Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#166214 Τους γείτονες, όπως και τους συγγενείς, δυστυχώς δεν τους επιλέγεις. Καλή δύναμη ...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#166286
Dimitris_P έγραψε:Ένας εκ των νέων γειτόνων είναι ο ορισμός του |λογοκρισία|. Νομίζει ότι τα ξέρει όλα...


... και ενοχλεί εμάς που τα ξέρουμε όλα! :lol:

Πέρα από την πλάκα Δημήτρη, στο σπίτι διορθώνονται όλα (ή σχεδόν όλα) αυτό που δεν διορθώνεται και μπορεί να σου τρώει την ψυχή σου καθημερινά είναι οι κακές σχέσεις με τους γείτονες. Ξέρω φιλική οικογένεια που μετακόμισε από ιδιόκτητο σπίτι εξαιτίας |λογοκρισία| γείτονα.

Τώρα που είναι αρχή ακόμα, προσπάθησε να πας με τα νερά του. Εφόσον δεν σ΄ ενοχλεί η παντογνωσία και οι εξυπνάδες του (εννοώ δεν πλήττει τα συμφέροντά σου) κάνε τον βλάκα και αγνόησέ τον. Καταλαβαίνω ότι είναι και θέμα χαρακτήρα και εγωισμού, αλλά δεν έχεις και πολλές εναλλακτικές. Ή αυτό που σου προτείνω, ή ρήξη...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#424737 Δεν ξέρω αν το έχετε δει ξανά αλλά εμένα ήταν η πρώτη μου φορά.
Βλέπω πλάτη έναν τύπο να στέκεται πάνω σε μια σχάρα αποχέτευσης και ένα υγρό να τρέχει από... το μπατζάκι του. Μόλις σταμάτησε το υγρό να τρέχει, ο τύπος έκανε κάτι περίεργες κινήσεις με το αριστερό χέρι, που ήταν μέσα στην τσέπη του (με το δεξί μιλούσε στο κινητό) και στη συνέχεια έσκυψε, τίναξε ελαφρά και δίπλωσε ένα λάστιχο (παρόμοιο με αυτό του ποτίσματος) μέσα στο μπατζάκι του.
Κι όλα αυτά σε κεντρικότατο σημείο, μέσα στον κόσμο.
Leader.

< >
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#424749
Scotch έγραψε:Δεν ξέρω αν το έχετε δει ξανά αλλά εμένα ήταν η πρώτη μου φορά.
Βλέπω πλάτη έναν τύπο να στέκεται πάνω σε μια σχάρα αποχέτευσης και ένα υγρό να τρέχει από... το μπατζάκι του. Μόλις σταμάτησε το υγρό να τρέχει, ο τύπος έκανε κάτι περίεργες κινήσεις με το αριστερό χέρι, που ήταν μέσα στην τσέπη του (με το δεξί μιλούσε στο κινητό) και στη συνέχεια έσκυψε, τίναξε ελαφρά και δίπλωσε ένα λάστιχο (παρόμοιο με αυτό του ποτίσματος) μέσα στο μπατζάκι του.
Κι όλα αυτά σε κεντρικότατο σημείο, μέσα στον κόσμο.
Leader.

< >


Ουρηθρικός καθετήρας? Ίσως να γέμισε ο ουροσυλλέκτης και με κάποιο σωληνάκι να έχυσε τα ούρα στην αποχέτευση. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#424768 Φαινόταν πολύ "φυσική" η ροή για να είναι άδειασμα. Νομίζω ήταν κατευθείαν από τη πηγή...
Κι ο "δράστης" ήταν νεότατος και έδειχνε υγιέστατος.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#424773 Πρέπει να φόραγε φορητό ουροσυλλέκτη που δένεται στο πόδι. Το ότι είναι νέος δεν σημαίνει τίποτα.
Το θεωρώ πολύ απίθανο να κατουράει μέσα στο παντελόνι του, θα γινόταν μούσκεμα και ελάχιστο θα έφτανε τελικά έξω.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#424793
Scotch έγραψε:...και στη συνέχεια έσκυψε, τίναξε ελαφρά και δίπλωσε ένα λάστιχο (παρόμοιο με αυτό του ποτίσματος) μέσα στο μπατζάκι του.

Scotch έγραψε:Φαινόταν πολύ "φυσική" η ροή για να είναι άδειασμα. Νομίζω ήταν κατευθείαν από τη πηγή...


@Scotch, είσαι σίγουρος ότι ήταν λαστιχένιο αυτό που τίναζε ο νεαρός; Μήπως κατά τύχη ήταν και μαύρος; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By gakost
#424804 Εγώ πάντως θεωρώ απρεπή συμπεριφορά (στα μη οδικά - αυοκινητιστικά) το ότι όλοι καπνίζουν παντού (σε εσωτερικούς χώρους) σαν να μην τρέχει τίποτα. Πέρα από το τυπικό ότι είναι παράνομο είναι τελείως γαϊδουριά.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#424869 +1 (εννοείται.... το θεωρώ αδιανόητο εδώ και πολλά χρόνια, πόσο μάλλον τα τελευταία που είναι και παράνομο)

< >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#424918
21 quadra έγραψε:
Scotch έγραψε:Ήταν σαν αυτό το λάστιχο (σχεδόν ίδια χρώματα): Εικόνα
Λίγο μελαμψός ήταν πάντως

< >


Πετζετάκη ?

Mάστορα, μερικά λάστιχα μας στην δουλειά είναι από τον Petzetakis gMbh εδώ στην Γερμανία.
Οφ τόπικ αλλά τι να κάνω :lol: