Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#355684 Γιάννη εγώ από αυτόν είχα νοικιάσει τον Σεπτέμβριο, χωρίς εγγύηση, μικτή με μηδενική απαλλαγή , το αμάξι (panda) συμπαθητικό.Απλά προπληρωθηκε και το αμάξι είχε το χούι να ανάβει τα αλαρμ όταν έμενε πολύ ώρα παρκαρισμένο
https://www.google.gr/search?q=auto+ren ... 4318238535

.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#355742
mirage έγραψε:750 ειναι οντως πολλα για τοσο μικρη κατηγορια. Αν η καρτα ειναι πιστωτικη αυτο δεν ειναι θεμα βεβαια.


< >

Ανάλογα το όριο της κάρτας και το διαθέσιμο υπόλοιπο!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By timer
#382289 Από αεροδρόμιο του Μονάχου στη Europcar έχει νοικιάσει κάποιος με χρεωστική; Απ'όσο έχω ψάξει μόνο για credit cards αναφέρει. Θα έχω πρόβλημα με την χρεωστική;
Άβαταρ μέλους
By Chris
#382301 Περισυ τον 15αυγουστο ειχα κανει κρατηση στη sixt στο αεροδρομιο του Μοναχου με χρεωστικη. Δεν υπηρξε κανενα προβλημα, κανενα μηνυμα, κανενα alert οσο εκλεινα online. ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΑ ΕΚΕΙ, σαββατο 13 αυγουστου αν εχεις το θεο σου, μου ειπαν πως δε γινεται να ολοκληρωθει με χρεωστικη, αλλα μονο με πιστωτικη. Το ξενοδοχειο που ειχα κλεισει ηταν 200χμ μακρια. Μια απο τις επιλογες που εξετασα ηταν να παρω αμαξι απο τη europcar, καθως η φημη εκεινη τη στιγμη ηταν πως η europcar ηταν η μοναδικη που εκλεινε με χρεωστικη. Η ουρα στη europcar εφτανε μεχρι εξω στην πλατεια. Αν καποιος ξερει τη διαρρυθμιση εκει περα θα καταλαβει.Τουλαχιστον 50 μετρα ουρα, με 2-3 γκισεδες να εξυπηρετουν. Οποτε η συμβουλη μου ειναι, μην κλεισεις απο europcar, θα φας τα νιατα σου στην αναμονη. Καποια απο τις υπολοιπες, με πιστωτικη, και ιδανικα με καποια μεθοδο γρηγορης παραλαβης. Η sixt πχ διαθετει, βαζεις παραπανω προσωπικα στοιχεια online και πας σε διαφορετικο γκισε για να παραλαβεις.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#382352 Παίδες έκλεισα κάτι αεροπορικά εισιτήρια στην Ryanair για Ρόδο.
Και νοίκιασα και αυτοκίνητο μέσα από τη Ryan. Η εταιρεία λέγεται Alamo rent a car.
Όλα τα έκανα μέσω δικής μου πιστωτικής, από το λογαριασμό μου στη ryan αλλά στέλνω τους γονείς μου.

Οδηγό έβαλα τον πατέρα μου. Μόνο που στο email κράτησης αναφέρει ότι η κάρτα χρέωσης πρέπει να φέρει το όνομα του οδηγού.
Τι κάνω; του δίνω την κάρτα μου μαζί του;
Άβαταρ μέλους
By gakost
#382568 Ξαναγράψει αυτό που έγραψες. Η κάρτα να είναι στο όνομα του οδηγού. Η καρτα που θες να τους δώσεις είναι στο δικό σου όνομα άρα όχι. Παρτους ένα τηλέφωνο στο γραφείο στην Ρόδο να το διευκρινησεις.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#395492
melos86 έγραψε:Νοικιασα βανακι για να κανω μετακομιση.... Κοστος 24ωρου 95 ευρω! :thumbsup:
Εγγυηση 1200!!!!!!! :dizzy:
Καραφλιασα λιγακι κυριως γιατι εγινε ηλεκτρονικη προπληρωμη του ποσου και σε κανενα σημειο της αιτησης δεν ενημερωθηκα για κατι τετοιο...
Ευτυχως ειχα χρηματα στον λογαριασμο!
Το δε βανακι σε κακο χαλι μεσα... Βρωμικο με μπουκαλια που ειχαν νερο και αποτσιγαρα!
Ολα αυτα απο την Hertz! Δεν με λες και ικανοποιημενο πελατη....

Ακριβως ιδια ενοικιαση για Van αλλα αυτη τη φορα η αισθηση που μου αφησε ηταν εντελως διαφορετικη!
Το κοστος για ηλεκτρονικη συναλλαγη ηταν ακριβως το ιδιο (στο ταμειο ειναι λιγο μεγαλυτερη!)
Η εγγυηση ελαφρως μειωμενη στα 800 ευρω αλλα το Transit 2.2 Diesel ηταν του κουτιου με 300 χιλιομετρα στο οδομετρο και αρκουντως καθαρο!
Φυσικα ως πιο συγχρονο ειχε και ραδιο cd αλλα και cruise control που για τα 220 χιλιομετρα που εκανα στην εθνικη οδο ηταν πολυ χρησιμο!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#399856
dimviii έγραψε:Γιαννη θα μου φορεσεις χειροπεδες? :inlove:


Ο φιλος ο dimviii καθαρισε..του χρωσταω ενα δεσιμο... :inlove:
Παρασκευη 30 Ιουνιου πρωι παραλαβη απο αεροδρομιο Ηρακλειου ,παραδοση Κυριακη βραδακι στο ιδιο σημειο.
Τιμη:107€ (με μεικτη ασφαλεια ,απεριοριστα χλμ)
Εγγυηση:200€ μετρητα
Αυτοκινητο: μικρη κατηγορια Renault Twingo , Chevrolet Spark κ.λ.π
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#399869
gianik έγραψε:
dimviii έγραψε:Γιαννη θα μου φορεσεις χειροπεδες? :inlove:


Ο φιλος ο dimviii καθαρισε..του χρωσταω ενα δεσιμο... :inlove:
Παρασκευη 30 Ιουνιου πρωι παραλαβη απο αεροδρομιο Ηρακλειου ,παραδοση Κυριακη βραδακι στο ιδιο σημειο.
Τιμη:107€ (με μεικτη ασφαλεια ,απεριοριστα χλμ)
Εγγυηση:200€ μετρητα
Αυτοκινητο: μικρη κατηγορια Renault Twingo , Chevrolet Spark κ.λ.π

Εγγύηση γιατί? Έχει απαλλαγή η μικτή?
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#399994 gianik για πόσες μέρες αυτό το ποσό ενοικίασης?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#400071 Παρασκευή πρωί πρωί παραλαβή από αεροδρόμιο κ Κυριακή βραδακι επιστροφή.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#400187
gianik έγραψε:Παρασκευή πρωί πρωί παραλαβή από αεροδρόμιο κ Κυριακή βραδακι επιστροφή.

Aκριβό μου φαίνεται :hmmm: