Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By citastak
#356359 Ρε παιδιά, μου εκανα το ebay επιστροφή χρήματα απο αγορά που δεν παρέλαβα ποτέ και δεν τα βλέπω πουθενά.
Είχα πληρώσει με καρτα. H επιστροφή εκρίθηκε περίπου πριν 10 μέρες.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#356364 Εικόνα

Πλυσου. Θα περασει κλιμακιο για πλοουτσοπ. :s_wink

Η μαλλον αστον μεσα στα γρασα. :hmmm: Να γλυστραει, μην σπασει κανας τραπεζιτης και στον κανει τουλουμπα. :s_no
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#356366 ΚΑΡΓΙΟΛΑ όχι ΚΑΡΓΙΟΛΩ, γεμίζει το στόμα σου, ειδικά αν τραβήξεις και το Γ :lol:
Το ΛΩ πάει στο ΜΑΛΑΚΩ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By otso
#356563 λοιπον το δεμα απο φινλανδια ου ειχε φυγει 12-12 και ειχε γινει καταγγελια και ερευνα ,εφτασε στο αεροδρομιο χθες και παρεληφθη σημερα απο τα ελτ κουριερ.
επισης το δεμα της αμαζον που ηταν απο τις 14-1 στις αποθηκες του αεροδρομιου της νυρεμβεργης , εφυγε απο κει αεροπορικως στις 23-1 και παρεληφθη την ιδια μερα στο ελ.βενιζελ . παρεδοθη δε σημερα ,επισης απο τα ελτα κουριερ.
οχι λοιπον δεν ηταν με φορτηγο η αποστολη , εξ αλλου εχω παραλαβει με φορτηγο απο γερμανια και δεν ειναι το ιδιο ,σε καθε χωρα αλλαζει και το βλεπεις στο τρακ.
το μουνι ο μπεζος τα κραταγε επιτηδες για να πληρωσω γαμησιατικα την επομενη φορα , επισης εψαξα την dhl.de και τα μεταφορικα για το πακετο μου ηταν τα μισα απο οσα μου πηρε ο μπεζος . απλα εμετικοι.
επισης επειδη κατι ειχε ιο πιττ οτι τσιγκουνευτικα 5ε ,ρωτησα την γυναικα μου πως εγινε η παραγγελια και μου ειπε οτι εμφανιζε την κανονικη αποστολη με αρκετα λεφτα και την εξπρες που δεν εδειχνε ποσο κοστιζει , αυτη φοβηθηκε και εβαλε κανονικη.
αλλο ενα που μας εχει κανει ειναι οτι πηγαμε να κανουμε μαα αγορα εικονικη για να δουμε μεταφορικα και μας πεταξε φατσα την καρτα ενω η γυναικα μου ειχε τσεκαρει να μην κρατησουν στοιχεια μας , ολο αυτο ολοκληρωνει τηνασχημη εμπειρια μας.
Στο δια ταυτα, δοξα τον γιαραμπη, τα παπουτσια ηταν ενταξει και στην εφαρμογη και στην ποιοτητα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#356589 Ποιός είναι ο Μπέζος; (μη πεταχτεί κανείς και βάλει τον ηθοποιό)
Άβαταρ μέλους
By bill33
#356592
Dodger έγραψε:Ποιός είναι ο Μπέζος; (μη πεταχτεί κανείς και βάλει τον ηθοποιό)

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeff_Bezos
Άβαταρ μέλους
By otso
#356619
Kon5 έγραψε:Ιδιοκτήτης της amazon. Αγαπάω amazon ιδίως de. Προίκα ολόκληρη έχω φτιάξει από εκεί :thumbsup:
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE ... E%BF%CF%82


φυσικο αφου εισαι λαζοντοιτσ
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#357163
otso έγραψε:...επισης επειδη κατι ειχε ιο πιττ οτι τσιγκουνευτικα 5ε ,ρωτησα την γυναικα μου πως εγινε η παραγγελια και μου ειπε οτι εμφανιζε την κανονικη αποστολη με αρκετα λεφτα και την εξπρες που δεν εδειχνε ποσο κοστιζει , αυτη φοβηθηκε και εβαλε κανονικη.


Ότσο να με συμπαθάς, αλλά αυτά που έγραψες περί μεταφορικών, τιμής και χρόνου δεν ισχύουν. :s_no

Τα μεταφορικά (αν σου φαίνονται πολλά ή λίγα δεν έχει σημασία) που χρεώνει η Amazon είναι ξεκάθαρα, αναφέρονται αναλυτικά και μπορείς να δείς πόσο κοστίζει η απλή αποστολή και πόσο η expedited. Επίσης αναφέρεται και ο χρόνος παράδοσης ο οποίος στην μεν απλή αποστολή είναι ενδεικτικός, στην δε expedited δεσμευτικός.

Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω για να ξέρεις τι να κάνεις στο μέλλον.
Επιλέγοντας το radio button για standard ή expedited shipping εμφανίζεται τόσο ο χρόνος παράδοσης, όσο και το κόστος των μεταφορικών.
Στην μια περίπτωση θέλει 12,45€ και παράδοση έως 1 Φεβ και στην άλλη περίπου 5€ λιγότερο και παράδοση έως 14 Φεβ. Τόσο απλά!

Διαλέγεις και παίρνεις...

Εικόνα

Εικόνα

Με γειά τα παπούτσια. Δεν μας τα έδειξες όμως...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#357168
Kon5 έγραψε:Πάντως μια φορά και τομάτες να πουλούσε το αμαζον ντε από εκεί θα έπαιρνα :whistlink: :innocent:


Ναι αν και μας την έφεραν με τα μεταφορικά πριν από 3-4 χρόνια και με το ΦΠΑ από πέρσι.
Αν μεθαύριο μας πουν ότι δεν δέχονται και δραχμές, ε τότε θα τους κόψω... :lol:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#360288 Πήρα κάτι ψιλολογια απο eBay και ήρθαν κάποια σήμερα σπίτι (ηταν η γυναίκα μου και της τα έδωσε) αλλά κάποια άλλα της είπε να πάμε στο καταστημα να τα παρουμε (ΕΛΤΑ).
Γιατί έτσι?
Αλλες φορές τα αφήνουν στο γραμματοκιβωτιο.
Τελευταία επεξεργασία από kovathe και 03 Φεβ 2017, 11:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#360289 Ίσως να ήταν αρκετά ογκώδη για να μπούν στο γραμματοκιβώτιο.