Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#351839 Η ΑΕΚ το Καλοκαίρι πήρε:
Τσιγκρινσκι, Λεσκοτ. Ο ένας πέρασε και δεν ακούμπησε, ο άλλος μόνιμα τραυματίας (?).
Μπακασέτα. Και αυτος αφου γύρισε όλες τις θέσεις από κέντρο μέχρι επίθεση σκουπίζει τον πάγκο.
Αλμέιδα. Ήρθε καταπονημένος, μία η μέση, μία κάτι ψιλοτραυματισμοί, ντεφορμέ 100%+αδιάφορος, σκουπίζει πάγκο.
Λάζαρο. Στην αρχή τραυματίας, μετά το ντέρμπι με τον Ολύμπιακό σκουπίζει πάγκο.
Πατίτο: μεταγραφή του βάτραχου από το you tube+καλή μίζα από τον manager. Παίζει που και που βασικός, αν εξαιρέσεις κάτι ξεσπάσματα για 5*5 με τη μπάλα στα πόδια, καμμία σχεση.
Ο μόνος που πήρε θέση βασικού από τις μεταγραφές του Καλοκαιριού (το οποίο είχε τεθεί υποτίθεται ως ορόσημο για την επιστροφή της ΑΕΚ) είναι ο τέρμας ο Μπάρκας .
Βάλε και Κετσπάγια, Μοράις και το γλυκό έδεσε.
Κατά τα άλλα μας φταίει ο Αραβίδης και ο Πλατέλλας.
Δηλαδή πόσο πιο αποτυγχημένη πρέπει να είναι μια τεχνική διοίκηση σε μια ομάδα για να φύγει κλοτσιδόν.
Και αυτά είναι μόνο ό,τι φαίνεται.
Ποιός παίκτης της ΑΕΚ που αποκτήθηκε την τελευταία τριετία υποτίθεται για να κτιστεί η νέα ΑΕΚ και μάλιστα με Ελληνικό κορμό έδωσε κάτι παραπάνω από αυτό που ήταν όταν τον πήρες?
Ο Μπακάκης? ο Ανέστης? ο Λαμπρόπουλος? ο Κολοβέτσιος? ο Τζανεττόπουλος? ο Πλατέλλας? ο Αραβίδης? ο Ανάκογλου? ο Πεταυράκης? για να μην πω κάνα Ζόριτς. Ποιός?
Άντε ίσως μόνο ο Μάνταλος που και αυτός όταν τον πήρες ήταν ήδη όνομα, είχε παίξει Εθνική κλπ.
Από προπονητές? μετά το Δέλλα και μέσα σε ενάμιση χρόνο μετράμε: Πουγιέτ, Μανωλάς, Κετσπάγια, Μοράις και πάμε για τον πέμπτο.
Που σημαίνει ότι σαν διοικηση και σαν τεχνική διεύθυνση είσαι τελείως μα τελείως για τον πούτσο καβάλα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#351842
g8777 έγραψε:Ο τελευταίος λόγος είναι οι ενδοαγωνιστικες τακτικές στο Ελ Πρωτάθλημα Παγιερ.
-Κυκλοφορία χρήματος
-Χαρες σε μάνατζερ - προεδρους
-Εμφάνιση εξόδων
-Χαιδεμα κερκίδας.

Χεστηκε ο Βαγγελας να απιδυναμωσει τον βαζελο και τον τίγρη. Διαλυμενοι είναι από μόνοι τους), δεν χρειάζονται βοήθεια.

Το πας αλλού. Εγώ μίλησα καθαρα ποδοσφαιρικά.
Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#351847 Προφανώς έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι μόνο η ανεπάρκεια αυτών που αποφασίζουν το πρόβλημα, αφού όλοι αυτοί οι παίκτες ήταν φτηνές λύσεις.
Κι ο Ολυμπιακός που πόνταρε στον φτηνό Ντα Κόστα έχει πρόβλημα στη θέση.
Καλώς ή κακώς η ποιότητα κοστίζει.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#351940 Δεν νομιζω οτι ολες οι επιλογες ειναι φτηνες. Δες παω ποσους φορτωθηκε απο Στραμα. Μια καραβια παιχτες που δεν ειναι ολοι φτηνοι. Απλα οι μιζαδοροι και οι κλικαδοροι να ειναι καλα και για τα υπολοιπα δεν μας νοιαζει.

Τι εφερε ο Αρνεσεν στον ΠΑΟΚ που ρεει το χρημα; Σαμπο και κατι αλλα παρταλα...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#351941 Για τον Στραμα δεν ξερω (αν και νομίζω τζάμπα ηταν κι αυτοί, δεν μπορω να σκεφτώ καναν ακριβό), οι της ΑΕΚ ήταν φτηνοί παντως. Σοβαρό σέντερ μπακ με τα 3 κατοσταρικα (και πολύ λεω) που πήρε ο αστείος ο Λέσκοτ βρίσκεις; Δε βρίσκεις.
Στον ΠΑΟΚ ναι, μυρίστηκαν χρήμα τα λαμογια και όρμηξαν. Νομίζω ο Κλαους παίρνει κανα μύριο :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#352515 Σάββας: «Ο Ολυμπιακός δεν ανέχεται τέτοιες διαιτησιες»
Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Γιώργου Φουκάκη στο αποψινό παιχνίδι με τον Πλατανιά (2-2) είχε ο Αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού, Σάββας Θεοδωρίδης.

«Ήταν ένα παιχνίδια πάρα πολύ δύσκολο αλλά όπως εξελίχθηκε από την έναρξη του αγώνα ήταν πολύ εύκολο για τον Ολυμπιακό. Δεν διανοούμαι ότι ο Ολυμπιακός μπορεί να; Κερδίζει 2-0 και στο τέλος να παραχωρήσει ισοπαλία. Παρά τις τεράστιες ελλείψεις, τις αποβολές και τα διάφορα που έγιναν από τις διαιτησίες τις περίεργες. Το σημερινό το θεωρώ ήττα δεν επιτρέπεται ο Ολυμπιακός να χάνει τέτοια παιχνίια.
Είναι το τέταρτο παιχνίδι που αδικούμαστε από τη διαιτησία. Δέχομαι ήταν πέναλτι εναντίον μας, θέλω να μου πει αν η φάση στο 75ο λεπτό ήταν πέναλτι, το είδα τρεις φορές στην τηλεόραση, με τον Ντε Λα Μπέγια. Θέλω να το δείξουν όλες οι τηλεοράσεις και οι πατέρες της διαιτησίας να το σχολιάσουν. Στο πρώτο ημίχρονο όλως τυχαίως φύγανε 4-5 οφσάιντ πέντε και δέκα μετρά μπροστά, δεν σφυρίχτηκε τίποτα. Είναι η τέταρτη διαιτησία που συνεχίζει το ίδιο μοτίβο. Ο Ολυμπιακός δεν τα ανέχεται αυτά, να χάσουμε από μία ομάδα να δώσουμε συγχαρητήρια, αλλά όχι με τη διαιτησία. Εγώ δεν μιλάω για φάουλ στο κέντρο του γηπέδου ή τα αράουτ, αλλά οι καίριες φάσεις.


Sdna.gr




Κουφαλα Bayeeeeeeeeeeeeeeern :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By nass
#353972 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Μου θυμίζει (κάπως ΟΚ όχι τόσο συγκινητικό) το άλλο κλασσικό:



Εδώ έχουμε χοντρό και λιγνό, δεν χρειαζόμαστε τέτοιες φλωριές :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#354047 Χεστηκα πανω μου με τα παπαργια :rant: :rant:
Σαν ειδηση το ειχαν ετσι σκετο
Αποσύρεται ο Αλόνσο

Δεν μπορουσαν να βαλουν ένα Τσαβι Τσαμπι πως στο καλο τον λενε!!!

Αποσύρεται ο Αλόνσο!
Την απόφαση να αποχωρήσει από την ενεργό δράση έλαβε ο Τσάμπι Αλόνσο, ο οποίος βάζει τέλος σε μία πλούσια καριέρα του με δύο κατακτήσεις Champions League.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#354238 ΕΡΧΟΜΑCΤΕ...... στο πρακτορείο.

Έκανε κάτι δηλώσεις ο Τιμουρ προχτές στους Τζυπριους δημοσιογραφους. Ο έχων νου ψηφισατω τον αριθμό του Θηριου. :iconcool: