Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#349687 Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν υπάρχει καμία ενημέρωση και ότι δε φαίνεται ακόμα στα ΕΛΤΑ. Επίσης βλέπω ότι είναι Swiss Post, δεν έχει ξανατύχει να με στείλουν από κει.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#349697 Παρήγγειλα ενα ανταλλακτικό για το Σουτζούκι απο ...Ινδία

12/1217 το παρήγγειλα και σημερα με πηραν τηλεφωνο απο ΕΛΤΑ οτι εφτασε (απλο Ινδικο ταχυδρομειο, εξοδα 1,2€)

http://www.ebay.co.uk/itm/302076963860

Η αντιπροσωπία εδω ήθελε 100€ :x
Άβαταρ μέλους
By citastak
#349726 Είχα παραγγείλει τον Νοέμβρη έναν αφροποιητή από ebay. Μέχρι πρόσφατα δεν είχε έρθει. Άνοιξα case στο ebay και χτες μου έκαναν επιστροφή χρημάτων. Ο πωλητής άφαντος και δεν απάντησε και σε καμία επικοινωνία. Φαντάζομαι ότι το ebay τον εξαφανίζει μετά, σωστά;
Άβαταρ μέλους
By g47
#349755 Gearbest απο 24 του μηνα παραγγελια απο Ευρωπαικη αποθηκη και μου λενε οτι δε ξερουν που ειναι και το tracking δε λειτουργει μερικως.
Ξερουν οτι το εστειλαν με one world courier απο Αγγλια ενω το tracking ειναι για Ουγγρικο ταχυδρομειο. :dizzy:
Μου δινουν το 50% των χρηματων για να περιμενω κι αλλο.
Μπορω να τα παρω ολα?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#349770 Με τι πλήρωσες; Insurance είχες βάλει;
Άβαταρ μέλους
By g47
#349774 Με καρτα δυστυχως αλλιως ηξερα τι να κανω, οχι δεν εβαλα για παραγγελια 40 ευρω. |λογοκρισία| αποτι φαινεται.

btw βρηκα το site της courier και οντως υπαρχει πακετο, τοχουν βγαλει φωτο.

Αλλα στο Ουγγρικο ταχυδρομειο δε δουλευει το track. number. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#349866 Παραγγελία από amazon uk που περίμενα να έρθει μέχρι 31 Δεκεμβρίου ήρθε χθες.Στο μεταξύ μου είχαν κάνει refund αλλά μου ήρθε νέο μήνυμα άμα θέλω να κάνω νέα παραγγελία ώστε να πάρουν το ποσό και ναα μη στείλουν φυσικά δέμα.Να yoλάρω; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#349871
panos2171 έγραψε:Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν υπάρχει καμία ενημέρωση και ότι δε φαίνεται ακόμα στα ΕΛΤΑ. Επίσης βλέπω ότι είναι Swiss Post, δεν έχει ξανατύχει να με στείλουν από κει.

Για να φανεί στα ΕΛΤΑ πρέπει να ανοιχτεί ο σάκος στο αεροδρόμιο (εκεί είναι και η μεγαλύτερη καθυστέρηση).
Αν ανοιχτεί ο σάκος και σκαναριστεί το δέμα σε 2-3 μέρες το έχεις.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#349875
Cosmonaut21 έγραψε:Παραγγελία από amazon uk που περίμενα να έρθει μέχρι 31 Δεκεμβρίου ήρθε χθες.Στο μεταξύ μου είχαν κάνει refund αλλά μου ήρθε νέο μήνυμα άμα θέλω να κάνω νέα παραγγελία ώστε να πάρουν το ποσό και ναα μη στείλουν φυσικά δέμα.Να yoλάρω; :lol:

Όχι φυσικά.
Η ιστορία με το Play δεν είναι τόσο παλιά. :protest:
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#349881
Bayern7 έγραψε:Η ιστορία με το Play δεν είναι τόσο παλιά. :protest:

?

Tώρα μπήκα να κάνω νέα παραγγελία αλλά λέει product not available.Θα περιμένω και θα στείλω πάλι email στο μεταξύ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#349889
Cosmonaut21 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Η ιστορία με το Play δεν είναι τόσο παλιά. :protest:

?

Το αγγλικό το play24 εκεί κάπου στο 2000 (επί ΠΑΣΟΚάρας) έκανε refund αμέσως no questions asked όταν τους έστελνες ότι δεν έλαβες το δέμα σου*
Το πήραν χαμπάρι οι ελληνάρες, το διατυμπάνιζαν και στα fora, και είχε γίνει χαμός. Κάναν παραγγελίες τις έπαιρναν και μετά ζητούσαν refund (και το έπαιρναν).
Ε μια δυο τρεις δέκα, την ψιλιάστηκαν την δουλειά οι Άγγλοι και σταμάτησαν να στέλνουν Ελλάδα. Get fucked greek plebs και τα σχετικά. :iconcool:

* παλιότερα (πριν 15-20 χρόνια) γινόταν χαμός με τις αποστολές και έπεφτε και μεγάλο κλέψιμο στα ΕΛΤΑ.
Και αν θυμάμαι καλά (ας με διορθώσει κάποιος) δεν έπαιζε και το ενιαίο tracking number. Έφτανε δλδ Ελλάδα το δέμα και μετά δεν υπήρχε ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#350072 Γιάννη (Busso) κανόνισε να είναι μπεσαλίδες αυτοί στο Mister-Auto γιατί κλείδωσα ο κουβάς το security code σε χρεωστική και πιστωτική και βαριόμουν να το φτιάξω και τους έστειλα έμβασμα! :rtfm:

Κανόνισε να τα κλαίω τα 250€! 2.5 Πέλφε στο Καμπαρέ είναι αυτά! :protest:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#350263
Deleted User 1 έγραψε:γιατί κλείδωσα ο κουβάς το security code σε χρεωστική και πιστωτική και βαριόμουν να το φτιάξω και τους έστειλα έμβασμα! :rtfm:




:s_rofl :s_rofl