Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By 224v
#256695 ειχαν τα ανακτορα και Ferrari 250 GTE, 1963, την εχει φιλος εμπορος και την εχουμε κανει βολτα στη Πεντελη και τις γυρω περιοχες... εχει και overdrive!!!!!
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#257032 Ων τοπιξ

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#257366 Αυτή τη διασταυρωσα σήμερα μέσα στα Γιάννενα με πινακίδες ΔΟΚ και οδηγό αυτόν απο τον οποίο πήρα το Κλιο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/8040926/

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#257564 Αυτό που μου κάνει εντύπωση απο την πρώτη φώτο,πέρα απο το πως κατέληξε το galant, είναι οι Γερμανικές πινακίδες εξαγωγής στην w126 του Βαρδινογιάννη και το γεγονός ότι το αυτοκίνητο συνοδείας είναι w116 ( τουλάχιστον αυτή έχει ελληνικές πινακίδες)

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#260974 Εικόνα
230SL έγραφε πίσω
Συγγνώμη για την ποιότητα, αλλά το κινητό δεν τραβάει καλύτερες.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By JBT
#261076 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Νταξ τι να λέμε τώρα...

Απορίας άξιο βέβαια το γεγονός ότι είναι 6 μέτρα αμάξι, αλλά 4 ανθρώπους δεν με φαίνεται ότι τούς παίρνει εύκολα :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#261107
JBT έγραψε:Απορίας άξιο βέβαια το γεγονός ότι είναι 6 μέτρα αμάξι, αλλά 4 ανθρώπους δεν με φαίνεται ότι τούς παίρνει εύκολα :s_crazy


Το καθετόνι αυτό είναι 4,680x1,790x1,395 και ζυγίζει λιγότερα από 1360κιλά.
Στη μοντέρνα εκδοχή του ένα τετρακύλινδρο ντηζελοπατσάτ με 10 ίππους λιγότερους είναι 4,874x1,834x1,486 και τουλάχιστον 1500 κιλά. Σε χώρους πίσω δεν είναι είναι τόσο στριμόκωλη όσο νομίζεις (υπάρχει και η τετράπορτη αν σε ενοχλεί η πρόσβασιμότητα) ενώ θα καταλάβεις που πάει τόσο μήκος όταν ανοίξεις το πορτ-μπαγκαζ που χωράει άνετα 3 πτώματα μεσαίου μεγέθους ή 2 μεγαλύτερα.
Σε χώρους, τα παλιά αυτοκίνητα είναι τεράστια σε σχέση με τις εξωτερικές τους διαστάσεις (που κατά κανόνα είναι πολύ πιο μαζεμένες από τα καινούργια). Αυτό δε, που μου κάνει πάντοτε εντύπωση είναι το ποσο χαμηλά σε σχέση με τα καινούργια είναι (πότε είδες τελευταία φορά 190Ε W201 δίπλα σε καινούργιο hatchback; ). Ίσως αυτό το τελευταίο ξεγελάει το μάτι σου σου και νομίζεις ότι είναι μεγάλα (ίσως ο πολύς καφές :rtfm: που δεν μπορείς να διαψεύσεις ότι πίνεις! :lol: :lol: ).

Το χρώμα της είναι το thistle green metallic (Silberdistel Metallic) και γενικά... :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#261116
D-Jet έγραψε: (ίσως ο πολύς καφές :rtfm: που δεν μπορείς να διαψεύσεις ότι πίνεις! :lol: :lol: ).




ωχ για πες :lol:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#261118
JBT έγραψε:ωχ για πες :lol:

Tι να πω... η τελευταία φωτό τα λέει όλα! Και σε πλαστικό ποτήρι κιόλας (αν έμενες στην Ελλάδα θα έλεγα ότι είναι και ΦραπέΣ)! :lol:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#261120 ΧΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ

Τσάι είναι :rtfm:

Τούρκικο κιόλας ε :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#261125
JBT έγραψε:ΧΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ

Τσάι είναι :rtfm:

Τούρκικο κιόλας ε :whistlink:


Ρε άσ'τ'αυτά...
Αν και έχει μια λογική αυτό που λες, ό,τι /8, 108, 123 και 116 είχε η Γερμανία τα έχουν σηκώσει οι Τούρκοι! Κάπου διάβαζα ότι κάνουν και δικό τους φεστιβάλ! :lol:
Εδώ Τουρκο107 σπορ από το πάντα αξιόπιστο Μπεντσίν Τιβί:


Ταμάμ
Άβαταρ μέλους
By JBT
#261140
D-Jet έγραψε: Τούρκοι


Έχεις έρθει ποτέ στο Ντοτσλαντ;

Έως ενός σημείου αυτή η άνθιση που γνωρίζουν τα τελευταία χρόνια Πεμβέ και Άστρο φωτεινό είναι από τους...

Ναι σωστά κατάλαβες :vava:

Γεννιούνται με το όνειρο αυτό :s_bye
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#261214 [quote="JBT"]
Έχεις έρθει ποτέ στο Ντοτσλαντ;
Έως ενός σημείου αυτή η άνθιση που γνωρίζουν τα τελευταία χρόνια Πεμβέ και Άστρο φωτεινό είναι από τους...
/quote]

Ναι, αρκετές φορές...έχω μπει και στην παραγωγή και στα δυο μαγαζιά στη Στουτγγάρδη (με τους βλαχογερμανούς δεν τα πάω καλά, όπως πιθανώς έχεις παρατηρήσει, οπότε Μόναχο μόνο περαστικός).
Τουρκμπαχτσέ είναι εκεί μέσα! :lol:
Έξυπνοι άνθρωποι είναι, όμως, εργατικοί και αρκετά εξαθλιωμένοι στη χώρα τους ώστε να στηρίζουν ολόκληρα εργοστάσια και να μη βγάζουν κιχ (κάτι μου θυμίζει... τι μου θυμίζει να δεις...; )

Πρέπει να το έχω ξαναβάλει αλλά δες αυτό το έπος της 7ης τέχνης:
https://www.youtube.com/watch?v=CQv2cLUfQ_c
:lol:

Ρε τι μου θυμίζει να δεις....
https://www.youtube.com/watch?v=TR3kLSYODmQ