Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#366960 :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#367159 μην του τα γραφετε ετσι αποτομα ...
ανταλλακτικο + τοποθετηση + Εγκατασταση λογισμικου
ελα παμε προβλεψεις .. εγω λεω 230 περιπου..
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#367160
Anonymous Founder έγραψε:Από περιέργεια, πόσο πλήρωσες;
Το ανταλλακτικό, ξεκινάει από 135€ με ΦΠΑ.
http://www.skroutz.gr/s/8109255/Sandisk ... 0MB-s.html


Έχουν πέσει πολύ οι τιμές τους. Πρίν κανα δυο χρόνια αγόρασα 480άρη πιό ακριβά απ όσο τώρα κοστίζουν οι 960GB
Άβαταρ μέλους
By GTS
#367211 Μια χαρα κατεβαινουν στο δικο μου (φθηνο λαπτοπ). Ομως γεμιζουν τον δισκο αμεσως. Το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα τωρα ειναι και αλλα κομπιουτερς ή ηλεκτρονικα. Εχω πολλα ηδη.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#367222 Μάλλον με πιάσανε κώτσο, €220 πλήρωσα μαζί με την τοποθέτηση.
Εννοείται πως όταν άνοιξα τον υπολογιστή όλα ήταν όπως τα είχα αφήσει.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#367224
GTS έγραψε:Εγω βαριεμαι να αλλαζω συν οτι θελω χωρο για τορεντς.

Σιγά το πρόβλημα. Παίρνεις έναν ssd 240άρη ας πούμε που έχουν λογικές τιμές, βάζεις λειτουργικό προγράμματα και κάποια αρχεία που θέλεις συνεχή πρόσβαση, και βάζεις τον μαμά σκληρό σε μια εξωτερική θήκη usb3 και είσαι άρχοντας.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#367255
Χρήστος Λάππας έγραψε:Μάλλον με πιάσανε κώτσο, €220 πλήρωσα μαζί με την τοποθέτηση.
Εννοείται πως όταν άνοιξα τον υπολογιστή όλα ήταν όπως τα είχα αφήσει.


Όχι και τόσο κωτσος. Οι τιμές για ssd ξεκινάνε από 160€ σε skroutzαδικα αν συμπεριλάβεις μεταφορικά κτλ.

Αν λάβουμε υπόψη τα εργατικά και το ότι έγινε πλήρες restore (άρα δεν έκανες τίποτα άλλο εκτός του να πληρώσεις) φυσιολογική τιμή για επίσημο συνεργάτη της apple.

Μπορούσες βέβαια να το κάνεις και φθηνότερα μονος σου αλλά στην προκειμένη, πλήρωσες υπηρεσία.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#367256
Χρήστος Λάππας έγραψε:Το πήγα στο iRepair και του έβαλαν ένα 480Gb. Στις πληροφορίες συστήματος αναφέρεται ως SanDisk SDSSDA480G


Πάρα πολύ καλή τιμή!

Σκέφτομαι να το κάνω μιας και λες ότι έκαναν τα πάντα αυτοί, γιατί αυτό που βαριέμαι περισσότερο είναι το restore, αξίζει έτσι όπως το έκανε εσύ.

Έχω και parallels virtual desktop, τι γίνεται εκεί? Τα μεταφέρουν?

Από ασφάλεια δεδομένων τι γίνεται?




< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#367257 Τα torrents δεν βολεύουν σε laptop γιατί πρέπει να το έχεις συνεχώς ανοικτό. Γι αυτό οι περισσότεροι που κατεβάζουμε συνεχώς torrents, καταλήγουμε σε ένα μηχανάκι γι' αυτή την δουλειά.

@Χρήστος Λάππας
Η τιμή είναι λογική για τον χώρο. Προφανώς θα χρεώσουν και υπηρεσίες, αλλιώς θα έπρεπε να το κάνεις μόνος σου.
Σε διάφορα laptop που το έχω κάνει, μου έχει πάρει γύρω στην 1 ώρα ενασχόλησης, δεν ξέρω αν στα Mac χρειάζεται παραπάνω λόγω πιο δύσκολης πρόσβασης (η Apple δεν θέλει να ανοίγουν εύκολα οι υπολογιστές της...).