Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#354868
Corto Maltese έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Χαμπάρι δεν έχουν πάρει οι Παναθηναϊκοί, που νομίζουν ότι με μια νίκη για μια ασήμαντη ουσιαστικά διοργάνωση, με έναν Ολυμπιακό σε κακή βραδιά και με διαιτητικά λάθη υπέρ τους, ότι είναι ομαδάρα, ότι έχουν εξοχικό και ότι ράβουν αστέρι.
Κούνια που τους κούναγε. Έχουν πιάσει ταβάνι εδώ και καιρό και δεν το ξέρουν.

Κοίτα, το τελευταίο πράμα που θα μπορούσα να κάνω είναι να υπερασπιστώ τη βαζέλα, αλλά αντικειμενικά αν το δεις, εσείς τους κάνατε ένα σωρό αχρείαστες ή μικρής σημασίας νίκες που όλες επανορθώνονται και αυτοί κάνανε μία και σας πέταξαν έξω από έναν στόχο


Οι αχρείαστες νίκες έδωσαν σκούπα τίτλο πέρσι. Όσο για τις φετινές στην Euroleague, θα δεις σύντομα πόσο μικρής σημασίας είναι.
Να σου πω την αλήθεια, επειδή το παιχνίδι είναι μπάσκετ και είναι άθλημα ψυχολογίας, η ήττα και η μη πρόκριση στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδος δεν με ενόχλησε τόσο όσο η ζημιά στην ψυχολογία της ομάδας μου για το επόμενο διάστημα. Το παιχνίδι σήμερα είναι παλούκι x2 για τον Ολυμπιακό. Όμως με μια νίκη πάει η ψυχολογία στον ουρανό.
Έτσι το βλέπω εγώ.
Όπως και να'χει, μίζερος δεν είμαι. Συγχαρητήρια στον ΠΑΟ για την νίκη και πρόκριση, αλλά εγώ σχολίασα την ομάδα τους και αντικειμενικά έχουν ταβανιάσει σε δυνατότητες. Από του χρόνου που ο Πασχάλης θα έχει καλύτερη εικόνα στην ομάδα και θα κάνει αυτός τις κινήσεις του, το συζητάμε.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#354871 Είναι έτσι το σύστημα στην Ευρωλίγκα που οι θέσεις 1-4 είναι παντελώς ισάξιες (πόσο |λογοκρισία| μπορεί να είσαι για να το κάνεις αυτό; :slap:) και οι θέσεις 1 με 8 έχουν διαφορά 1 εκτός έδρας νίκη.

Όσο για το ελληνικό πρωτάθλημα τι να πω; Πόσες φορές έληξαν οι σειρές 3-2 με 5 άσους; Μπορεί και ποτέ. Άρα οι (και καλά για το σανό των χαζών) καφτερές έδρες σπάνε συχνότατα και ευκολότατα, άρα και εκεί το όφελος είναι αρκετά μικρό. Υπάρχει αλλά είναι μικρό.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#354873 @bussos
Έχει ταβανιασει ο ΠΑΟ;;;;
Λολολολολολ !!!!!!!

Ενώ ο γαύρος ακόμα παίζει στο 20℅ των δυνατοτήτων του να φανταστώ εεε;

Γιάννη τρολαρεις;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#354874 Σεβαστές όλες οι απόψεις. Εγώ ταμείο πάντως θα κάνω στο τέλος.
Υπόψιν ότι και ο ΠΑΟ, πρόκριση έκανε επί του Ολυμπιακού. Δεν πήρε τίτλο ακόμη. Έχει έναν τελικό με τον Άρη.

Πάντως για το σημερινό παιχνίδι Ολυμπιακός-Μπασκόνια, εγώ το φοβάμαι για δράματα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#354877
Giuseppe Busso έγραψε:Σεβαστές όλες οι απόψεις. Εγώ ταμείο πάντως θα κάνω στο τέλος.
1. Υπόψιν ότι και ο ΠΑΟ, πρόκριση έκανε επί του Ολυμπιακού. Δεν πήρε τίτλο ακόμη. Έχει έναν τελικό με τον Άρη.

2. Πάντως για το σημερινό παιχνίδι Ολυμπιακός-Μπασκόνια, εγώ το φοβάμαι για δράματα.

1. Μην τρολλάρεις ρε μλκ. ΟΚ είπαμε, αλλά εσύ το τερμάτισες. :lol:

2. Πούτσα θα φάμε. Σκατοδοχεία είναι οι παίκτες μας. Ο Σφαιρό μέτριος...... Διώχτον.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#354879
gianik έγραψε:@bussos
Έχει ταβανιασει ο ΠΑΟ;;;;
Λολολολολολ !!!!!!!

Ενώ ο γαύρος ακόμα παίζει στο 20℅ των δυνατοτήτων του να φανταστώ εεε;

Γιάννη τρολαρεις;


Είδες ότι αν δεν ανοίξει ο πάτος του ΚέιΣι Ρίβερς, είσαι χαμένος. Του ΑηΓιαννιού ήταν 7 Γενάρη, πάει πέρασε.

Ο γαύρος έχει ατυχίες με τραυματισμούς. Ο ΚιλΜπιλ δεν είναι στα καλά του τελευταία. Ο Πριντ το ίδιο. Δεν κάθεται να παίξουν καλά 3-4 μαζί και θα δεις 100στάρες.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#354884
Deleted User 1 έγραψε:Άσσος σήμερα ο γαύρος. No question about it. Φαντάζομαι θα συμφωνεί κι ο Dunkman. :iconcool:


Δεν έχω μιλήσει μαζί του ακόμη. Θα σου πω μετά. Μπορεί να πάω Κορυδαλό να το δούμε. Ψήσου.
Άβαταρ μέλους
By skous
#354978 Μπούσε περισυ η σκούπα εγινε με τρελές διαφορές καθ χωρίς λαθη καθοριστικά σωστά;

Και φέτος οι μεγαλες νίκες ήταν σε μέρες που ο παο ήταν φοβερός ή μήπως δεν έπαιξε και αυτός καλα;

Για πες, γιατι δεν εχει Σεφερλή η τιβι και κάπως πρέπει να γελάσουμε.


< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#355039
gianik έγραψε:@bussos
Έχει ταβανιασει ο ΠΑΟ;;;;
Λολολολολολ !!!!!!!

Ενώ ο γαύρος ακόμα παίζει στο 20℅ των δυνατοτήτων του να φανταστώ εεε;

Γιάννη τρολαρεις;


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: