Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#335347
Deleted User 1 έγραψε:Μιας και το αναφέρατε με τι φροντίζουμε κροκό λουράκι? Εγώ το περνάω μία φορά τη βδομάδα με μωρομάντηλο και ενίοτε το καλοκαίρι με νερό μιας και μαζεύει ιδρώτα. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι το μωρομάντηλο του κάνει και πολύ καλό αλλά από την άλλη αν κάνει για κωλαράκι μωρού μάλλον κάνει και για επεξεργασμένο δέρμα. :hmmm:



Γμσε τα....το αλλάζεις άμεσα και το αφήνεις στην άκρη για το μέλλον, ότι και να κάνεις αργά ή γρήγορα θα γίνει μπίλιες.
Ακόμα κλαίω το δικό μου στο Tag....και φαινόταν τόσο ωραίο όταν το αγόραζα :s_sad
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#335355 Καλά το ξέρω ότι είναι αναλώσιμο. Το θέμα είναι να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερο. Τα μπρασελέ δε μου αρέσουν καθόλου. Μόνο δέρμα στο ρολόι.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#335360 Ήρθε το Polywatch. Το δοκίμασα σε Speedmaster. Οι αχνές γρατζουνιές πράγματι έφυγαν. Μια πιο βαθιά δεν έφυγε αλλά καθάρισε και φαίνεται λιγότερο. Περίμενα καλύτερα αποτελέσματα αλλά ίσως να μην το χρησιμοποιώ και εγώ σωστά.
Παρότι φθηνό, δεν ξέρω αν θα το ξαναέπαιρνα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#335361 Κι εγώ είχα πάρει με δερμάτινο γιατί όντως ήταν πολυ πιο ωραίο από το μπρασελέ αλλά από τα 2 χρόνια άρχισε να φαίνεται η φθορα. Μετά τον τρίτο έγινε ρετάλι τελείως.
Του έβαλα μπρασελε και ησύχασα.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#335490
Deleted User 1 έγραψε:Μιας και το αναφέρατε με τι φροντίζουμε κροκό λουράκι? Εγώ το περνάω μία φορά τη βδομάδα με μωρομάντηλο και ενίοτε το καλοκαίρι με νερό μιας και μαζεύει ιδρώτα. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι το μωρομάντηλο του κάνει και πολύ καλό αλλά από την άλλη αν κάνει για κωλαράκι μωρού μάλλον κάνει και για επεξεργασμένο δέρμα. :hmmm:

Μωρομάντηλο? Αυτό έχει χημικά/σαπούνι νομίζω οπότε μάλλον δεν πρέπει :hmmm:
Υπάρχουν ρολόγια που τους πάει περισσότερο το δέρμα imo.
Στο ΑΤ το λουράκι έχει μερικά σημεία που λεκιάστηκε από ιδρώτα και δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να καθαριστεί. Θα το κρατήσω μέχρι όσο πάει και μετά νέο. 250 ευρώ έχει το γνήσιο omega.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#335496 Εμενα ειναι σ αυτη την κατασταση πλεον. Θελει εδω και καιρο αλλαγη αλλα παντα το budget παει καπου αλλου.

Εικόνα

Ουτε το logo δε φαινεται πια καλα καλα. Γυφτουλας φαση.

<+
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#335522 Εικόνα

Εικόνα

UNION GLASHÜTTE – BELISAR CHRONOGRAPH MOON PHASE
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#335833
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#335855 Τα Atmos της JLC έχουν κλείσει πολλές δεκαετίες ζωής, αλλά εξακολουθούν να είναι εκπληκτικά σε σύλληψη.


< >
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#336003 Εικόνα

The New A. Lange & Söhne Lange 1 Moon Phase And Its Awesome New Take On The Complication
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#336005 Εικόνα
Jaeger-LeCoultre Duomètre à Chronographe

Εικόνα
Jaeger-LeCoultre Duomètre Quantième Lunaire

Εικόνα
Jaeger-LeCoultre Duomètre Spherotourbillon

Jaeger-LeCoultre Duomètre Watches With Magnetite Grey Dials
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#336902 Hirsch Crocograin σε μπλεδάκι να ταιριάζει με τους δείκτες...

Εικόνα