Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#230263 Καλοταξιδη Αλεξανδρε! Βαλε φωτογραφιες να θαυμασουμε και αν θες φτιαξε ενα τοπικο με την εξελιξη της καστομιας!
Άβαταρ μέλους
By xenos
#230359 Καλοτάξιδο! Βάλε καμιά φωτό, πες πληροφορίες (κατάσταση/τιμή - αν θέλεις), κλπ. :metalo:
Τι τροχούς έχει αυτό; 12-13; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#230646 Μερσί! :s_smile
Ξένε, καινούργια GTS 250 είναι (η big frame με τα μηχανικά της παλιότερης 250). Η διαφορά σε σχέση με την παλιότερη 250 (έβγαινε έτσι ως το '10 και ως 300 μέχρι το '14) είναι το διαφορετικό μπροστινό (έχει το ESS μονομπρατσο που λένε πως κάνει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις παλιότερες), το καινούργιο πολυόργανο _καταργησε και τη ντίζα και έχει μαγνητικό πικαπ_και αρκετές μικρολεπτομερειες του στυλ χρωμιάκια λεντάκια κλπ κλπ- στην ουσία είναι απολύτως ίδια με την 300 αλλά χωρίς το abs/asr. H τιμή είναι 3550 (4750 η 300) και αποτέλεσε, φυσικά, το πιο βασικό κρίτηριο, με την έννοια ότι μέχρι και σήμερα που έψαχνα μτχ ζητάνε 2 και 2.5 χιλιάρικα για μηχανάκια 8ετίας :tomato: .... A, σα δωράκι για το '16 μας έβαλαν στη 250 και το πλαίσιο της super με τις γρίλιες στη μηχανή! :inlove:
Οι ζαντούλες της είναι 12" αν και τα λαστιχα είναι αρκετά φαρδουλα. Μεγάλη διαφορά από το pcx δεν νιώθω αλλά σίγουρα κόβει πολύ πιο απότομα στα επιτόπια. Θέλει σίγουρα προσοχή γιατί είναι και πολύ πιο δυνατή, βέβαια...
http://www.gr.vespa.com/gr/index.html#/ ... pa-GTS-250

Στις καστομιές, στο νου μου έχω κάτι τέτοιο:
Εικόνα
Αλλά με πιο νορμάλ χρώματα και σίγουρα τις 13άρες του mp3 ...
Άβαταρ μέλους
By Morx
#230656 Το μαυρο καπακι της μεταδοσης θελω να το φωτοσοπαρω πριν παρω την αποφαση να το κανω ματ (Aprilia SR MAX300).
Αλλα δεν το "χω" τοσο πολυ με το photoshop.
Εικόνα

Χμμμμμ!!! Ειναι πολυ ομορφη λεπτομερεια! :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#230697
D-Jet έγραψε:Κάπως έτσι, δλδ;
:hmmm:
Εικόνα

Ναι, μαζι με το καρτερ το οποιο αφαιρειται.
Εξαιρειται το πλαστικο της εισαγωγης αερα για το cvt και το πισω διακοσμητικο της καμπανας.
Το ημικυκλικο μπροστα που φαινεται λιγο ασημι στην εικονα που εβαλες, ειναι επισης του καπακιου μεταδοσης, σου ξεφυγε!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#259490 παιζει να εχει και πουτσακι μαστορα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#291074
Νίκος Παππάς έγραψε:
dimik έγραψε:διακρίνω χοντρή καψούρα :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Ασε, θα καταντησω σαν τον kon5 με τα ducati στο τελος... :lol: :lol: :lol:

Τώρα το διάβασα :svivhaha:

Πρόσεχε μόνο μην γίνεις ρεζίλι σαν τον kon5 που έμεινε στα λόγια :lol:

Να σου πω ότι βλέπω σε λίγα χρόνια να παίρνω ένα v7 για χαλαρές βόλτες
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#291084
Kon5 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
dimik έγραψε:διακρίνω χοντρή καψούρα :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Ασε, θα καταντησω σαν τον kon5 με τα ducati στο τελος... :lol:

Τώρα το διάβασα :svivhaha:

Πρόσεχε μόνο μην γίνεις ρεζίλι σαν τον kon5 που έμεινε στα λόγια

Να σου πω ότι βλέπω σε λίγα χρόνια να παίρνω ένα v7 για χαλαρές βόλτες

Αντικειμενικά και εγώ ρεζίλι θα γίνω
Τι να το κάνω πια. Θα ήταν τέλειο πριν 10-12 χρόνια.
Όσο για το V7 και εγω το καλοβλεπω

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#291096 Μια χαρά θα σου είναι το africa. Νομίζω ότι μπορεί να οδηγηθεί άνετα από όλες τις ηλικίες.

Η αλήθεια είναι ότι v7 το καλοέβλεπα ήδη από τότε που μιλούσαμε για το 696 απλά έλεγα πιο νεανικό το 696. Το v7 δίνει εντύπωση χαλαρής πολύ χαλαρής βόλτας. Λίγο απέχει να κρεμάσεις και βάση φραπέ δλδ ..ιεροσυλία :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#291097 Ακόμα και τα λεφτά να είχα, που δεν, στα 49 πλέον με 8 χρονών παιδί δεν υπάρχει ο χρόνος να το πάρω και μα χαθώ στα βουνά με την γυναίκα!
Αυτή η μοτοσυκλέτα θέλει ταξίδια και όχι βόλτες πέριξ της Αθήνας.

Οι V7, T100, XSR700 καθώς και άλλες παλιότερες και φθηνότερες μοτο ταιριάζουν περισσότερο στο προφίλ χρήσης μου.
Θα δείξει, ήμουν στο τσακ να πάρω κάποια αλλά αναβλήθηκε για αργότερα λόγω ανωτέρας βίας.

Από το Moto G