Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#345088 Σιγουρα δε θα ναι και το πιο stress free εργαλειο αλλα μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε. Αν μιλαγαμε για κανα 19χρονο που την πρωτη βδομαδα θα ειχε αφησει αποτυπωμα στα μισα πεζοδρομια της αττικης να πω οκ. Εκτος αυτου κανει ενα κουμαντο να το παει στα 200 αλογατα για αρχη και μετα βλεπει. Καλυτερα να εχεις και να μην εχεις τι να τα κανεις παρα να σου λειπουν πχ ΜΧ5.

<+
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#345092 Power is nothing without control. :iconcool:

Το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο είναι να βάλεις μηχανή από dragster σε ένα αυτοκίνητο. Και έτσι απλά να το καταστρέψεις. Οι κατασκευαστές δεν ξοδεύουν χωρίς λόγω δισεκατομμύρια για να στήσουν σωστά ένα αυτοκίνητο και να έχει την σωστή αναλογία ισχύος-πρόσφυσης-φιλικότητας-επιθετικότητας. Θα έβαζαν απλά 2 νιτρομπούκαλα σε ένα Fiesta 1400 και όλα όμορφα. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#345121 Εγω ενα μοτερ 2,300 εβαλα οχι dragster :P

Εχουν περασει τα χρονια και δεν θυμαμαι πολλα πια..
Εχω σπασει το κεφαλι μου πχ να δω τι πιστονια βαλαμε και δεν θυμαμαι. Τα εκκεντρα ηταν cosworth σιγουρα.
Αν το παρω αποφαση να το δωσω θα εχει μια συμβολικη τιμη του 5χιλιαρου.

Τεσπα ας μην χαλαμε αλλο το θεμα του mod μας
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#345125 Με 5 ζευγαρια Air max και ενα all day pass απ τα Μικελ, λες και ευχαριστω!! :rtfm:

<+
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#345132
REALZEUS έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Δλδ ενα εβο 300 αλογα μαμα, οταν παει 500+ γινεται καρναβαλι?


Ναι. :iconcool:

Αλλά άντε πες το Evo έχει σασί για πολλά άλογα. Έχει το Fiesta πρόβλεψη και τριπλάσια άλογα; Είναι ραμμένο το πλαίσιο; Εδώ μαμά Μ3 και ξήλωνε πλαίσιο. Φαντάσου ένα κουβαδάκι που είχε σχεδιαστεί για 150 άλογα max!


καρναβαλι μπορεις να το κανεις και με τη μαμισια ιπποδυναμη,οποιοδηποτε αυτοκινητο.
Εάν μελετηθεί σωστα,επιλεχθουν ποιοτικα και σωστα ρυθμισμένα ανταλλακτικα,ειναι παντου ανωτερο από το εργοστασιακο.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#345346
Geo f1 έγραψε:Εγω ενα μοτερ 2,300 εβαλα οχι dragster :P

Εχουν περασει τα χρονια και δεν θυμαμαι πολλα πια..
Εχω σπασει το κεφαλι μου πχ να δω τι πιστονια βαλαμε και δεν θυμαμαι. Τα εκκεντρα ηταν cosworth σιγουρα.
Αν το παρω αποφαση να το δωσω θα εχει μια συμβολικη τιμη του 5χιλιαρου.

Τεσπα ας μην χαλαμε αλλο το θεμα του mod μας


Άσχετο, αλλά σκέψου το ως New Year's Resolution.

Σκέψου τι θα μπορούσες να κάνεις με αυτά τα 4-5 χιλιάρικα που τα έχεις στο γκαράζ σου και δε θα χρησιμοποιείς και χρόνο με το χρόνο γίνονται όλο και λιγότερα. :)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#345350
dimviii έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Δλδ ενα εβο 300 αλογα μαμα, οταν παει 500+ γινεται καρναβαλι?


Ναι. :iconcool:

Αλλά άντε πες το Evo έχει σασί για πολλά άλογα. Έχει το Fiesta πρόβλεψη και τριπλάσια άλογα; Είναι ραμμένο το πλαίσιο; Εδώ μαμά Μ3 και ξήλωνε πλαίσιο. Φαντάσου ένα κουβαδάκι που είχε σχεδιαστεί για 150 άλογα max!


καρναβαλι μπορεις να το κανεις και με τη μαμισια ιπποδυναμη,οποιοδηποτε αυτοκινητο.
Εάν μελετηθεί σωστα,επιλεχθουν ποιοτικα και σωστα ρυθμισμένα ανταλλακτικα,ειναι παντου ανωτερο από το εργοστασιακο.


Καταλαβαίνεις βέβαια ότι ένα Fiesta βόλτας με 340 άλογα χρειάζεται αλλαγές επιπέδου WRC για να τα βγάλει στους μπροστινούς. :lol:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 01 Ιαν 2017, 14:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#345352
REALZEUS έγραψε:Το ότι έχει 340 άλογα σε ένα σασί σχεδιασμένο για 150 δεν έχει καμία σημασία; Για να μη μιλήσουμε για αξιοπιστία... :help:


Και 160 πάντως τα σήκωνε για πλάκα!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#351107 Νέα δεδομένα που ελπίζω να μην αλλάξουν πάλι! :s_tongue
Το budget πάει πλέον σε ότι πιάσει το Daihatsu Sirion που έχω τώρα και δεν έχω ιδέα πόσο πιάνει.
Πρόκειται για ένα 1300αρι sporty του 2008.
Τα βασικά που θέλω λοιπόν παραμένουν ίδια απλά προϋπόθεση πλέον είναι να φύγει το παραπάνω.
Το καλό είναι ότι τώρα δεν υπάρχει βιασύνη.

Αν ψάχνει κανείς αμάξι πόλης εδώ είμαι. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#351149 Νικο παιζει ακομη το διλιτρο?? Αν ναι τσεκαρε αυτο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9282828/ αν ειναι καλο και δε θελει πολλα σε μαζεματα πληρωνει ο εμπορος τελη του 17 και το κανετε ανταλλαγη χερι με χερι ;-)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#351189
efthymis έγραψε:Νικο παιζει ακομη το διλιτρο?? Αν ναι τσεκαρε αυτο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9282828/ αν ειναι καλο και δε θελει πολλα σε μαζεματα πληρωνει ο εμπορος τελη του 17 και το κανετε ανταλλαγη χερι με χερι ;-)


Πόσο γαμάτο αμαξάκι;! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#351190 Θέλω να πάω να το δω αυτό.
Αλλά μετά σκέφτομαι αν είναι να πάω σε 2000 κυβικά ίσως να αλλάξω και κατηγορία εντελώς.
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#352770 Αν το δεις κανε μια ενημερωση για την εξελιξη! Παντως ναι στα κυβικα αυτα βρισκεις πιο σπορ- premium επιλογες απλα το πιθανοτερο ειναι να ειναι και ακριβοτερα σε συντηρηση- αναλωσιμα- τυχον βλαβη κλπ.. αλλα με καλο ψαξιμο σχετικα με τη συντηρηση κρινεις αν σε παιρνει να την κανεις την κινηση για οποιοδηποτε αυτοκινητο φυσικα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#352878 Δεν βολεύει και η δουλειά αυτή τη βδομάδα όπου είμαι απόγευμα.
Οπότε μάλλον από Σάββατο ότι γίνει. Θα υπάρξει πάντως ενημέρωση. :s_biggrin