Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#354347 Πλάκα πλάκα, ένα ceramic Royal Oak σκέτο χωρίς άλλα complications με 39άρα κάσα, θα ήταν το ρολόι που και εγώ θα έλεγα "Οκ, εδώ είμαστε, κλείσαμε".
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#354445 Υπόψη ότι τα Royal Oak δείχνουν πιο μεγάλα από ότι είναι στο χέρι. Το 41 θέλει πολύ μεγάλο καρπό. Το 39 ήταν οριακό για το δικό μου χέρι, και με το απαίσιο λουράκι παραδόξως έδειχνε ακόμα μεγαλύτερο. Ένα 37άρι superσπάνιο που δοκίμασα με μπρασελέ (και μάλιστα με ανοιχτό caseback) ήταν τέλειο για τον καρπό μου, αλλά είχε το λευκό καντράν.

Οι πωλητές στα 3 καταστήματα που ρώτησα συμφώνησαν όλοι στο ίδιο πράγμα: ΔΕΝ θα βρεις πουθενά το 39άρι σε μπλε καντράν γιατί σε όποια μπουτίκ πάει, φεύγει μέσα σε λίγες ώρες. Αν το βρεις, κλέβεις μια τράπεζα, το παίρνεις και φεύγεις χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ως επένδυση δεν είναι καθόλου, μα καθόλου άσχημη. Το yachtmaster έφτασε αισίως τα €10.150. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#354759

Αυτό που με εντυπωσιάζει περισσότερο από όλα δεν είναι η τιμή (έχει φτιάξει και πολύ πιο ακριβά κομμάτια), αλλά τα 75 ρολόγια που ελπίζει να πουλήσει.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#356239 Αυτός είναι ο ΙΒεΤσές ο ΝταΒίντσης. Δεν συνηθίζω να ποστάρω τέτοιου ύφους ρολόγια αλλά αυτό είναι elegant.
Εξαιρετικό μπρασελέ έτσι;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#356277 δε με πειράζει που είναι λεπτό, ίσα ίσα, αλλά αυτός ο μπρασελές παραείναι κόσμημα στα μάτια μου
Άβαταρ μέλους
By pik.
#356313 μονο εμενα δεν αρεσει το μπρασελε αυτο; :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#357903



Ορματε. Jim Clark seal of approval. :s_thumbsup :s_thumbsup :s_thumbsup :s_thumbsup

Εlada:



Amazon:


Ελληνων LFCs: