Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Morx
#365303 ahahahahahhaa ετσι και πω στον ιδιοκτητη για επικυρωμενη εξουσιοδοτηση ... θα δακρυσει!

ηλεκτρολογικα υδραυλικα κλπ που χρειαζοταν το σπιτι πριν μπουμε ... οταν του λεγαμε να φωναξει δικους του και να τα βρει μαζι του, σε φαση ζαμαν-φου ελεγε "ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩΩΩΩ δεν προλαβαινω, ειμαι πολυ γερος με τετοια, εχω κουραστει, φωναξτε δικο σας και δωστε μου τις αποδειξεις". :dizzy:

Αφου νομιζα οτι μας κοροιδευει και θα μας ριξει κανα ακυρο. :lol:
Βρυσες αλλαξα και πηρα φθηνες φοβουμενος μην με βγαλει για λαμογιο και οταν ειδε τα παραστατικα, πεταξε την ατακα "επρεπε να βαλεις και καλυτερες, μια ζωη μενουν αυτα".

Τεσπα, θα τον ειδοποιησω και ας την ετοιμασει οποτε θελει....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#365381 Στο υδρόμετρο ΜΟΝΟ εξουσιοδοτημέν συνεργείο του παρόχου μπορεί να βάλει χέρι, τουλάχιστον εδώ με την ΕΥΔΑΠ. Λογικά το ίδιο θα παίζει κι εκεί.

Αν αφήσεις μια βρύση ανοιχτή δηλαδή δεν κινείται καθόλου;;
Άβαταρ μέλους
By Morx
#365611
Dimitris_P έγραψε:Στο υδρόμετρο ΜΟΝΟ εξουσιοδοτημέν συνεργείο του παρόχου μπορεί να βάλει χέρι, τουλάχιστον εδώ με την ΕΥΔΑΠ. Λογικά το ίδιο θα παίζει κι εκεί.

Αν αφήσεις μια βρύση ανοιχτή δηλαδή δεν κινείται καθόλου;;

Εβαλα τη δικια μου να κανει μπανιο και αφησα μια βρυση κουζινας ανοιχτη.
Το υδρομετρο δεν πηρε πρεφα τι εγινε! :lol:

Ξαναλεω, χερι δεν εχει μπει! Ειναι ανεγγιχτο, σκονισμενο και παρθενο! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#365694
Morx έγραψε:
Ξαναλεω, χερι δεν εχει μπει! Ειναι ανεγγιχτο, σκονισμενο και παρθενο! :rtfm:


Όταν έρθει ο ειδικός να το ανοίξει, βάλε λευκό σεντόνι από κάτω, να είσαι σίγουρος! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#365698 Καλή λύση και αυτή! :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#365762
Dimitris_P έγραψε:Στο υδρόμετρο ΜΟΝΟ εξουσιοδοτημέν συνεργείο του παρόχου μπορεί να βάλει χέρι, τουλάχιστον εδώ με την ΕΥΔΑΠ. Λογικά το ίδιο θα παίζει κι εκεί.

Αν αφήσεις μια βρύση ανοιχτή δηλαδή δεν κινείται καθόλου;;

Στην ΔΕΥΧαλκίδας πάντως πήγα απλά και τους δήλωσα τον αριθμό του νέου υδρόμετρου που αγόρασα και τοποθέτησα μόνος μου.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By otso
#365804 ρε συ χαλκιδα μενεις τωρα ; για πες ειναι και ο φιλτατος βαγγελης εκει ο οπτικος του φορουμ προχτες ειμασταν εκει να σας γνωρισω και να σας παω για κερασμα.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#366663 Σώωωωωπα καημένε! :innocent:

Προσωπικά, δεν θέλω να ξέρω τη συνέχεια!
Ειδικά αν τα στοιχεία της αρχικής εγκατάστασης του μετρητή και των μηδενικών καταναλώσεων , οδηγούν 10-15 χρόνια πίσω......... :vava:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#366670 Σιγα μην κατσω να φαω το αγγουρι επειδη ο προηγουμενος η δεν ξερω 'γω ΠΟΙΟΣ απο τους προηγουμενους (γιατι στο ονομα του ειναι ο λογαριασμος για την ωρα) εκατσε και εκανε τι στο ρολοι.
Τη Δευτερα ετσι κι αλλιως θα περασω απο ΕΥΑΘ (εχω τα απαραιτητα χαρτια συγκεντρωμενα) και θα περασει η παροχη στο ονομα μου.
Θα τους πω και οτι κατα πασα πιθανοτητα κολλησε το ρολοι και οτι θελει ας γινει.
Στο μισθωτηριο φαινεται απο ποτε εγκατασταθηκαμε, ας κοψει το λαιμο του ο προηγουμενος που ξενοικιασε και τ'αφησε ετσι.... αραγε με ΤΙ ΜΥΑΛΟ ???
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#366757
alexandros.K έγραψε:Καποια στιγμη θα το υποψιαστουν μονοι τους οτι κολλησε το ρολοι


Η ΕΥΑΘ μόνη της δεν πρόκειται να πάρει χαμπάρι ότι ο μετρητής είναι κολλημένος. Υπάρχουν χιλιάδες παροχές σε άδεια ακίνητα με μηδενική κατανάλωση νερού που πληρώνουν μόνο πάγιο. Το σωστό φυσικά είναι να αναφερθεί η βλάβη.
Άβαταρ μέλους
By teddx
#366763 Φιλέ οταν πας ενημέρωσε με το τι έγινε με ρολόι, αν σου ζήτησαν χρήματα για την επισκευή κτλπ. Γιατί εγώ περιπου το ίδιο θέμα παρατήρησα πριν κανα 2μηνο οτι δεν γράφει το ρολόι όσο έγραφε παλαιότερα. Ενω στα προηγούμενα 4μηνα είχα κατανάλωση γύρω 23-25κμ αυτό το τετράμηνο είχα μονο 12 . που κοίταξα ρολόι όταν ειναι μισανοιχτες οι βρύσες γυρνάει κανονικά και οταν τις άνοιξω τέρμα κανει ο δείκτης σαν τρελός παει μπρος πίσω και οι μετρητές, ακομη και αυτός για τα λίτρα, πανε πολύ αργά όσο όταν ανοιξω τις βρύσες λίγο.

< Smart ultra >