Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#350278 Φωτορεπορτάζ...

Αμάξι στη δουλειά:

Εικόνα

Στις 11 ξεκίνησε να ρίχνει ψιλο χιόνι... Πήγα στο γραφείο του διευθυντή μου... Στις 11:35 βγήκα και είδα αυτό:

Εικόνα

:metalo: :metalo:

Και αυτό:

Εικόνα

Μισή ώρα αργότερα ήταν έτσι:

Εικόνα

Κι έτσι:

Εικόνα

:metalo: :metalo: :twisted: :twisted:

1 παρά 10 έφυγα για να φτάσω σπίτι... Έκανα 3 ωρίτσες (αντί για 15-20 λεπτά) :metalo: :metalo: :twisted: και κάπου στο δρόμο, είδα μία Mercedes, που ως πισωκίνητη είχε τις αλυσίδες στον σωστό άξονα (τον πίσω):

Εικόνα


ΝΟΤ... :vava: :s_crazy


Edit: A180cdi... :s_crazy

Άντε... αύριο σπίτι μας και βλέπουμε...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#350282 Αυτος με το μερκ, μεγαλη επιτυχια! Μπραβο του!
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#350294
kyr80 έγραψε:Και διαβάζεις για κλειστά σχολεία(οι πιτσιρικάδες παντού παίζανε χιονοπόλεμο), για κλειστές δημοτικές υπηρεσίες(τα ρακιά σύννεφο), κλειστά Πανεπιστήμια(τα καφέ τίγκα)..... Και λες, τι μπουρδέλο είμαστε;;;; Στις δουλειές τους δεν μπορούσαν να πάνε, αλλά σε βόλτες μπορούσαν.


Θα σου πω για τα σχολεία μόνο. Είναι συνδυασμός δύο πραγμάτων: Α) του φόβου μην γίνει καμιά ζημιά κυρίως κατά την διάρκεια λειτουργίας του σχολείου* και Β) της αδυναμίας να έρθουν όλοι οι μαθητές και εκπαιδευτικοί**.

* Αν πέσει ένας πιτσιρικάς και ανοίξει κανένα κεφάλι άντε τρέχα στα δικαστήρια να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Αρχηγός εκδρομής έκανε 10 χρόνια να τελειώσει από τα δικαστήρια γιατί ένας μαθητής πήρε φόρα και έκανε βουτιά με το κεφάλι στη άδεια πισίνα του ξενοδοχείου την ώρα που έφευγαν προς το λεωφορείο και ενώ οι γονείς υπογράφουν συμβόλαιο που αναφέρει ότι απαγορεύεται κάτι τέτοιο.

** Ο άλλος μένει στην κορυφή του βουνού με την μάνα του. Έρχονται με το παπί της μαμάς και έχουν πέσει ήδη 3-4 φορές γιατί δεν υπάρχει πρακτικά δρόμος εκεί. Παρόλα αυτά έχουν φτάσει μέχρι εκεί που δεν πάει για τις απουσίες του μικρού κάποιες φορές που πέφτουν.
Άσε οι καθηγητές. Αν ερχόμενος πέσω - δεν το συζητάω για εντός σχολείου - θα πρέπει να γίνει ΕΔΕ και ανακρίσεις. Μην κοιτάς που προσπαθούν να τα καλύψουν τις περισσότερες φορές. Αυτό γίνεται για να μην ταλαιπωρούνται οι ανώτεροι.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#350297
elteo έγραψε:
Dodger έγραψε:Εγώ γράφω αυτά που ζω τις τελευταίες μέρες. Τις εξυπνάδες στη παρέα σου.


Δράμα ζεις. Που είναι η Πολιτική Προστασία; Εξυπνάδες εγώ κύριε είρωνα; Τσ τσ τσ :roll:


Πρέπει να'σαι χαζός, δεν εξηγείται αλλιώς. Κάνω παράθεση να δω αν δουλέυει το zoho mail
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#350298
markvag έγραψε:Φωτορεπορτάζ...

Αμάξι στη δουλειά:

Χ
Στις 11 ξεκίνησε να ρίχνει ψιλο χιόνι... Πήγα στο γραφείο του διευθυντή μου... Στις 11:35 βγήκα και είδα αυτό:

Εικόνα

:metalo: :metalo:

Και αυτό:


Μισή ώρα αργότερα ήταν έτσι:



Κι έτσι:



:metalo: :metalo: :twisted: :twisted:

1 παρά 10 έφυγα για να φτάσω σπίτι... Έκανα 3 ωρίτσες (αντί για 15-20 λεπτά) :metalo: :metalo: :twisted: και κάπου στο δρόμο, είδα μία Mercedes, που ως πισωκίνητη είχε τις αλυσίδες στον σωστό άξονα (τον πίσω):

Εικόνα


ΝΟΤ... :vava: :s_crazy


Edit: A180cdi... :s_crazy

Άντε... αύριο σπίτι μας και βλέπουμε...

Schopf οδηγώ στην δουλειά, το εργαλείο σπέρνει. :metalo: :metalo: :metalo:
Η Μέρκα γραφει στην κάμερα :inlove: , για πισωκούνα του την πλάσσαραν :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#350309
pipinos1976 έγραψε:
kyr80 έγραψε:Και διαβάζεις για κλειστά σχολεία(οι πιτσιρικάδες παντού παίζανε χιονοπόλεμο), για κλειστές δημοτικές υπηρεσίες(τα ρακιά σύννεφο), κλειστά Πανεπιστήμια(τα καφέ τίγκα)..... Και λες, τι μπουρδέλο είμαστε;;;; Στις δουλειές τους δεν μπορούσαν να πάνε, αλλά σε βόλτες μπορούσαν.


Θα σου πω για τα σχολεία μόνο. Είναι συνδυασμός δύο πραγμάτων: Α) του φόβου μην γίνει καμιά ζημιά κυρίως κατά την διάρκεια λειτουργίας του σχολείου* και Β) της αδυναμίας να έρθουν όλοι οι μαθητές και εκπαιδευτικοί**.

* Αν πέσει ένας πιτσιρικάς και ανοίξει κανένα κεφάλι άντε τρέχα στα δικαστήρια να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Αρχηγός εκδρομής έκανε 10 χρόνια να τελειώσει από τα δικαστήρια γιατί ένας μαθητής πήρε φόρα και έκανε βουτιά με το κεφάλι στη άδεια πισίνα του ξενοδοχείου την ώρα που έφευγαν προς το λεωφορείο και ενώ οι γονείς υπογράφουν συμβόλαιο που αναφέρει ότι απαγορεύεται κάτι τέτοιο.

** Ο άλλος μένει στην κορυφή του βουνού με την μάνα του. Έρχονται με το παπί της μαμάς και έχουν πέσει ήδη 3-4 φορές γιατί δεν υπάρχει πρακτικά δρόμος εκεί. Παρόλα αυτά έχουν φτάσει μέχρι εκεί που δεν πάει για τις απουσίες του μικρού κάποιες φορές που πέφτουν.
Άσε οι καθηγητές. Αν ερχόμενος πέσω - δεν το συζητάω για εντός σχολείου - θα πρέπει να γίνει ΕΔΕ και ανακρίσεις. Μην κοιτάς που προσπαθούν να τα καλύψουν τις περισσότερες φορές. Αυτό γίνεται για να μην ταλαιπωρούνται οι ανώτεροι.

Ευχαριστώ.


Ευθυνοφοβία λέγεται αυτό που περιγράφεις. Με τα δικά σου δεδομένα, κινδυνεύω να μπω φυλακή ανά δευτερόλεπτο. Από δηλητηρίαση, μέχρι ηλεκτροπληξία, μέχρι πνιγμό, και πολλλλλα ακόμα
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#350313
markvag έγραψε:Φωτορεπορτάζ...

Αμάξι στη δουλειά:

Εικόνα

Στις 11 ξεκίνησε να ρίχνει ψιλο χιόνι... Πήγα στο γραφείο του διευθυντή μου... Στις 11:35 βγήκα και είδα αυτό:

Εικόνα

:metalo: :metalo:

Και αυτό:

Εικόνα

Μισή ώρα αργότερα ήταν έτσι:

Εικόνα

Κι έτσι:

Εικόνα

:metalo: :metalo: :twisted: :twisted:

1 παρά 10 έφυγα για να φτάσω σπίτι... Έκανα 3 ωρίτσες (αντί για 15-20 λεπτά) :metalo: :metalo: :twisted: και κάπου στο δρόμο, είδα μία Mercedes, που ως πισωκίνητη είχε τις αλυσίδες στον σωστό άξονα (τον πίσω):

Εικόνα


ΝΟΤ... :vava: :s_crazy


Edit: A180cdi... :s_crazy

Άντε... αύριο σπίτι μας και βλέπουμε...

Ευτυχώς πέταξα σήμερα με Aegean για Düsseldorf στις 10.50 με καθυστέρηση 40 λεπτών. Πέτυχα κ τον Χαριστέα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#350324 Αποπαγοποίηση κάνουν στα Ελληνικά αεροδρόμια; Δεν το έχω πετύχει ποτέ (αλλά δεν πετάω και συχνά πλέον).
Τελευταία επεξεργασία από Χρήστος Λάππας και 11 Ιαν 2017, 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#350332
otso έγραψε:-10 εσπασε το ρεκορ των -9 προχθες


otso είναι ανοιχτός ο δρόμος Θήβα-Λειβαδιάς;
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#350333
Χρήστος Λάππας έγραψε:Αποπαγοποίηση κάνουν στα Ελληνικά αεροδρόμια; Δεν το έχω πετύχει ποτέ (αλλά δεν πετάω και συχνά πλέον).

Η φωτό μάλλον απαντάει στο ερώτημα :)
viewtopic.php?p=346106#p346106
Άβαταρ μέλους
By markvag
#350337
Χρήστος Λάππας έγραψε:Αποπαγοποίηση κάνουν στα Ελληνικά αεροδρόμια; Δεν το έχω πετύχει ποτέ (αλλά δεν πετάω και συχνά πλέον).


Την πίστα;;; Δεν έχω ιδέα, δεν τους έκοψα και πολύ ενεργοποιημένους πάντως σήμερα μέχρι να φύγω... :lol: Αλλά, όπως είπα, δεν έχω ιδέα... :s_dunno