Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#367012
Thomas_C200K έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Προτιμάς τα γερμανικά από τα γαλλικά δηλαδή;

Τα γαλλικά είναι γλωσσοδέτης, από μικρός θυμάμαι τσακωνόμουν με την μητέρα μου για την δεύτερη γλώσσα. Εκείνη ήθελε να κάνω γαλλικά εγώ Γερμανικά. Τελικά της πέρασε, αλλά τώρα της το χτυπάω λέγοντας ότι δεν μου πρόσφεραν τίποτα :lol: . Ενώ τα γερμανικά εύκολα είναι, ούτε προφορά ούτε τίποτα. Ότι διαβάζεις το λές στα γαλλικά τα κόβεις από δώ, τα κόβεις από εκεί, θέλουν και προφορά γιατί έχουν ένα κόμπλεξ άμα τα μιλάς χωρίς προφορά :rant: :rant: . Τα Γερμανικούλια βολικότατα :inlove: , το μόνο δύσκολο είναι η γραμματική τους αλλά παλεύεται


+ άπειρο σε όλα, προσωπικά βρίσκω την προφορά των Γερμανικών πανεύκολη.

Γραμματική / συντακτικό είναι ίδια με τ' αρχαία, δεν κάνω πλάκα, με βοηθούσαν τα Γερμανικά που έκανα με τ' αρχαία στο σχολείο... :lol: :oops: :tomato: Αν κάποιος τα πάει καλά με τ' αρχαία ξέρει τα μισά Γερμανικά. :s_yes


Κρίμα που έχουν σκουριάσει τα Γερμανικά μου... :rant:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#367169 Δεν ξέρω γερμανικά, αλλά τα γαλλικά με εξαίρεση την προφορά, μου φαινόταν πάντα πολύ εύκολα.
Τα γερμανικά θεωρούνται δύσκολα πάντως, φίλοι μου έκαναν γερμανικά δύο χρόνια και δυσκολεύονταν να γράψουν έκθεση πχ, όταν στα γαλλικά και στα ιταλικά, σε δύο χρόνια μιλάς κανονικά.
Δεν ξέρω, εγώ ήμουν πάντα τεμπέλης και βαριόμουν να ασχοληθώ σοβαρά, παρόλο που μάλλον είχα ταλέντο.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#369157 ^^^
Aυτο ειναι να το εχει ο father και να το δανειζει στο γιοκα...

Εδω ειναι το εργαλειο της Merc για συγκινησεις και γουστα... :eat: SLC 43AMG

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#369184
Giuseppe Busso έγραψε:E43 AMG

:inlove: :inlove: :inlove:

Εικόνα

Εικόνα

:inlove: :inlove: :inlove:
Μερκ και τα μυαλά στα κάγκελα
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#369267 Kon5 είσαι σε σωστό δρόμο :inlove: :yahoo: :thumbsup: :s_thumbsup :s_thumbsup :s_thumbsup :s_thumbsup
Το SLC το κάνανε σα γουρούνι σαν SLK βλεπόταν, τώρα το κάνανε εμφανισιακά :x . Λίγες μείνανε και νύχτωσε
Άβαταρ μέλους
By drdino
#369272 Αυτό το piano black που γρατζουνιέται και με την αναπνοή ακόμα να το πετάξουν;
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#369501
drdino έγραψε:Αυτό το piano black που γρατζουνιέται και με την αναπνοή ακόμα να το πετάξουν;

+1000 δεν ξέρω γιατί το βάζουν όλες οι εταιρείες :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: , έχω φίλο ο οποίος είναι σε εταιρεία που δοκιμάζει και κατασκευάζει τα πλαστικά στα αυτοκίνητα και του λέω τι |λογοκρισία| βγάζετε :lol:
Είδα ταμπλό νέας A class :yahoo: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#369502
Thomas_C200K έγραψε:
drdino έγραψε:Αυτό το piano black που γρατζουνιέται και με την αναπνοή ακόμα να το πετάξουν;

+1000 δεν ξέρω γιατί το βάζουν όλες οι εταιρείες :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: , έχω φίλο ο οποίος είναι σε εταιρεία που δοκιμάζει και κατασκευάζει τα πλαστικά στα αυτοκίνητα και του λέω τι |λογοκρισία| βγάζετε :lol:
Είδα ταμπλό νέας A class :yahoo: :inlove: :inlove: :inlove:


Αυτη την κολημμενη σαν after-market ταμπλετα στο κεντρο του ταμπλω την αλλαξαν επιτελους? :protest:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#369519
Κίκιζας . έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:
drdino έγραψε:Αυτό το piano black που γρατζουνιέται και με την αναπνοή ακόμα να το πετάξουν;

+1000 δεν ξέρω γιατί το βάζουν όλες οι εταιρείες :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: , έχω φίλο ο οποίος είναι σε εταιρεία που δοκιμάζει και κατασκευάζει τα πλαστικά στα αυτοκίνητα και του λέω τι |λογοκρισία| βγάζετε :lol:
Είδα ταμπλό νέας A class :yahoo: :inlove: :inlove: :inlove:


Αυτη την κολημμενη σαν after-market ταμπλετα στο κεντρο του ταμπλω την αλλαξαν επιτελους? :protest:

Ανάλογα πως το παίρνει κανείς :lol: , ας πούμε ότι είμαι μια σμίκρυνση από S και E :lol: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By nass
#369817 Αυτοκίνητο επιδόσεων και κάμπριο δεν πάνε μαζί ΙΜΗΟ. "Κάμπριο" = χαλαρές βόλτες και δεν "κολάνε" τα δύο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#369821
nass έγραψε:Αυτοκίνητο επιδόσεων και κάμπριο δεν πάνε μαζί ΙΜΗΟ. "Κάμπριο" = χαλαρές βόλτες και δεν "κολάνε" τα δύο.


Οι F1 είναι cabrio εδώ και 60 φεύγα χρόνια.
Δέχομαι το να μην σου αρέσει, αλλά άλλο αυτό.
Άβαταρ μέλους
By nass
#369824 :dizzy:

Μάλλον διαφωνούμε στον ορισμό τι είναι κάμπριο = ένα αυτοκίνητο με ανοιγόμενη οροφή, που προέρχεται από ένα κλειστό αυτοκίνητο και έχει όσες θέσεις είχε και το αρχικό αυτοκίνητο. Σε αντιδιαστολή με το roadster, που είναι οι F1 :rtfm: και είναι σχεδιασμένο εξ΄ αρχής ανοιγόμενο και μάλιστα συνήθως έχει 2 θέσεις.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#369831
Giuseppe Busso έγραψε:
nass έγραψε:Αυτοκίνητο επιδόσεων και κάμπριο δεν πάνε μαζί ΙΜΗΟ. "Κάμπριο" = χαλαρές βόλτες και δεν "κολάνε" τα δύο.


Οι F1 είναι cabrio εδώ και 60 φεύγα χρόνια.
Δέχομαι το να μην σου αρέσει, αλλά άλλο αυτό.


Σε λίγα χρόνια θα τις κλείσουν κι αυτές. :iconcool:
Συμφωνώ με nass. Κλειστό αυτοκίνητο που μετέπειτα έγινε ανοικτό είναι συμβιβασμός σε βάρος, ακαμψία κλπ. Οι F1 φυσικά είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.