Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#355854
Χρήστος Λάππας έγραψε:Χτες είχαμε πάει στο Μαίναλο και στην επιστροφή κάτσαμε στην ταβέρνα ενός φίλου, την Οστρακίνα. Εξαιρετική γίδα βραστή, δυνατό το δικό μου μπριζολίδι. Highly recommended.
Επίσης, αν φτάσετε στο χιονοδρομικό, αξίζει και το σουβλάκι του snow grill.

Και για το Χαγιάτι έχω ακούσει καλά λόγια (κοντά στην Οστρακίνα). Ψήνει σε φλούδες.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#355856
mjacob έγραψε:https://www.burgerjoint.gr/
Μάλλον το καλύτερο delivery burger που έχω δοκιμάσει αθήνα .
Και σαφώς από τα αρκετά καλά και μεταξύ των μη-deliverable.

Bonus:
Εικόνα
διαλέγεις και ψήσιμο, το οποίο σέβονται :eat:

Κάτι simply και κάτι τέτοια απλά πήραν αυτόματα πούλο. :s_bye

Εικόνα

Άνοιξε μου.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#355874 Πήγα στο Family στη Βούλα, στον πεζόδρομο, το Σάββατο το βράδυ για φαγητό.
Συμπαθητικός και άνετος χώρος (για την περιοχή δεν έχω να πω κάτι, είναι γνωστή ποσότητα), πολύ καλό φαγητό, ΑΛΛΑ έμαθα ότι ο ιδιοκτήτης είναι από τους πιο ΠΑΠΑΡΕΣ εργοδότες στο χώρο. Τραγικές ιστορίες, που δεν είναι για το διαδίκτυο, αλλά για την επιθεώρηση εργασίας.
Τεσπά από εμένα άκυρο στο συγκεκριμένο μαγαζί γι' αυτόν και μόνο τον λόγο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#355883 Τι λέτε ωρέ; 35€ για 2 burgers ;

Asimov να 'ταν ο μόνος :( Ορθώς έπραξες όμως :thumbsup:

Από την άλλη ίσως είναι καλύτερα αν φάει μια καταγγελία μπας και στρώσει. Αν δεν πηγαίνει κόσμος λόγω δυσφήμισης θα κλείσει και οι εργαζόμενοι θα μείνουν χωρίς δουλειά. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#355902
Deleted User 1 έγραψε:Εικόνα

Το φαγα σήμερα. Πολύ δυνατό. Apple Pie Wannabe το λέει και αυτό το μπισκότο κάτω γαμεί.

Που το χτύπησες αυτό;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#355912
Χρήστος Λάππας έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Εικόνα

Το φαγα σήμερα. Πολύ δυνατό. Apple Pie Wannabe το λέει και αυτό το μπισκότο κάτω γαμεί.

Που το χτύπησες αυτό;

Α ναι σόρρυ...στο Gaspar στο Ν. Ψυχικό. Τα χει φτιάξει λέει τα γλυκά εκεί ένας μάστορας που είναι γνωστός. Έτσι μου πανε.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#356049
kovathe έγραψε:
mjacob έγραψε:https://www.burgerjoint.gr/
Μάλλον το καλύτερο delivery burger που έχω δοκιμάσει αθήνα .
Και σαφώς από τα αρκετά καλά και μεταξύ των μη-deliverable.

Κάτι simply και κάτι τέτοια απλά πήραν αυτόματα πούλο. :s_bye


Άνοιξε μου.



Τα simply φυσικά και πήρα τον πούλο γιατί για να γίνουν ανταγωνιστικά και να ρίξουν τις τιμές πήδηξαν το προϊόν. Φυσικά απ'όταν εγκατέλειψαν οι αρχικοί ιδρυτές.
Σε αυτά τα λεφτά νομίζω μόνο ένα μπεργκεράδικο υπάρχει... BBQ :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#356056 Μετά το New York Sandwitches που δοκίμασα πάντως, έφαγε λίγο άκυρο το Burger Joint...και είμαι τρελός φαν του τελευταίου.

Δοκιμάστε το. Αν αγοράζετε από e-food παίρνουν και πιστωτική.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#356066 εμένα πάλι δεν με είχε ικανοποιήσει ιδιαιτέρως 1-2 φορές που έχω φάει εκεί :hmmm:
Τι να πω, έτυχε και μου έφεραν τόσο καλό από το BurgerJoint? Θα ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή.

Γενικά μιλώντας πάντως, μαγαζιά που βάζουν μουστάρδα-κέτσαπ στο burger πέφτουν κατηγορία αυτόματα :s_no :s_no
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#356071
Nikos! έγραψε:Μετά το New York Sandwitches που δοκίμασα πάντως, έφαγε λίγο άκυρο το Burger Joint...και είμαι τρελός φαν του τελευταίου.

Δοκιμάστε το. Αν αγοράζετε από e-food παίρνουν και πιστωτική.

και από το ίδιο το site nys.gr παίρνουν πιστωτική
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#356261
Deleted User 1 έγραψε:Α ναι σόρρυ...στο Gaspar στο Ν. Ψυχικό. Τα χει φτιάξει λέει τα γλυκά εκεί ένας μάστορας που είναι γνωστός. Έτσι μου πανε.


:s_thumbsup