Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#856431 Προσπάθησα να πάρω ένα 2ο κάλυμμα Looxmeer
https://www.amazon.co.uk/dp/B081SRZTB4? ... ct_details αλλά τελικά ήταν αυτό που έκλεψαν όπως έγραψα στο άλλο θέμα

Οπότε λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα άλλο. Είδα αυτό και φαίνεται παραπλήσιο κι έχει 600+αγορές
https://www.amazon.co.uk/Hopidogie-Wate ... 0BKFQQ8QR/
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#857460 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#857484 Ο κουριεράς που μου έφερε το σουπερμάρκετ χθές το βράδυ μου έλεγε ότι έχει 3 Maine Coon γάτες (οι πιο μεγάλες γάτες) για τις οποίες έλαβε γράμμα από το δήμο να μην τις αφήνει έξω. Κι αυτό διότι μια μέρα που τις βρήκε μές στα αίματα και τις πήγε στον κτηνίατρο για να μάθει ότι οι γάτες είναι μια χαρά και το αίμα δεν είναι δικό τους οι "γατούλες" του μαρτυρία γείτονα είχαν εξολοθρεύσει οικογένεια αλεπούδων (12μελή οικογένεια)....
Μετά τα σκυλιά κίλλερς τώρα θα έχουμε και τις γάτες. Μια γάτα, είτε μικρή γατούλα είτε τίγρης είναι πάντα γάτα. Μην σας ξεγελάει το μέγεθος, όλες έχουν το δυναμικό, το ένιωσα από πρώτο χέρι όταν το γλυκό μου γατάκι κυριολεκτικά βρυχήθηκε σαν λιοντάρι (όχι νιάου, μεγάλο γκράου) όταν στον κτηνίατρο πήγαν να το ακινητοποιήσουν για να του κόψουν τα νύχια.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#857503 άμα ο "κουριεράς" μπορεί με το μισθό του να ταϊζει και να περιποιείται 3 x 1.5 γάτες , είστε μια χαρά εκεί στην Ιννγκελτέρα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#857505 Έχει πολλές αλεπούδες το Λονδίνο, παραλίγο να πατήσουμε μία προχθές που πετάχτηκε τελευταία στιγμή.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#857506 Δεν ειναι ακριβως μεγαλες οι Main coon, ειναι τεραστιες ( για γατες )!

Εικόνα

Εικόνα

Αλλα ειναι υπεροχες!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#857514 Μεγαλυτερο στον κοσμο ειναι ο Kefir λεει, που εχει φτασει 14 κιλα. Εχει μαλιστα κι ωραια μανουλα :inlove:

Εικόνα

Τη δικια μου τη φουσκα τελευταια φορα τη ζυγισα 6.5 κιλα και πρεπει να εχει βαλει κι αλλο λογω χειμωνα. Κεφιρ σου ερχομαστε :metalo:

Για swingers αφεντικα - γατια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#857567 Σας βλέπω σχεδόν όλους με υιοθετημένα αδεσποτάκια ( ΝΟΤ) και ράτσες από ειδεχθές εμπόριο ζώων.
Άβαταρ μέλους
By otso
#857571
mousatos έγραψε:Σας βλέπω σχεδόν όλους με υιοθετημένα αδεσποτάκια ( ΝΟΤ) και ράτσες από ειδεχθές εμπόριο ζώων.

Εχω την εντυπωση οτι του 224 ειναι απο αδεσποτη . Μακρυτριχες εβρισκες απο το 90 στην Αθηνα , στα σκουπιδια του Σκλαβενιτη στην Αγ. Παρασκευη ηταν καμμια δεκαρια . Ακομα και στο χωριο εχει 2-3 στη γειτονια . Προσφατα ειδα και στον σταθμο του τρενου εδω 2 .
Το θεμα ειναι ποια να σωσεις . Την ομορφη στολιδι η την φουκαριαρα διπλα της ;
Προσφατα μαζεψα το πιο ασχημο γατι που εχω δει , αυτο που δεν θα ειχε καμμια τυχη .
Πρωτη φορα ακουω για μειν κουν οχι μονο να σηκώνονται αλλα να κυνηγουν και να σκοτωνουν , δεν μπορω να το πιστεψω .
Η φωτο ειναι απο την μεγαλυτερη γατα του κοσμου .
Αυτες που και κυνηγουν αλλα ειναι και αντιστοιχα μεγαλες ειναι οι Νορβηγικου δασους . Θα ηθελα καποτε και μια τετοια στην αγελη.
ΗΦ οταν σου φερουν τα παιδια ενα γατακι που το βρηκαν γυρνωντας απ το σχολειο βρεγμενο φοβισμενο και πεινασμενο
τι θα κανεις; Διαλεξη γιατι δεν πρεπει να εχει τριχες στο σπιτι;
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#857572 Και η δίκη μου κεραμιδογατα είναι, υιοθετημένη από pet shop που τα έδινε δωρεάν. Είχαν μια κούτα με 6 ginger και μέσα ένα πιο μικρό κουτί με δυο μεγάλα μάτια που κοιτούσαν φοβισμένα. Έβαλα το χέρι μου και την τράβηξα και από τότε είμαστε αχώριστοι.