Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#351692
nass έγραψε:Ξέρετε που μπορώ να βρω κορνίζες επιτραπέζιες για φωτογραφίες που είναι μόνο τζάμι δηλ. χωρίς πλαίσιο ?

Δες εδω nass,
http://www.agc.com.gr/categories/576/ko ... ilability=

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο, πανε χρονια που δεν φτιαχνω πια κορνιζες με κλιπ γιατι το δικο μου κοστολογιο ειναι μεγαλυτερο απο την τιμη που πωλουνται οι εισαγωμενες απο Κινα!
Άβαταρ μέλους
By nass
#351697
gianik έγραψε:
nass έγραψε:Ξέρετε που μπορώ να βρω κορνίζες επιτραπέζιες για φωτογραφίες που είναι μόνο τζάμι δηλ. χωρίς πλαίσιο ?

Για κοίτα στο e jumbo.gr (κωδ. 1067339) γράφει ότι είναι επιτραπεζια (δεν το νομίζω).
Γενικά γυάλινες χωρίς κορνίζα κ επιτραπέζιες δύσκολα θα βρεις.γιατι δεν κοιτάς τις stromby του ΙΚΕΑ..διακριτικες είναι..


Jumbo έχει ban :protest:

Ηθελα γυάλινη, όχι plexiglas ευχαριστώ πάντως
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#356828
Anonymous Founder έγραψε:Σήμερα θα πάω να δω Coco-mat και κατόπιν Tempur, κλείνω προς την δεύτερη πάντως από αυτά που διάβασα, θα ενημερώσω!
:s_dance

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τις προτάσεις. :s_thumbsup


Για πες μας τελικώς τι αγόρασες και ποιες οι εντυπώσεις σου.

Αγόρασα πριν από 10 μέρες ένα Dunlopillo με Τalalay Latex που από προχθές κατασχέθηκε από την σύζυγο.
Η αλήθεια είναι ότι δεν με ξετρέλανε, αν και όταν το είχα δοκιμάσει στο κατάστημα μου φάνηκε καλό.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#356860 Η δική μου εντύπωση είναι πως .... λεφτά υπάρχουν ! :lol:
@ΗF : Καλές αγορές και αναμένουμε εντυπώσεις, "οικονομικές" :lipsealed: και χρηστικές! :superman:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#356899 Τελικά αγόρασα Tempur, μου φάνηκαν από την αρχή κλάσεις ανώτερα από την Cocomat. Dunlopilo δεν δοκίμασα, μου άρεσαν πολύ τα Tempur και δεν πήγα παρακάτω.
Πήρα αυτό που το σχήμα του είναι σαν φασόλι, στο medium μέγεθος, το είχε προτείνει ο mjacob και αυτό τελικά χρησιμοποιώ.
Πήρα ακόμη και ένα πιο κλασικού σχήματος, με το ίδιο υλικό του πρώτου, γιατί κάθεται χαμηλότερα από το πρώτο το κεφάλι (Δεν θυμάμαι τώρα το μοντέλο ακριβώς, συγγνώμη).
Το δεύτερο το χρησιμοποιεί η :inlove: , της άρεσε μεν, δεν ενθουσιάστηκε όπως εγώ δε!
Λογικό, αυτή δεν έχει προβλήματα με τον αυχένα της.
Όταν τα δοκίμασα, ακόμη πονούσα από την τελευταία κρίση και το ότι αμέσως με βόλεψαν και ένιωσα να με συγκρατούν στο πονεμένο σημείο ωραία, μέτρησε στην άμεση αγορά και των δύο.
Το κόστος ήταν περίπου 160€ και τα δύο, έτρεχε έκπτωση 20% όμως αν θυμάμαι καλά.
Δεν είναι φθηνά φυσικά, αλλά για εμένα είναι απαραίτητα και αξίζουν τα λεφτά τους.
Είναι επίσης φανερό πως είναι πολύ μελετημένα και δεν είναι απλά ένα σακί με πούπουλα.
Θα έλεγα σε όσους ενδιαφέρονται, να τα δοκιμάσουν σε αντιπαραβολή με αλλά για να βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Και στην δοκιμή, πάρτε το χρόνο σας, εγώ δοκίμαζα για κάνα 20λεπτο σίγουρα!
Άβαταρ μέλους
By otso
#356927 καλα αν τα χρησιμοποιουν και κατω απο την μεση η σε αλλα κολπα ενδεχεται να λερωθουν αλλα φανταζομαι θα εχουν λιντλ γι αυτες τις δουλειες.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#356930 @ Ευχαριστώ . και χρόνια σου Πολλά.
Θα ρίξω και μια ματιά στα tempur αν και κάποιος φίλος είχε γράψει ότι δεν κάνουν για το καλοκαίρι γιατί ιδρώνει εύκολα.


otso έγραψε:καλα αν τα χρησιμοποιουν και κατω απο την μεση η σε αλλα κολπα ενδεχεται να λερωθουν αλλα φανταζομαι θα εχουν λιντλ γι αυτες τις δουλειες.


Γιατί να λερωθούν; Με βρώμικα πόδια ξαπλώνουν; :shifty: :whistlink:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#356987
otso έγραψε:pitt εννοω την σταση γαιδουροκαβαλαρια και το ξερεις.


Από που να την ξέρω βρε πασά μου; Την έβαλα στο google για να βρώ λεπτομέρειες και έπαθα πλάκα!
Σχεδόν όλες οι εικόνες είναι από το φόρουμ μας... :lipsealed:

Τι γίνεται εδώ μέσα ρε; :s_omg
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#357223
Pitt έγραψε:Τι γίνεται εδώ μέσα ρε; :s_omg


Άβαταρ μέλους
By nEK
#358855 Υπαρχει καποιος εδω που να ξερει κατι παραπανω απο διακοσμηση χωρων? :lol:
Γνωστες γενικα και απο προσωπικη εμπειρια υπαρχουν αρκετοι, και γω επισης θα ελεγα :oops: θα ηθελα να ακουσω μια τριτη αποψη ομως.
Βασικα, να δειξω μια φωτογραφια του χωρου μου, διαστασεις. Να ορισω μερικα στανταρ που δεν αλλαζουν, να πω τις ιδεες μου και να ακουσω εναλλακτικες ή οχι προτασεις.
Να τολμησω?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#358876 Τόλμησε το μωρέ, τι έχεις να χάσεις;
Διακοσμητές μάλλον δεν έχουμε, μια γνώμη θα την πούμε.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By nEK
#358914
Νίκος Παππάς έγραψε:Τόλμησε το μωρέ, τι έχεις να χάσεις;
Διακοσμητές μάλλον δεν έχουμε, μια γνώμη θα την πούμε.

Από το Moto G


Soon...
Παιδευομαι μπας και κανω και κανα φωτορεαλισμο στο ipad :rant: