Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#368063 Ζυγαριά έδειξε 87, μπάστα. Πρόγραμμα τρέξιμο (μετά απο 5μηνη αποχή και πολλές αλκόόλες, πρωτοταγεις κ μη).

Στο καπάκι μετά τη δουλειά (για το λιγότερο δυνατό χάσιμο χρόνου) στον παράδρομο της ε.ο. μετα τα μουδανιά προς θεσ.νίκη. αν δειτε μαυρο σορτς ασπρο καπελάκι κορνάρετε
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#368068 Εκείνη την ώρα λογικά θα πηγαίνω χωριό για 3ημερο. Αλλά γιατί δεν πας στο στάδιο στα Μουδανιά;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#368070 ρώτησα κ δεν ειναι πάντα ανοιχτο μεν κ 2ο πετυχαίνεις προπονήσεις από τσικό κτλ κτλ...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#368211 Μπάλες να έρχονται με αστρονομική ταχύτητα προς τα πάνω σου. :lol: :lol:

Γενικά προτιμάω "μόνος" φάση (αν κ έχω ακούσει οτι ενίοτε οταν έχουν προπόνηση δε σε αφήνουν να μπεις κτλ κτλ), αλλά θα δοκιμάσω κάποια φορά.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#368519 Σήμερα ξαναέτρεξα μετά τις 3/12 σε πολύ χαλαρό ρυθμό. Δεν είδα να ενοχλεί κάτι στα γόνατα ή τα πέλματα. Άρα οι 2,5 μήνες αποχή που είχε συστήσει ο γιατρός είχαν αποτέλεσμα. Καλό το ποδήλατο, καλά τα βάρη, αλλά η αίσθηση που έχεις μόλις κλείνεις τον τελευταίο γύρο, είναι κορυφαία.
https://connect.garmin.com/modern/activity/1589476668

JimClark έγραψε:Μπάλες να έρχονται με αστρονομική ταχύτητα προς τα πάνω σου. :lol: :lol:

Γενικά προτιμάω "μόνος" φάση (αν κ έχω ακούσει οτι ενίοτε οταν έχουν προπόνηση δε σε αφήνουν να μπεις κτλ κτλ), αλλά θα δοκιμάσω κάποια φορά.

Έλα ρε συ με τις μπάλες. Καμιά φορά ψευτοκλοτσάω και εγώ καμιά.
Γήπεδο-χορτάρι είναι το καλύτερο για τα πόδια σου. Δεν μου έχει τύχει ποτέ να μου απαγορεύσουν την είσοδο. Βέβαια μιλάμε για εντελώς τοπική κοινωνία στο χωριό και όχι όπως στα Μουδανιά. Στο φινάλε το γήπεδο είναι δημοτικό= το χρησιμοποιούν οι δημότες.
Μόνο όταν ρίχνουν λίπασμα απαγορεύεται, αλλά φαντάζομαι ότι και κανείς δε θέλει να μπει τότε.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#368701 σήμερα με ύπνο από τις 23:00 χθες ήμουν :superman: :superman: :superman:

είμαι αρκετά ικανοποιημένος, έχω επανέλθει

επίσης χάρηκα που ξαναέσκασε τύπος με διαλυμένο γόνατο, γιατί ανησυχούσα μήπως είχε βγει τελείως off από τέτοιο τραυματισμό, αλλά και αυτός σκυλί :metalo:
(βέβαια αυτός ήταν 3μηνο καθηλωμένος όχι μόνο 1 που ήμουν εγώ και θέλει πολύ ακόμα να επανέλθει, αλλά αφού σκάει και δεν είναι κουτσός αυτό μετράει, επίσης πιο σκυλί από μένα γιατί αυτός ήρθε σχεδόν αμέσως με το που σηκώθηκε από το κρεβάτι, εγώ άφησα και 1.5 μήνα μετά το γύψο να βεβαιωθώ ότι περπατάω χωρίς κουσούρια και πόνους)
Άβαταρ μέλους
By dimik
#368721 Εγώ έχω κλείσει μήνα εκτός με το ράγισμα στο γόνατο, αλλά ο φυσιοθεραπευτης μετά από κάτι τρελές ασκήσεις που με έβαλε να κάνω μου είπε να πάω άλλη μια επίσκεψη και να ξεκινήσω προπονήσεις.
Η αλήθεια όμως είναι ότι φοβάμαι να φορτώσω την μπάρα πλέον αν και έχω την εντύπωση ότι θα έχω βελτιωμένες επιδόσεις γιατι πριν έκλεβα στα καθίσματα. Από ότι μου είπε ο φυσιοθεραπευτης ασυνείδητα έβαζα δύναμη στο πόδι που δεν πονούσε για να προστατέψω το άλλο. Άρα μάλλον θα πρέπει να τα πάω καλύτερα τώρα. Αυτό το άτιμο το snatch με έχει στοιχειώσει.

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#368997 το πρόβλημα κάθε φορά είναι να ξεκινήσεις να πας

άπαξ και βρεθείς εκεί θα κάνεις κάποια δουλίτσα, απλά κάθε φορά πρέπει να σηκωθείς να πας αυτό είναι η μισή δουλειά :lol:

το ιδανικό είναι να θες να σηκωθείς να πας όπου είναι να πας, αν μάλιστα περιμένεις πώς και πώς να έρθει η στιγμή είναι το τέλειο

αν κάνεις κάτι τέτοιο σαν αγγαρεία αργά ή γρήγορα..
Άβαταρ μέλους
By italakias
#369002
Scotch έγραψε:Πάνω που λέω αρχίζω γυμναστήριο από Δευτέρα, πέφτει Καθαρά Δευτέρα και είναι κλειστά ρε πστ μου...

< >

Ωραιος.
Εχεις μια ημερα να σκεφθεις και να αποφασισεις πριν πεταξεις λεφτα σε συνδρομες.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#369008 Συνδρομή πληρώνω εδώ και δέκα χρόνια περίπου. Προσφάτως έμαθα πως πρέπει και να πηγαίνω

Πλακίτσα ήταν και το προηγούμενο ποστ. Η αλήθεια είναι ότι συνδρομή είμαι υποχρεωμένος εδώ και χρόνια να πληρώνω ως "συνιδιοκτήτης" συνοικιακού γυμναστηρίου, αλλά πάω 5-6 φορές το χρόνο, για βόλτα. Οπότε, το μόνο που ψάχνω είναι για λίγες ώρες την εβδομάδα. Γήπεδο μπάσκετ, που γουστάρω, έχω στα 100 μέτρα. Και δεν πάω. Το γυμναστήριο είναι στην ίδια απόσταση, αλλά το βαριέμαι συγκλονιστικά. Όταν πάω, κάνω κολύμπι (κι αυτό βαρετό).

< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#369010 Κοιτα,το μπασκετ και περισσοτερο το ποδοσφαιρο ειναι ωραια γιατι γυμναζεσαι ενω διασκεδαζεις παραλληλα.
Παρε μια μπαλιτσα και τραβα ριξε μερικα καλαθια. αφου εχεις διπλα σου χωρο. :thumbsup: