Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#355520 Βρεθήκαμε χτες με τους 3 κολλητούς στο BARREL House στην Αργυρούπολη. το έχει συμμαθητής μας.
Συμπαθητικός χώρος , πολύ ωραία μουσικη (φέρνει και live συγκροτήματα) , τίγκα από κόσμο...
Paulaner wisse πρέπει να ήπια κανα 2 lt μόνος μου..
έσπασα και την δίαιτα με την ποικιλία κρεάτων και την πατατοσαλάτα... :innocent:
Τα μαγαζιά στην Γερουλάνου για όσους ξέρουν από την περιοχή ήταν όλα τίγκα...

το πιο σημαντικό όμως είναι το γέλιο που ρίξαμε..
Κάθε φορά που μαζευόμαστε γίνεται μακελείο , μας ακούει όλο το μαγαζί.
5 κολλητοί φίλοι από το δημοτικό , οι οποίοι πλέον 40ρησαν και έχουν παιδιά , όλοι είμαστε κουμπάροι μεταξύ μας και είμαστε τόσο δεμένοι.. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#355677
mjacob έγραψε:διαλέγεις και ψήσιμο, το οποίο σέβονται


Το μάτι μου έπεσε σε αυτό ακριβώς! Huge respect! :s_howdy


gianik έγραψε:5 κολλητοί φίλοι από το δημοτικό , οι οποίοι πλέον 40ρησαν και έχουν παιδιά , όλοι είμαστε κουμπάροι μεταξύ μας και είμαστε τόσο δεμένοι..


Αυτά είναι τα ωραία! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#355688
mjacob έγραψε:https://www.burgerjoint.gr/
Μάλλον το καλύτερο delivery burger που έχω δοκιμάσει αθήνα :thumbsup: .
Και σαφώς από τα αρκετά καλά και μεταξύ των μη-deliverable.

Bonus:
Εικόνα
διαλέγεις και ψήσιμο, το οποίο σέβονται :eat:

Κάτι simply και κάτι τέτοια απλά πήραν αυτόματα πούλο. :s_bye



Με ένα πρόχειρο υπολογισμό θέλω τουλάχιστον 12€ μόνο για burger, κάνοντας οικονομία.
Τουλάχιστον έχει πατάτες μαζί ή είναι έξτρα?
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#355693 Ειχα παει με παρεα στο Ν. Ψυχικο. Εγω εφαγα μονο απο την μεση γιατι ημουν φαγωμενος. Μαλλον δεν μου αρεσαν αυτα που δοκιμασα ( FRIED CHICKEN FINGERS ) Τους υπολοιπους δε, δεν τους ειδα ενθουσιασμενους με τις επιλογες τους. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#355702 Καλο ειναι γενικα. Απο fridays πχ ειναι καλυτερο. Το μονο παραπονο ειναι οτι μενει φιλη στο απο πανω στενο απο το μαγαζι Ψυχικου και εχουν καταφερει 2 φορες να φερουν ψιλοκρυο burger.

<+
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#355733 Just Burgers, the daddy of them all! :metalo:
Έχουν το τέλειο burger με το σωστό ψήσιμο (medium rare) χωρίς να το έχω ζητήσει ποτέ (δεν ρωτάνε κιόλας...).
Όσοι βρεθείτε Γλυφάδα, δοκιμάστε το σωστό και πείτε μου (το σωστό, είναι πάντα το απλό cheese-burger, όχι τα υπόλοιπα φορτωμένα χαζά που βλέπω να διαλέγει ο κόσμος....).
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#355739 Η αλήθεια είναι ότι το burger στη χώρα μας, είναι κάτι σαν χρηματηστηριακή φούσκα. Κοινώς, μόδα είναι, θα περάσει.
Πλέον δεν μου κάνει αίσθηση.
Κάποτε είχαμε τα σουσάδικα, φαλαφελάδικα, βρωμικατζίδικα, τώρα τα μπεργκεράδικα, μεθαύριο κάτι άλλο.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#355740 Κι όμως, κάποια στην Αθήνα έχουν πολύ καλύτερη γεύση από τα so called burger house στο εξωτερικό.

Καλό είναι πάντως να έχουμε κάτι διαφορετικό από τα κλασσικά ψητοπωλεια.

< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#355745 Δε νομίζω ότι είναι μόδα καθώς πλέον το έχουν εντάξει και πολλά γυράδικα στο μενού τους. Από το να πάρεις ένα απλό μπιφτέκι σε πίτα ή ψωμάκι το παίρνεις με κάποια επιπλέον συνοδευτικά.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#355805 Χτες είχαμε πάει στο Μαίναλο και στην επιστροφή κάτσαμε στην ταβέρνα ενός φίλου, την Οστρακίνα. Εξαιρετική γίδα βραστή, δυνατό το δικό μου μπριζολίδι. Highly recommended.

Επίσης, αν φτάσετε στο χιονοδρομικό, αξίζει και το σουβλάκι του snow grill.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#355807
Anonymous Founder έγραψε:Just Burgers, the daddy of them all! :metalo:
Έχουν το τέλειο burger με το σωστό ψήσιμο (medium rare) χωρίς να το έχω ζητήσει ποτέ (δεν ρωτάνε κιόλας...).
Όσοι βρεθείτε Γλυφάδα, δοκιμάστε το σωστό και πείτε μου (το σωστό, είναι πάντα το απλό cheese-burger, όχι τα υπόλοιπα φορτωμένα χαζά που βλέπω να διαλέγει ο κόσμος....).

http://justburgers.gr/burger-menu/
Cheese Classic
Μπιφτέκι, τυρί, ντομάτα, red onion, μαρούλι μουστάρδα, ketchup & sweet relish.

:omg: :protest: :lipsealed: :help: :s_bye :s_whiteflag

σε burger να το κάνουν medium rare χωρίς να ρωτάνε :hmmm: ;
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#355808
bibendum έγραψε:Καλα το fridays εχει ριξει την ποιοτητα του τοσο πολυ τα τελευταια χρονια που δεν παιζει σαν μετρο συγκρισης.

σιγά την πχιότητα των friday's.

Τέσπα, εγώ να θυμίσω ότι μιλάω για delivery...