Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#354943
REALZEUS έγραψε:Τι άλλο άλλαξε; Δεν έκανε πόλεμο (επίσημα), αλλά στην Συρία μια χαρά βομβάρδισε κι αυτός.

οπως ειδα κατι μερες πριν

he got the peace prize by promoting peace through drone strikes :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354945 Περιμένω να ακούσω για την κοσμογονία... Αν και για μένα ήταν ο καλύτερος Αμερικανός Πρόεδρος των τελευταίων δεκαετιών, αλλά δεν είδα τίποτα κοσμοΐστορικό.
Άβαταρ μέλους
By nass
#354949 Μάλλον εσύ θα πρέπει πρώτα να τεκμηριώσεις τη θέση σου ότι "αλλάζει μόνο το όνομα".
(Συμφωνώ όμως ότι δεν έγιναν κοσμογονικές αλλαγές -και πως θα μπορούσε άλλωστε)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354950 Τι να τεκμηριώσω αγαπητέ nass? Μόνος σου λες ότι δεν έγινε και τίποτα το ιδιαίτερο.

Δεν έκανε νέο πόλεμο (π.χ. Ιράκ, Αφγανιστάν κλπ), αυτό είναι το καλό. Αλλά τις βόμβες τις ρίχνει στην Συρία, δεν μπορείς να πεις λοιπόν ότι άλλαξε και κάτι τόσο δραματικά σε σχέση με πριν. ΟΚ, δεν έκανε land war. I 'll give him that one. Κατά τα άλλα ποια η διαφορά;
Άβαταρ μέλους
By nass
#354953 Δεν είπα ότι δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο, είπα ότι δεν έκανε κοσμογονικές αλλαγές.
Αλλά αυτό που έγραψες, ότι "το μόνο που αλλάζει είναι το όνομα" εσύ πρέπει να το τεκμηριώσεις, μη μου πετάς το μπαλάκι :)
Είχε ίδια πολιτική ο Obama με τον Bush ώστε "το μόνο που αλλάζει να είναι το όνομα" ?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#354956 Σε σύγκριση με Νταμπγια; Όχι απλά κοσμογονικες, κατακλυσμιαιες θα έλεγα. Όχι τόσο στους δείκτες της οικονομίας, όσο στην αλλαγή νοοτροπίας που διακατειχε τον Λευκό Οίκο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354958
nass έγραψε:Αλλά αυτό που έγραψες, ότι "το μόνο που αλλάζει είναι το όνομα" εσύ πρέπει να το τεκμηριώσεις, μη μου πετάς το μπαλάκι
Είχε ίδια πολιτική ο Obama με τον Bush ώστε "το μόνο που αλλάζει να είναι το όνομα" ?


Νομίζω ότι το είπα παραπάνω. Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έκανε land war.


g8777 έγραψε:Σε σύγκριση με Νταμπγια; Όχι απλά κοσμογονικες, κατακλυσμιαιες θα έλεγα. Όχι τόσο στους δείκτες της οικονομίας, όσο στην αλλαγή νοοτροπίας που διακατειχε τον Λευκό Οίκο.


Στα @@ μας ο Λ. Οίκος. Τι άλλαξε στον κόσμο ήταν το θέμα.



Από την τελετή τώρα, USMC σου λένε μετά:

Εικόνα

Ο Κιούσης πιο προβλεπέ ήταν! :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354962 Τζι-άκο μου τσίπ-ρα πίνεις; Έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για την διεθνή σκηνή; :lol: Τι διαφορά έκανε δηλαδή ο Ομπάμα στον κόσμο, όχι στις ΗΠΑ. Οι ΗΠΑ σε και με, εκτός αν ζει κάποιος εκεί! Μόνος μου είπα ότι είναι ο καλύτερος Πρόεδρος εδώ και δεκαετίες, το Obama-care το αποδεικνύει. Άσχετο αυτό όμως με την συζήτησή μας.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#354963
REALZEUS έγραψε:Τζι-άκο μου τσίπ-ρα πίνεις; Έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για την διεθνή σκηνή; :lol: Τι διαφορά έκανε δηλαδή ο Ομπάμα στον κόσμο, όχι στις ΗΠΑ. Οι ΗΠΑ σε και με, εκτός αν ζει κάποιος εκεί! Μόνος μου είπα ότι είναι ο καλύτερος Πρόεδρος εδώ και δεκαετίες, το Obama-care το αποδεικνύει. Άσχετο αυτό όμως με την συζήτησή μας.

Καταφερε να σκοτωνονται λιγοτεροι Αμερικανοι στρατιωτες γιατι βομβαρδιζει με drones.. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#354966 Τι περιμενες να γινει βρε Δια στην παγκοσμια διεθνη σκηνη; Να καταργησει τα συνορα; :lol: :lol:

Για κοιτα λιγο που ηταν η Αμερικη διεθνως με τον πρετσελακια και κοιτα που ειναι με τον Ομπαμα. Δια εκτατσες πολυ καιρο στις τεθωρακισμενες Διαααααααααα :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354968 Τζι-άκο μου όλα ξεκίνησαν από εδώ:

pik. έγραψε:αυριο τι ωρα αλλαζει ο κοσμος; :metalo:



Σε αυτό απήντησα ότι δεν θα αλλάξει τίποτα ουσιαστικό για τον κόσμο/πλανήτη.


ΥΓ: Να κεράσω κρασάκι; Ημίγλυκο πίνω. :s_drinks Α και να σου πω, τα ΤΘ δεν θα τα ξαναπιάσεις στο στόμα σου... ακούς Όπλο Υποστηρίξεως; :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#354979 Εμείς των Σωμάτων να μην μπούμε καν στη συζήτηση? Αν και πάντα στα Όπλα ήμουν προσαρτημενος. Εβδομάδα Βολών με τεθωρες μετράει? (Το 45αρι μεγάλη αγάπη )
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#354980
kubiak έγραψε:Παρών για ημίγλυκο!


Γειά μας αδερφέ! Ντάξει, σε μπυροπότυρο, αλλά της Michelob τουλάχιστον. :iconcool: Στο γραφείο δεν έχω πολυτέλειες και όλα τα σερβίτσια. Το κρασί είναι καλό όμως. :lol:

Εικόνα


@belgarion: Τα Σώματα τα αγαπάμε γιατί μας φροντίζουν και μας σώζουν. Respect! Το 1911 είναι όντως λατρεία, το αγόρασα αφότου αποστρατεύτηκα. Και ήδη παρήγγειλα κι ένα 9άρι Makarov για να βάλω κι ένα Ανατολικό στην συλλογή. :iconcool: Και από την άλλη βδομάδα με τον MONMAN αποφασίσαμε να ξαναπάμε σκοπευτήριο. Να δω αν θυμόμαστε και τίποτα ή θα βαράμε στον γάμο του Καραγκιόζη. :lol: