Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#343559
dimviii έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:
Καλα τωρα, τα κλασσικα, εσυ οτι λες ειναι σωστο, εγω οτι λεω ειναι λαθος, οτι στοιχεια βαζω ειναι της πλακας και οταν δεν βαζω -επειδη δεν βρισκω- ειναι για να μην γινω ρομπα...Κατα τα αλλα εσυ λες οτι θες, χωρις καμμια σοβαρη επιχειρηματολογια, δεν βαζεις κανενα στοιχειο της προκοπης και θεωρεις και δεδομενο οτι εισαι σωστος...Εισαι φοβερη περιπτωση...
...


αυτά που σε ρωταω,και αυτά που παραθετω είναι σοβαρότατα.
Αυτά που λες εσυ είναι σαχλαμάρες Γρηγορη,παπαγαλιζοντας ασχετους δημοσιογράφους.


Aυτα που σε βολευουν να ρωτας, χωρις να εχεις προηγουμενως απαντησει σοβαρα σε δικες μου τοποθετησεις, θελεις να πεις...
(245 vs 235, μια φορα το 60-160km/h στην πιστα Μεγαρων για τα συγκεκριμενα αυτοκινητα, ποσο πιο γρηγορο το sst απο χειροκινητη αλλαγη, ποσες συνολικες αλλαγες στην πιστα, ποση πραγματικη διαφορα ιπποδυναμης μεταξυ RS και ΕVO X, -εγω βρισκω κατα μεσο ορο στο +10%, εσυ υποστηριζεις +17-20% συμφωνα με την ονομαστικη διαφορα, που ειναι της πασης γνωστο οτι δεν αντιπροσωπευει συνηθως την πραγματικοτητα. Απαντησε τα αυτα, σοβαρα, με αντιλογο αν μπορεις, οχι με την ευκολη λασπολογια)

Σε αυτα που λεω εγω, με επιχειρηματα, εσυ απλα απαντας οτι λεω σαχλαμαρες, χωρις να κανεις ουσιαστικο αντιλογο.
Το γνωστο στυλ δηλαδη, να προσπαθεις -ανεπιτυχως- να μειωσεις τα λεγομενα του αλλου, χωρις κανενα ουσιαστικο αντιλογο, κανενα στοιχειο, απλως...γιατι ετσι.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#343573 Παιδες. Κοφτε το. Εχει αλλα θεματα για σκεφτομαι και γραφω.
Υ.Γ. Τελικα ο Clarkson εγινε αξιοπιστη πηγη πληροφορησης

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#343611
Κίκιζας . έγραψε:Aυτα που σε βολευουν να ρωτας, χωρις να εχεις προηγουμενως απαντησει σοβαρα σε δικες μου τοποθετησεις, θελεις να πεις...

Σε αυτα που λεω εγω, με επιχειρηματα, εσυ απλα απαντας οτι λεω σαχλαμαρες, χωρις να κανεις ουσιαστικο αντιλογο.
Το γνωστο στυλ δηλαδη, να προσπαθεις -ανεπιτυχως- να μειωσεις τα λεγομενα του αλλου, χωρις κανενα ουσιαστικο αντιλογο, κανενα στοιχειο, απλως...γιατι ετσι.


ποια είναι τα στοιχεια που παραθεσες? τα 3-4 δευτερα το γυρο πλεονέκτημα επειδή εχει διπλοσυμπλεκτο? :lol:
εξακολουθεις να σαχλαμαρίζεις και τα βαφτίζεις ''στοιχεια'' :s_bye
Άβαταρ μέλους
By melos86
#343640 Πολυ ωραιο το τελευταιο Wheeler Dealers... Maserati Biturbo σε μια ενδιαφερουσα μετατροπη!!
Γενικα πολυ καλη η τελευταια σεζον!!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#343769
Κίκιζας . έγραψε:
NickTG έγραψε:http://www.zeperfs.com/en/duel5869-1680.htm

Σύγκριση με δυναμομετρήσεις που κυκλοφορούν γιατί βολεύει περισσότερο. Αυτά είναι.
Το μεγαλύτερο βάρος του Evo γιατί δεν το αναφέρουμε?


Oχι, βαλε εσυ ΑΛΛΕΣ δυναμομετρησεις που να βολευουν εσενα! Οχι μονο λασπολογια ομως, γιατι αυτο κανεις συνηθως και κατανταει κουραστικο...

Και ριξε μια καλυτερη ματια στις εκδοσεις πριν συγκρινεις...
http://www.zeperfs.com/en/duel2718-5869.htm

Το ΜR ειναι η ΤΕΡΜΑ πλουσια εκδοση του EVOX, (με 10 ηχεια + subwoofer, δερματινα, navi κτλ) περα απο το διπλοσυμπλεκτο που φοραει...



Εγώ δεν βάζω καμία. Βλέπω τι λέει το εργοστάσιο μιας και αυτοί τα φτιάχνουν.
Επίσης βλέπω και τα εργοστασιακά κιλά. Μάντεψε πιο είναι πάλι βαρύτερο.
Τα υπόλοιπα είναι για κανένα παιδάκι που θέλει οπωσδήποτε να κερδίσει το αγαπημένο του αμάξι στο διάλειμμα του σχολείου.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#343817
melos86 έγραψε:Πολυ ωραιο το τελευταιο Wheeler Dealers... Maserati Biturbo σε μια ενδιαφερουσα μετατροπη!!
Γενικα πολυ καλη η τελευταια σεζον!!

Έμεινα μλκς και ξενέρωσα λιγάκι. Ήθελα να ακούσω το μοτέρ αλλά......

< phone
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#344232 Παντού θα βρεις ένα Φόκους ΡΣ.

Κι αμα δεν, πάντα θα υπάρχει ένας turbo κινητήρας, ένα "διαφορικό" και κιλοτόννοι μάρκετινγκ για να ξαναφτιαχτεί
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#345479
NickTG έγραψε:

Εγώ δεν βάζω καμία. Βλέπω τι λέει το εργοστάσιο μιας και αυτοί τα φτιάχνουν.


Αλοιμονο, γιατι να κουραζεσαι με επιχειρηματα...προχειρη λασπολογια και τελειωσες...
Αρα βλεπεις και τις εργοστασιακες καταναλωσεις, αφου αυτοι τις "φτιαχνουν"...

NickTG έγραψε: Επίσης βλέπω και τα εργοστασιακά κιλά. Μάντεψε πιο είναι πάλι βαρύτερο.
Τα υπόλοιπα είναι για κανένα παιδάκι που θέλει οπωσδήποτε να κερδίσει το αγαπημένο του αμάξι στο διάλειμμα του σχολείου.


Ολα "εργοστασιακα" να τα βλεπεις, μπραβο. :s_empathy Βεβαια παιζει και τον ρολο του αν το εργοστασιο εχει μετρησει σε DIN, ΕU ή US και να το ξεκαθαριζει...στο zeperfs που βαζουν μεσο ορο μετρησεων

...ολα αυτα ειναι για παιδακια φυσικα... :whistlink: Οχι για εσενα που...μεγαλωσες.