Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#353831 Ο δικός μου πεθερός είχε πάει πριν από χρόνια στο γιατρό για check up. Αφού είχε κάνει διάφορες εξετάσεις και όλα πήγαιναν καλά, του λέει κάποια στιγμή ο γιατρός "για να δούμε και τον προστάτη". Κι ο πεθερός, μη έχοντας ακούσει μέχρι τότε με ποιον ακριβώς τρόπο τον "κοιτάμε", του απαντάει όλο προθυμία "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ"
Ποιος ξέρει τι θα σκέφτηκε ο άνθρωπος, μας έλεγε μετά

< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#353832 Εχω ξεχασει πως αισθανεται καποιος που δεν καπνιζει ή που δεν καπνισε ποτε.
Τους ζηλευω,με την καλη εννοια,και αισθανομαι χαζος που συνεχιζω και καπνιζω 3 πακετα την ημερα.
Γνωριζω οτι καποια στιγμη,τα χρονια περνανε γρηγορα,θα καταληξω σε καποιο νοσοκομειο με καρκινο στον πνευμονα ή με εμφραγμα.
Τοτε θα ειναι πολυ αργα να μετανιωνω.
Σε καποιον του εκαναν μια τρυπα στον λαιμο και οταν μιλαγε ακουγονταν σαν ρομποτ,ειχε καρκινο καπου στον λαιμο απο το καπνισμα .
Εαν με βρει τετοιο κακο,να μιλαω και να φτυνω σαλια,καλυτερα να παω απο ανακοπη.
Μεγαλη |λογοκρισία|,να γνωριζεις την μοιρα σου και να μην μπορεις να την αλλαξεις επειδη δεν εχεις θεληση.
Μια μικρουλα θεληση πολυ μικρη και το κοψα.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#353838
dimitrisB έγραψε:Το χοντραίνεις ! :x

:lol:

BTW : Το γιατρό λυπάμαι περισσότερο! :oops:


Χωρίς πλάκα και χιούμορ η ζωή μας θα ήταν μαύρη ρε Δημήτρη... :lol:

Κι εγώ έχω ραντεβού τον επόμενο μήνα. Έως πριν λίγα χρόνια την γλίτωνα με το PSA και τον Υ/Η.
Τα τελευταία χρόνια ανένδοτος, φοράει γαντάκι... :s_omg

italakias έγραψε:Εχω ξεχασει πως αισθανεται καποιος που δεν καπνιζει ή που δεν καπνισε ποτε.
Τους ζηλευω,με την καλη εννοια,και αισθανομαι χαζος που συνεχιζω και καπνιζω 3 πακετα την ημερα.
Γνωριζω οτι καποια στιγμη,τα χρονια περνανε γρηγορα,θα καταληξω σε καποιο νοσοκομειο με καρκινο στον πνευμονα ή με εμφραγμα.
Τοτε θα ειναι πολυ αργα να μετανιωνω.
Σε καποιον του εκαναν μια τρυπα στον λαιμο και οταν μιλαγε ακουγονταν σαν ρομποτ,ειχε καρκινο καπου στον λαιμο απο το καπνισμα .
Εαν με βρει τετοιο κακο,να μιλαω και να φτυνω σαλια,καλυτερα να παω απο ανακοπη.
Μεγαλη |λογοκρισία|,να γνωριζεις την μοιρα σου και να μην μπορεις να την αλλαξεις επειδη δεν εχεις θεληση.
Μια μικρουλα θεληση πολυ μικρη και το κοψα.


Το ότι το συνειδητοποίησες ότι καταστρέφεις τον εαυτό σου είναι πολύ σημαντικό. :s_thumbsup
Πάρε τώρα την απόφαση και κάνε το μεγαλύτερο δώρο στον εαυτό σου!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#353941 Πάντως το να θέλει κάποιος να γίνει ουρολόγος, δηλαδή να κάνει τόσα χρόνια ιατρική και μετά άλλα τόσα ειδικότητα για να ζει βάζοντας δάχτυλο σε άντρες και μάλιστα προχωρημένης ηλικίας θέλει και κάποια δόση διαστροφής.... Ή οι γαστρεντερολόγοι, βουτηγμένοι στους πρωκτούς να οσμίζονται το κάθετί... βέβαια πάλι καλά που υπάρχουν γιατί αναγνωρίζω ότι κάποιος πρέπει να το κάνει...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#353952 Αν κρίνω από τους 4 φίλους μου ουρολόγους μια χαρά είναι. Κανουν και τα ρομποτικά τους, πολλά μεγάλα χειρουργεία...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#354036 Από τις πιο αποδοτικές ειδικότητες πλέον στην Ελλάδα

<
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#354216 Eτσι, δεν κατουράει ο Έλλην :metalo:

'Ο,τι χειρότερο εχω πάθει μεχρι τώρα ήταν γαστροσκόπιση, σκεφτομαι ότι προτιμότερο θα ταν να σε κωλογαμούσαν παρά αυτό το πράγμα :vava:
Άβαταρ μέλους
By famas
#354225
rx8_drifter έγραψε:'Ο,τι χειρότερο εχω πάθει μεχρι τώρα ήταν γαστροσκόπιση, σκεφτομαι ότι προτιμότερο θα ταν να σε κωλογαμούσαν παρά αυτό το πράγμα :vava:

Υποτίθεται ότι παίρνεις μια δόση αναισθησίας πριν την εξέταση και στις δύο περιπτώσεις.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#354236
rx8_drifter έγραψε:Eτσι, δεν κατουράει ο Έλλην :metalo:

'Ο,τι χειρότερο εχω πάθει μεχρι τώρα ήταν γαστροσκόπιση, σκεφτομαι ότι προτιμότερο θα ταν να σε κωλογαμούσαν παρά αυτό το πράγμα :vava:


Πεσμ τέτοια και είναι στο πρόγραμμα.. :vava:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#354262
rx8_drifter έγραψε:'Ο,τι χειρότερο εχω πάθει μεχρι τώρα ήταν γαστροσκόπιση, σκεφτομαι ότι προτιμότερο θα ταν να σε κωλογαμούσαν παρά αυτό το πράγμα :vava:

Δεν έχω κάνει αλλά είναι εφιάλτης μου. Κάποια στιγμή λίγο έλειψε να κάνω αλλά μόλις το άκουσα ως διά μαγείας θεραπεύτηκα . Εδώ δε γουστάρω το ξυλάκι του ΩΡΛ, θα υποστώ τέτοιο μαρτύριο; Βέβαια έχω ακούσει από άλλους ότι δεν είναι κάτι τραγικό (ειδικά τα τελευταία χρόνια), οπότε ίσως έχει να κάνει και με τον ασθενή (ή/και τον γιατρό).


< >
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#354268
famas έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:'Ο,τι χειρότερο εχω πάθει μεχρι τώρα ήταν γαστροσκόπιση, σκεφτομαι ότι προτιμότερο θα ταν να σε κωλογαμούσαν παρά αυτό το πράγμα :vava:

Υποτίθεται ότι παίρνεις μια δόση αναισθησίας πριν την εξέταση και στις δύο περιπτώσεις.


Αναισθησία και στην δεύτερη περίπτωση; Προχωρημένα πράγματα... :lol:

Γαστροσκοπήσεις έκανα τρείς. Στην πρώτη μόνο με ένα σπρέι αναισθητικό (ξυλοκαίνη;) στον φάρυγγα. Νόμιζα ότι θα πεθάνω από πνιγμό και είχα έντονη την τάση για εμετό. Φρικτή κατάσταση. Τις δύο επόμενες μου έβαλαν ένα αναισθητικό ενδοφλέβια και ήμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνου (μέθη;). Δεν κατάλαβα το παραμικρό.

Μη πω ότι αμέσως μετά είχα μια ευχάριστη αίσθηση ευφορίας. Ζήτησα την "συνταγή" από τον γιατρό, αλλά δεν μου την έδωσε... :lol:
Άβαταρ μέλους
By famas
#354276 Μα στη γαστροσκόπηση δεν σε αφήνει ο γιατρός να φύγεις αν δεν σε παραλάβει ο συνοδός σου, καθόσον λόγω της αναισθησίας περίπου τρικλίζεις... Προφανώς υπάρχουν διαφορετικές σχολές σε αυτό το θέμα.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#354279
famas έγραψε:Μα στη γαστροσκόπηση δεν σε αφήνει ο γιατρός να φύγεις αν δεν σε παραλάβει ο συνοδός σου, καθόσον λόγω της αναισθησίας περίπου τρικλίζεις... Προφανώς υπάρχουν διαφορετικές σχολές σε αυτό το θέμα.


Με την σύζυγο ήμουν. Μετά από κανένα τέταρτο και αφού μου εξήγησε πως πήγε η εξέταση, έφυγα και η μόνη συμβουλή του ήταν να μην οδηγήσω για τις επόμενες 2-3 ώρες. Η χαλάρωση όμως ήταν καταπληκτική. Όλα τα έβλεπα όμορφα... :lol: