Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#355530 Θα μπορούσαν όμως να το είχαν βάλει και κάτω από το πίσω αριστερό φρένο... :hmmm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#355541 Έβαλαν και βίδες για να το δυσκολέψουν ακόμα περισσότερο. Βάλε ρε λαμόγιο κάνα κλιπακι τουλάχιστον, να βγαίνει η σίτα λίγο πιο εύκολα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#355549
It was extremely easy to do this. It took maybe two minutes. The white funnel goes in the flex tube, and a quick half gallon of fluid goes in no problem. Capacity is 1.9 liters = .50 gallons of wiper fluid. The screwdriver in the top of the tire repair kit works perfectly.

I thought this would be a pain, but it couldn't have been simpler.


http://4c-forums.com/12-appearance-body ... &_k=6roze2
Άβαταρ μέλους
By Chris
#355555 Η τελευταια μου ελπιδα ειναι να βλεπουμε την εναλλακτικη για να γεμισεις χωρις να ανοιξεις καπω, οχι τον μοναδικο τροπο. Πειτε μου πως υπαρχει και μια ταπα κατω απο το καπω...


< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#355565 Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Εδώ ο άλλος όταν χρησιμοποιει το κιτ πλήρωσης, το πλένει και το αφήνει να στεγνώσει πρώτου το επανατοποθετήσει στο βαλιτσάκι...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#355570
saxon_747 έγραψε:
It was extremely easy to do this. It took maybe two minutes. The white funnel goes in the flex tube, and a quick half gallon of fluid goes in no problem. Capacity is 1.9 liters = .50 gallons of wiper fluid. The screwdriver in the top of the tire repair kit works perfectly.

I thought this would be a pain, but it couldn't have been simpler.


http://4c-forums.com/12-appearance-body ... &_k=6roze2


Πες στο σιχαμερο σιχαμα της σιχαμενης ΤεσσεραΣι οτι ειναι τοσο φανμποι που it couldn't have been simpler ακομα και αν επρεπε να κατεβασεις κιβωτιο για να μετακινησεις το καθισμα ενα κλικ πισω.
Σιχαμενα τρολ της αυτοκινησης ειθε ο Σωρρας να αγορασει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κυκλοφορει απο το 1985 και μετα εκτος απο Lada. Να δεις τι ειναι simpler. Σιχαμενιε.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#355603
Chris έγραψε:Η τελευταια μου ελπιδα ειναι να βλεπουμε την εναλλακτικη για να γεμισεις χωρις να ανοιξεις καπω, οχι τον μοναδικο τροπο. Πειτε μου πως υπαρχει και μια ταπα κατω απο το καπω...


< >

Βασικα νομιζω στην 4C οτι το καπω δεν ανοιγει καν...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#355772
melos86 έγραψε:
Chris έγραψε:Η τελευταια μου ελπιδα ειναι να βλεπουμε την εναλλακτικη για να γεμισεις χωρις να ανοιξεις καπω, οχι τον μοναδικο τροπο. Πειτε μου πως υπαρχει και μια ταπα κατω απο το καπω...


< >

Βασικα νομιζω στην 4C οτι το καπω δεν ανοιγει καν...

Ανοίγει αλλά όχι όπως έχουμε συνηθίσει. Θέλει ξεβιδωμα.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#355774 Oκ το καπό δεν έχει λόγο να ανοίγει τακτικά ΑΛΛΑ σε εκείνο το σημείο υπάρχουν 2 δοχεία που κάποια στιγμή θα θελήσουν γέμισμα όπως και κάποια λάμπα ίσως χρειαστεί άλλαγμα. Αντί να βάλουν 2 μεντεσέδες, μια ασφάλεια και μια ντίζα επέλεξαν να το κάνουν βιδωτό, να επεκτείνουν το σωλήνα του δοχείου και να κάνουν αποσπώμενο ΜΕ 4 ΒΙΔΕΣ ένα πλαστικό ώστε να υπάρχει πρόσβαση.
Από περιέργεια θα ήθελα κάποιος από τους σχεδιαστές εκεί πέρα να μου εξηγούσε το λόγο που έγινε αυτό. Για μείωση βάρους; Για σωστή κατανομή; Για οποιονδήποτε άλλο λόγο που δεν πάει το μυαλό μου;