sms... Μαλλον το πουλουσαν σαν cosmote35 τοτε...

Πληρωναμε για 2 τηλεφωνα μεσα σε οικογενειακο πακετο και λοιπα, 18 ευρω το μηνα και για τα δυο.

Τελειωσε το συμβολαιο και ηρθε προσφορα για νεο συμβολαιο.

Αυτη η προσφορα συμπεριλαμαβε 24 ευρω εκπτωση στο ενα νουμερο και 0 εκπτωση στο αλλο.

Δλδ 70 - 24 = 46 ευρω περιπου...

Δλδ απο 18 --> 46 για τις ιδιες παροχες.

Τους ειπαμε ευχαριστουμε πολυ δεν θελουμε και τα καναμε whats up να ξεμπερδευουμε. Εξαλλου το ενα απο τα δυο πλεον το χρησιμοποιω μονο για εισερχομενες κλησεις.

Εκει ειπαν το φοβερο. Α, αν φυγετε πληρωνετε προστιμο 10 ευρω για καθε νουμερο.

Πως ειναι δυνατον να πληρωνεις προστιμο αφου εχει ληξει το συμβολαιο;;;;